Sněžnice

Přechod Stuhlecku na sněžnicích

Fotogalerie

Termín pro skupiny na vyžádání

Ubytování: Horská chata
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 3

od 3 200 Kč

Přechod Stuhlecku na sněžnicích

zimní turistika na hřebeni Fischbacherských Alp

Hřeben Fischbacherských Alp zná většina lyžařů díky populárním lyžařským střediskům Semmering a Stuhleck. Ne každý však ví, že jen kousek od lanovek začíná jiný svět – království opravdové vysokohorské přírody zachumlané do sněhových peřin a zdobené vrstvou námrazy. Nejvýchodnější alpský hřebínek má navíc výhodu, že je od Brna vzdálen slabé tři hodiny jízdy.

Na dlouhém hřebeni nás nečeká žádné dramatické převýšení – stačí jen vyšlápnout na vrchol Stuhlecku a pak už budeme držet výšku nebo mírně klesat. Velkým zážitkem je i nocleh na chatě Alois Günther-Haus (1 782 m) stojící přímo na vrcholu, takže západ i východ slunce můžeme pozorovat rovnou z jídelny.

Tato víkendovka je určena pro všechny, kteří mají s pohybem v zimních horách anebo na sněžnicích alespoň minimální zkušenost.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 1x ubytování na horské chatě
  • služby horského průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH
   

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

Spital am Semmering – Alois Günther-Haus

V ranních hodinách odjezd z Prahy a Brna přes Vídeň do rakouského zimního střediska Spital am Semmering (874 m). Odtud budeme stoupat lesnatým úbočím na vrchol Stuhleck (1 782 m). Motivačním cílem je útulná horská chata Alois Günther-Haus na jeho vrcholu.

den 2

hřebenový přechod Stuhleck – Alpl (15 km)

Ráno vyrazíme na sněžnicích na celodenní přechod hlavního hřebene. Větší část trasy vede po zasněžených horských loukách a jen v závěru sejdeme do lesa. Za dobrého počasí si užijeme fantastických výhledů na nižší kopce na jedné straně a na skalnaté vrcholy Hochtoru na straně druhé. Ovšem za počasí špatného má přechod výrazně sibiřský charakter. Cíl túry je v sedle Alpl, odkud se navečer vydáme zpět do Brna a Prahy.

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky, sněhovou a lavinovou situaci je vyhrazena změna pořadí túr, případně i volba jiných.

Obecné informace

Doprava

DOPRAVA MIKROBUSEM

Doprava je zajištěna mikrobusem. Ranní odjezd z Brna do rakouského Semmeringu. Předpokládaný návrat je v neděli kolem 21 hod zpět do Brna a Prahy.
Nástupní místa: Brno, Praha
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků v rakouském Spital am Semmering ve 12:00 hod. Po ukončení společného programu přepravíme řidiče zpět ke svým vozidlům. Individuální odjezd do ČR. Cena zájezdu v této variantě činí od 2 650 Kč. Vzdálenost z Brna je 230 km (3 hod.) a z Prahy 430 km (5 hod.).

Ubytování

Ubytováni budeme na horské chatě Alpenverein (naší sekce Edelweiss Wien) Alois Günther-Haus ve společné noclehárně tzv. Matrazenlager. Není nutné s sebou brát spacák, stačí vložka do spacáku tzv. „bílá paní“. Pokud nejste členy Alpenverein, je nutné za nocleh doplatit 10 €. Za příplatek 8 €/noc je možně se ubytovat v jednolůžkových nebo dvoulůžkových pokojích.

Stravování

Stravu si zajišťuje každý z účastníků sám. Na chatě je možné si objednat večeři i snídani. K dispozici je pitná voda i WC. Chata není vybavena žádnou kuchyňkou - z důvodu prevence požáru se vaří výhradně venku. Budete-li si vařit sami, tak nádobí i vařič musíte mít vlastní. Během túr se s žádnou chatou nepotkáme, svačinu tedy musí mít účastníci s sebou v batohu.

Náročnost 3

Náplní programu je dvoudenní přechod hřebene Stuhlecku na sněžnicích. Pohybovat se budeme v nadmořských výškách 800 – 1 800 m, přičemž si všechny nezbytné věci poneseme na zádech. Akce neklade na účastníky žádné specifické nároky a je určena prakticky každému, kdo má s pohybem v zimních horách anebo na sněžnicích alespoň nějakou zkušenost. Vzhledem k maximálnímu dennímu převýšení cca 900 m předpokládáme u účastníků odpovídající fyzickou kondici.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sněžnice, trekové hole s velkými košíčky
 • zimní obuv a návleky na boty
 • nepromokavá bunda a kalhoty (membrána Gore-Tex, Dermizax, Cutan apod.), softshellová (fleecová) bunda, sada spodního prádla (nejlépe vlněného), ponožky (+rezervní), termosku případně láhev na pití nebo camelback (1,5 – 2 l), tenké prodyšné rukavice (softshell, Windstopper), teplé rukavice, čepice
 • kvalitní sluneční brýle, ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20), čelovka (co nejmenší), hygienická vložka do spacáku pro spaní na chatách.
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

lavinový vyhledávač (pípák), sněhová lopata, lavinová sonda, čelenka, šátek, hygienické potřeby, náhradní spodní prádlo, bavlněné tričko, mapa, GPS.
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na pohyb v zimní přírodě.

Doplňující informace

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od poloviny února do konce března.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy