Turistika a poznání

Švýcarsko - Graubünden

Švýcarsko - Graubünden

Švýcarský národní park a další klenoty nejhornatějšího kantonu Švýcarska

Na mapě Švýcarska naleznete Graubünden při hranicích Rakouska a Itálie. I přesto, že je kantonem největším, žije zde jen 187 tisíc obyvatel. Důvodem je extrémně hornatý terén. Nejvyšším vrcholem je Piz Bernina (4 049 m) a nejnižším bodem pak hranice s kantonem Ticino s 260 m nadmořské výšky. Najdeme zde největší chráněné území Švýcarska – Švýcarský národní park. Tolik suchá statistika. Nicméně je z ní zřejmé, proč právě do tohoto regionu pravidelně jezdíme. Krásy kantonu budeme poznávat z pohodlných sedaček na vlakové trase Rhétské dráhy (UNESCO), kterými projedeme celý Graubünden. Krátkými výlety se ještě více přiblížíme k všudypřítomným ledovcům, jezerům, vodopádům a dalším nejen přírodním skvostům.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 8x ubytování
  • snídaně
  • 3 denní Graubünden pass
  • lanovky v Davosu a Savogninu
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
  • mapa Kompass WK 099 / Oberengadin  1:50 000
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Švýcarsko

V dopoledních hodinách odjezd z Brna do Prahy a dále přes Německo do Švýcarska. Nocleh v kempu v Savogninu, kde zůstaneme dvě noci.

den 2

Přírodní park Ela

Z vesničky Pensa začneme stoupat přímo do nitra největšího švýcarského přírodního parku k jezeru Tigiel a přes sedla Orgel a Ela se přehoupneme k dalším nádherným jezerům Mort a Grond. Pak už nás čeká pouze sestup údolím říčky Cotschna.

den 3

Landwasser viadukt

Pro tento den vyměníme pohorky za vlakové jízdenky a projedeme se po slavné Rhétské dráze (UNESCO) přes světoznámý Landwasser viadukt. Krátká vycházky údolím říčky Landwasser, případně vlakový výlet do malebného Churu. Nocleh v Davosu.

den 4

Weissfluh (2 843 m)

Podnikneme hřebenovou túru nad Davosem, který si budeme celý den prohlížet pěkně z výšky. Výstup i sestup si ulehčíme lanovkou a zubačkou. S minimální námahou se ocitneme na jednom z nejvyšších vrcholů v okolí – Weissfluhu (2 843 m).

den 5

Rhétská dráha

V Davosu nasedneme na červený vláček a budeme se kochat nádhernými scenériemi kolem nás. Samozřejmě se svezeme i po kruhových viaduktech u městečka Preda. Odpolední prohlídka centra města Mořice s návštěvou muzea engadinského života a krátká procházka po okolí.

den 6

K pramenům Innu

Další panoramatická túra nás zavede přes typickou švýcarskou osadu Heididorf k prameni Innu k jezeru Lägh dal Lungin. Vytrvalci mohou zdolat i Piz Lungin (2 780 m) s kruhovým výhledem na engadinská jezera i žulové stěny Bergelu.

den 7

Bernina pass, Poschiavo

V Mořici opět nasedneme do vlaku a necháme se vyvést do nejvyššího železničního sedla Bernina pass, odkud železnice strmě klesá do Poschiava a dále do Tirana. Z prakticky středomořského klima se vrátíme zpět do chladnějších hor.

den 8 - 9

Švýcarský národní park

Z průsmyku Ofenpass (2 149 m) se vydáme přes pastviny Bufalora za výhledy z Munt la Schera (2 586 m). Kýčovitě modrou hladinu Lago di Livigno obklopenou smrkovými lesy nemá smysl slovy popisovat. To se musí vidět. Následující den v dopoledních hodinách odjezd z Švýcarska zpět do Českých Budějovic, Prahy a Brna.

Obecné informace

Doprava

DOPRAVA MIKROBUSEM

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjíždíme v dopoledních hodinách z Brna do Prahy a dále přes Německo do Švýcarska. Příjezd do Savogninu navečer. Na zpáteční cestu vyrážíme ze Švýcarska v neděli ráno, s příjezdem do Brna ve večerních hodnách.
Nástupní místa: Brno, Praha, Plzeň
Zájezd realizujeme od 8 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je první den okolo 19:00 hod. v kempu v Savogninu. Cena zájezdu v tomto případě činí 12 300 Kč.

Ubytování

NOCLEHY POD STANEM

Po celou dobu nocujeme v kempech, přičemž první dvě noci strávíme v Savogninu, další dvě v Davosu a zbylé čtyři v St. Moritz. Kempy jsou vybavené pračkami, sušičkami, v Moritzi dokonce kuchyňkou se základním nádobím, varnou konvicí a vařičem. Účastníci nocují ve vlastních stanech a spacácích. Za příplatek je možné zajistit ubytování v mládežnických ubytovnách, pensionech, případně hotelech. Orientační cena ubytování v pensionech s polopenzí je 19 700 Kč.

Stravování

SNÍDANĚ

Snídaně jsou zajištěny z naší kuchyně doplněné stoly, lavicemi a přístřeškem, v němž lze posedět i večer. Snídaně podáváme formou bufetového stolu. Večeře si zajišťují účastníci sami z vlastních zásob anebo v restauracích.

Lanovky

V ceně zájezdu je zahrnutý třídenní lístek na vlaky po celém Graubündenu. Stejně tak máme k dispozici veřejnou dopravu a lanovky v Savogninu a Davosu, které využijeme při našich túrách.

Doplňující informace

Pro skupiny min 4 osob zorganizujeme tuto akci ve Vámi zvoleném termínu. Vhodné jsou termíny od půlky června do konce září.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy