Vrcholy

Výstup na Grossglockner

Fotogalerie

27.7. - 29.7.2018

Ubytování: Horská chata
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 4

5 900 Kč

31.8. - 2.9.2018

Ubytování: Horská chata
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 4

5 900 Kč

Výstup na Grossglockner

nejpopulárnější rakouský vrchol

Vysoké Taury jsou nejdelším a nejmohutněji zaledněným horským systémem ve Východních Alpách. Jejich hřeben s celkovou délkou 200 km tvoří jakousi páteř Rakouských Alp. Samotný NP Vysoké Taury je se svými 120 chráněnými vrcholy a 169 ledovci největším alpským národním parkem.
Grossglockner je se svými 3 789 metry nejen nejvyšším vrcholkem národního parku Vysoké Taury, ale také celého Rakouska. Výstup na něj je díky technické náročnosti a panoramatickým výhledům hodnocen jako jeden z nejkrásnějších, které můžete v rakouských Alpách podniknout. Základnou nám bude výhodně situovaná a vysoce položená chata Stüdlhütte (2 081 m).

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • 2x ubytování na horské chatě
  • služby horského vůdce UIAGM
  • informační materiály
  • zákonné pojištění CK a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

Lucknerhütte – Stüdlhütte

Odpolední sraz na parkovišti (případně večer přímo na chatě) a pěší výstup přes Lucknerhütte na chatu Stüdlhütte (2 802 m), kde se na dvě noci ubytujeme. Večer nás čeká ještě krátka instruktáž a představení výstupu.

den 2

vrchol Grossglockner

Časně ráno zahájíme nalehko výstup na samotný Grossglockner (3 798 m), nejvyšší vrchol Rakouska. Výstupová trasa vede po ledovci, mineme Erzherzog Johann Hütte a čeká nás závěrečná skalní pasáž po hřebeni na vrchol, která je poměrně exponovaná. Sestup po stejné trase.

den 3

Rakousko - CŘ

Po snídani sestup do údolí a návrat zpět do ČR. Předpokládaný návrat do Brna i Prahy je ve večerních hodinách.

Obecné informace

Doprava

Doprava není do ceny zájezdu zahrnuta. Sraz účastníků je nejpozději v 15:00 na parkovišti u Lucknerhausu. Automobil je zde možné zaparkovat na celou dobu. Vzdálenost z Brna k Lucknerhausu je 620 km, z Prahy pak 570 km. Počítejte s dobou jízdy přibližně 7 hodin.
3 účastníci = 1 horský vůdce UIAGM

DOPRAVA MIKROBUSEM

V případě, že se dá dohromady dostatečný počet zájemců, zajistíme za příplatek dopravu autem nebo mikrobusem. Individuálním zájemcům se pokusíme zajistit spolujízdu s vůdcem či ostatními účastníky. Odjezd v brzkých ranních hodinách z Brna i Prahy k Lucknerhausu. Předpokládaný návrat zpět do Brna i Prahy poslední den kolem 23:00. Orientační cena včetně dopravy je 8 200 Kč.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice

Ubytování

Dvě noci budeme ubytováni na horské chatě Stüdlhütte. Není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká vložka (tzv. „bílá paní“). K dispozici je pitná voda, WC i sprchy. Nejste-li členové Alpenvereinu, ubytování se vám prodraží o cca 12 €/noc. Členství však vřele doporučujeme a můžeme vám ho obratem vyřídit »

Stravování

Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. Na chatě je možnost si snídaně nebo večeře objednat (hlavní jídlo cca 12 €, snídaně cca 10 €) což v zájmu lehkých batohů a zvýšení prožitku z celé akce důrazně doporučujeme. Chata není vybavena kuchyňkou ani nádobím.

Náročnost 4

Jedná se již o náročnější ledovcovou turistiku s obtížnějšími technickými pasážemi. Přestože den před výstupem věnujeme problematice pohybu po ledovci a práci s cepínem, není výstup vhodný pro turisty bez předchozích zkušeností ve vysokých horách, které jsou pro účast podmínkou. Závěrečný hřeben je poměrně strmý a exponovaný, proto nedoporučujeme účast ani lidem trpícím závratí.
První den je nutné si všechny věci vynést na horskou chatu, samotný výstup už absolvujeme nalehko. Noclehy jsou zajištěny na horské chatě Alpenverein, kde doporučujeme využít nabízenou polopenzi.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sedací úvazek
 • helma
 • turistický cepín s poutkem
 • mačky (jejich upnutí na obuv si vyzkoušejte ještě před zájezdem)
 • 2x karabina se zámkem typu HMS
 • smyce na Prusíkův uzel (sešitá nebo nesešitá plochá, příp. nesešitá kulatá)
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

rukavice, čepice nebo kukla, návleky, sluneční brýle, batoh, telefon, vak na vodu, opalovací krém.
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení pro pohyb po ledovci»

Garant akce

Zájezd vede horský vůdce UIAGM, který má právo v zájmu bezpečnosti účastníků túry upravit, případně je nahradit jinými. Pro účast na akci je nutné mít sjednané členství u Alpenverein (s nímž počítá i levnější cena za ubytování) nebo jiné adekvátní pojištění pro skialpinismus a freeride s cestovním pojištěním.

Doplňující informace

Pro skupiny od 2 osob zorganizujeme tento zájezd ve vámi zvoleném termínu. Vhodné jsou termíny od začátku července do půlky září.

Podobné zájezdy