Ferraty

Wilder Kaiser

Fotogalerie

Wilder Kaiser

nejkrásnější hřebenovky „Divokého císaře“

Wilder Kaiser je ozdobou pohoří Kaisergebirge. Charakteristické monumentální vápencové stěny strmě ční nad hluboké údolí Ellmau a městečko St. Johan. Není proto divu, že je „Divoký císař“ vyhledávaný horolezci i milovníky zajištěných cest.
Během pěti dnů poznáme nejkrásnější místa horského masivu včetně nejvyšší hory Ellmauer Halt (2 344 m). Podobně jako všudy přítomní kamzíci zdoláme skalnatá sedla a po nádherně vzdušných hřebenech vystoupáme na vrcholy, kam často vedou jen zajištěné cesty. Obvykle nejsou příliš technicky náročné, avšak někdy jsou dosti vzdušné.
Dlouhé výstupy si ulehčíme předsunutou základnou na horské chatě Grüttenhütte v nadmořské výšce 1 620 m. Přímo z terasy budeme mít výhled na celé údolí Ellmau, kitzbühelské vrcholky i zasněžený hřeben Vysokých Taur.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 4x ubytování na horské chatě
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
  • zapůjčení vybavení na zajištěné cesty
  • mapa Alpenverein č.8 Kaisergebirge 1:25 000 – 219 Kč
  • členství v Alpenverein
  • polopenze
  • nečlenové Alpenvereinu doplatek za ubytování 8 €/noc

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Rakousko Ellmau – Grüttenhütte

Odjezd v dopoledních hodinách z Brna přes Vídeň a Salzburg do Ellmau. Druhý mikrobus sveze účastníky z Prahy a Českých Budějovic. Od parkoviště podnikneme zhruba dvouhodinový podvečerní výstup na chatu Grüttenhütte (1 620 m), která bude naším basecampem po celou dobu pobytu.

den 2

Jubilaumsteig, vrchol Goinger Halt

Takřka přímo od chaty nastoupíme na lehkou zahřívací ferratu Jubiläumsteig (A/B), na které si osvěžíme práci s vybavením a vychutnáme krásné výhledy na protější skalní stěny i údolí St. Johannu a Kitzbühelu. Vydáme se směrem k sedlu Elmau Tor a těsně pod ním zamíříme na Goinger Halt (2 192 m). Můžeme se těšit na kruhový výhled z vrcholu.

den 3

Kaiserschützensteig, Gamsängersteig – Ellmauer Halt

Zlatým hřebem programu je výstup na nejvyšší vrchol pohoří Ellmauer Halt (2 344 m). Pohodová vycházka se postupně změní na těžší turistiku a následně ve výstup po zajištěné cestě obtížnosti A/B. Sedlem Rote-Rinn Scharte sestoupíme na druhou stranu hřebene a po Kaiserschützensteig (B/C) vystoupíme až na samotný vrchol. Jako na dlani budeme mít kitzbühelské údolí a Vysoké Taury s Grossglocknerem. K sestupu zpět do sedla využijeme krásnou panoramatickou cestu Gamsängersteig (B/C).

den 4

Treffauer, Tuxeck

Od chaty vyrazíme po vrstevnici turistickou trasou Wilder-Kaiser-Steig na západ s výhledy na golfový areál v Ellmau a jezero Hintersteinersee. Nakonec strmým stoupáním a po zajištěném hřebeni překonáme vrcholy Tuxeck a Treffauer (2 304 m).

den 5

vodopády Schleierfall, návrat do ČR

Ráno se definitivně rozloučíme s Grüttenhütte a vydáme se už se všemi věcmi po nenáročné vrstevnicové stezce Wilder-Kaiser-Steig, tentokrát však v opačném směru než předchozí den. Od vodopádu Schleierfall sestoupíme na parkoviště a po poledni se vydáme na zpáteční cestu do ČR.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v dopoledních hodinách z Brna do rakouského Ellmau. Z Prahy je zajištěna doprava druhým mikrobusem přes České Budějovice a Linz do Ellmau. Odjezd poslední den po poledni s předpokládaným návratem v neděli kolem 21:00 zpět do Brna a Prahy.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 5 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je první den nejpozději v 16:30 na parkovišti u Wochenbrunner Alm, kousek nad Ellmau, odkud vyrazíme společně na Grüttenhütte. Odjezd účastníků je poslední den po poledni, po skončení programu. Vzdálenost z Brna je 500 km (5 hod.) z Prahy pak 450 km (5 hod.). Cena zájezdu v tomto případě činí 6 000 Kč.

Ubytování

Po celou dobu budeme ubytováni na horské chatě Grüttenhütte. Pokoje jsou vícelůžkové, postele jsou vybaveny matracemi a lůžkovinami. Z hygienických důvodů je však potřeba si donést vložku do spacáku tzv. bílou paní či sešité prostěradlo. Nečlenové Alpenvereinu musí počítat s příplatkem 9 €/noc za ubytování.

Stravování

Strava není do ceny zájezdu zahrnuta. Na chatě lze využít vydatné polopenze (bohatá snídaně, večeře - polévka, hlavní jídlo, zákusek) v ceně 22,50 €/den. Možné je vařit i z vlastních zásob, avšak na chatě není k dispozici žádné kuchyňské vybavení a vaří se výhradně venku před chatou. Během túr na další chaty nenarazíme.

Náročnost 3

Většina túr je celodenních. Nevedou jen po zajištěných cestách, ale patří k nim i nástupy a sestupy po běžných turistických trasách. Návštěvník tak bude mít kromě samotného lezení s řadou parádních panoramatických výhledů i dostatek času protáhnout si nohy a užít si hory i jinak. Ferraty jsou lehce či středně náročné (A-C), občas vzdušné, zvládne je i ferratový začátečník. Předpokládají se však zkušenosti s pohybem v horském terénu, absence závratí a alespoň průměrná fyzická kondice. Pohybovat se budeme ve výškách 1 000 – 2 300 m.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sedací úvazek
 • prsní úvazek
 • nesešitá plochá smyce
 • jistící ferratový set
 • přilba
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

odsedávací smyčka s karabinou, rukavice, brýle, čelovka
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na zajištěné cesty»

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 5 do 16 osob. 

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od půlky května do půlky října.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, České Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy