Ferraty

Brenta - královna Dolomit

Fotogalerie

Brenta - královna Dolomit

snad nejslavnější přechod po zajištěných cestách

Slavný horolezec Toni Hiebleler nazývá obdivně Brentu „dokonalými Dolomity.“ Vše, co je totiž typické pro Dolomity, se zde projevuje ještě výrazněji. Ohromné vápencové stěny, štíhlé i rozložité skalní věže, malé ledovce a hluboká sedla. Podél centrální části hlavního hřebene vede legendární zajištěná cesta Via delle Bocchete. Na ni navazují další, kratší ale stejně závratné via-ferraty. Právě ony přivádí i vysokohorského turistu do míst, která byla dříve jen výsadou horolezců.

Nejlepší způsob, jak detailně prozkoumat celé pohoří, je využít horských chat dýchajících atmosférou horských dobrodružství a po zajištěných cestách přejít téměř celý horský masiv ze severu na jih. Zdejší zajištěné cesty nepatří svou technickou náročností k žádným extrémům. Respektují klasické linie ve skalním terénu, takže na účastníky nekladou žádné specifické nároky. Hodnota přechodu spočívá především v opravdových vysokohorských podmínkách, v nichž se celou dobu pohybujeme.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 5x ubytování na horské chatě
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Itálie

V ranních hodinách odjezd z Brna, případně druhým vozidlem z Prahy, s příjezdem do Madony di Campiglio na úpatí masivu Brenty v podvečer. Na rozhýbání po dlouhé cestě nám poslouží výstup po turistické trase na chatu Rifugio Graffer (2 261 m).

den 2

Cima Sassara (2 892 m) a Sentiero Constanzi

Z chaty podnikneme okružní túru přes Boccheta del Tre Sassi (2 613 m) na vyhlídkovou cestu Sentiero Constanzi. Zdatní si mohou výšlap prodloužit o výstup na Cima Sassara (2 892 m). Nocleh opět na Rifugio Graffer (2 261 m).

den 3

Zajištěné cesty Sentiero Benini a Via delle Bocchette Alte

Přesvědčíme se, že přezdívka „dokonalé Dolomity“ nepatří Brentě náhodou. Nádherná zajištěná cesta Sentiero Benini nás dovede do sedla Bocca del Tucket (2 649 m). Zde, přímo pod visutými ledovci Cima Brenta se můžeme rozdělit. Zdatní se mohou vydat po náročné Via delle Bocchette Alte a po mnoha vzdušných žebřících, skalních římsách a exponovaných policích vystoupáme až do výšky 3 000 m a následně sestoupíme na nocleh k Rifugio Alimonta (2 580 m). Jednodušší, nicméně také krásná varianta vede po firnovišti dolů k chatě Rifugio Tucket a dále po zajištěné Sentiero S.O.S.A.T. také na Rifugio Alimonta.

den 4

Zajištěné cesty Sentiero Delle Bocchette Centrale a Sentiero Detassis

Královský úsek – zajištěná cesta Sentiero delle Bochcette Centrale rozhodně není nic pro ty, kteří trpí závratí. Kolmou stěnu prostupuje jen vodorovná lávka místy široká jen několik desítek centimetrů, po které budeme traverzovat pod proslulou věž „Guglia“. Kdo by měl pocit, že je den málo náročný, může si navíc přidat ještě stovky výškových metrů po žebřících na zajištěné cestě Sentiero Detassis. Nocleh na chatě Rifugio Tomaso Pedrotti.

den 5

Zajištěné cesty Sentiero Brentari a Sentiero delle Ideale

Od chaty vystoupáme nalehko pod nejvyšší vrchol Brenty - Cima Tosa (3 159 m) do sedla Boca del Tosa, abychom si vychutnali poslední zajištěné cesty Sentiero Brentari a Sentiero delle Ideale, jež nás zavedou na ledovec Vedreta d´Ambiez. Občerstvíme se na chatě Rifugio Silvio Agostini a horskými loukami se vrátíme na Rifugio T. Pedroti.

den 6

sestup do Madonny di Campiglio, návrat do ČR

Svět vysokých skalních věží opustíme dolinou Val Brenta Alta. Přes chatu Rif. Brentei sejdeme do Madonny di Campiglio a odtud vyrazíme na zpáteční cestu do ČR. Příjezd do Brna, Prahy a Českých Budějovic v pozdních večerních hodinách.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusy. Odjezd z Brna a Prahy v ranních hodinách. Po přejezdu Rakouska přijedeme navečer do střediska Madonna di Campiglio. Poslední den po ukončení programu odjezd kolem poledne zpět do ČR, příjezd do Brna a Prahy v pozdních večerních hodinách. Po celou dobu zájezdu se s mikrobusy sice vůbec nepotkáme, lze si v nich ale odložit věci na zpáteční cestu.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 5 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je ve středisku Madonna di Campiglio. Automobil je zde možné zaparkovat na celou dobu. Cena zájezdu v tomto případě činí 6 900 Kč. Na všech parkovištích v Madonna di Campiglio se platí parkovné cca 15 €/pobyt. Vzdálenost z Brna 830 km (8 hod.), z Prahy pak 780 km (8,5 hod.).

Ubytování

Pět nocí budeme ubytováni na horských chatách Italského alpského klubu. Není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká vložka do spacáku (tzv. „bílá paní“). Nejste-li členové Alpenvereinu, ubytování se vám prodraží o cca 8 – 12 €/noc. Členství vám můžeme obratem vyřídit »

Stravování

Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. Na chatách je možnost si objednat snídaně nebo večeře, případně celou polopenzi (cca 26 € na den). K dispozici je pitná voda, WC i sprchy. Chaty nejsou vybaveny žádnou kuchyňkou - z důvodu prevence požáru se vaří výhradně venku. Budete-li si vařit sami, tak nádobí i vařič musíte mít vlastní. Během túr se obvykle s žádnou chatou nepotkáme, svačinu tedy musí mít účastníci s sebou v batohu.

Náročnost 3-4

Zajištěné cesty, které jsou zařazeny do programu zájezdu, nejsou technicky náročné, vyžadují však zejména odolnost proti závratím a dobrou fyzickou kondici. Po celou dobu zájezdu se budeme pohybovat ve výškách nad 2 000 m, s malým batohem na zádech a denně překonáme při výstupech a sestupech nejméně 600 výškových metrů. Předchozí zkušenosti s pohybem po zajištěných cestách nejsou podmínkou účasti na akci, přesto doporučujeme zvážit účast na našem Kurzu pohybu po zajištěných cestách»

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sedací úvazek
 • prsní úvazek
 • nesešitá plochá smyce
 • jistící ferratový set
 • přilba
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

odsedávací smyčka s karabinou, ferratové rukavice, brýle, čelovka
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na zajištěné cesty»

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 5 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od půlky července do konce září.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, České Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy