Vrcholy

Výstup na Dachstein

Fotogalerie

15.6. - 17.6.2018

Ubytování: Horská chata
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 3-4

4 500 Kč

7.9. - 9.9.2018

Ubytování: Horská chata
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 3-4

4 500 Kč

Výstup na Dachstein

nejznámější vrchol severních vápencových Alp

Dachstein je nejvyšší horou rakouské spolkové země Štýrsko a Horní Rakousko a druhou nejvyšší horou Severních vápencových Alp. Dlouho dobu byl považován za nejvýchodnější Alpskou třítisícovku, než došlo na přeměření na současných 2 995 m. Masiv Dachsteinu je pokryt několika ledovci, které jsou zároveň nejsevernějším a nejvýchodnějším zaledněním celých Alp. Velké množství zajištěných cest všech obtížností činí z oblasti vyhledávanou lokalitu pro všechny ferratové nadšence. Naše výstupová trasa vede přes Hallstattský ledovec přímo na začátek nejstaršího klettersteigu celých Alp, po kterém za příznivých podmínek vystoupíme až na samotný vrchol.

Je pro Vás tento výstup náročný? Využijte pohodlnější varianty - Dachstein pohodově s podporou lanovky, ubytováním v apartmá a dalšími zábavnými atrakcemi v rámci výstupu.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 2x ubytování na horské chatě
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Simonyhütte

Brzký ranní odjezd z Brna a Prahy do Hallstattu (UNESCO, 530 m). Celodenní výstup údolím Echerntal k horské chatě Simonyhütte (2 205 m), kde se na dvě noci ubytujeme. V úvodu zájezdu jsou účastníci zaškoleni v používání horolezeckých úvazků, pohybu na ledovci, chůzi s mačkami a práci s cepínem.

den 2

vrchol Hoher Dachstein

Brzy ráno vyrazíme už nalehko po ledovci a zajištěné cestě na vrchol Hoher Dachstein (2 995 m), po dobytí vrcholu sestoupíme zpět na chatu a pokud počasí a hlavně čas dovolí, vyzkoušíme si ještě krátkou zajištěnou cestu Schöberl Klettersteig (B-C), vedoucí na blízký vrchol Schöberl (2 426 m).

den 3

Hallstatt

Od chaty sestoupíme zpět kolem vodopádů do Hallstattu, kde si ještě prohlédneme malebné historické centrum městečka. Za vynaloženou námahu se můžeme odměnit vynikající kávou a Sachr dortem v kavárně na břehu jezera. Návrat přes České Budějovice do Prahy a Brna ve večerních hodinách.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd je v brzkých ranních hodinách z Brna nebo druhým mikrobusem z Prahy přes České Budějovice do Hallstattu. Předpokládaný návrat zpět do Brna a Prahy je poslední den kolem 22 hod.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 4 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je v pátek nejpozději v 11:30 v Hallstattu. Automobil je možné zaparkovat zdarma dále v údolí Echerntal po celou dobu zájezdu. Vzdálenost z Brna je 420 km (4,5 hod.) z Prahy 370 km (4,5 hod.). Cena zájezdu v tomto případě činí 3 600 Kč.

Ubytování

Dvě noci budeme ubytováni na horské chatě Alpenverein. Není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká vložka (tzv. „bílá paní“). Nečlenové Alpenvereinu musí počítat s příplatkem 13 €/noc za ubytování. Členství vám můžeme obratem vyřídit »

Stravování

Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. Na chatě je možnost objednat si snídaně nebo večeře objednat (hlavní jídlo cca 15 €, snídaně cca 12 €, polopenze 30 €). K dispozici je pitná voda, WC i sprchy. Chata není vybavena kuchyňkou ani nádobím, nádobí i vařič musíte mít případně vlastní. Vaří se výhradně venku před chatou.

Náročnost 3-4

Výstup na vrchol Dachsteinu je určen všem účastníkům s dobrou fyzickou kondicí, kteří netrpí strachem z výšek a nemají problém s koordinací pohybu. Pohybovat se budeme v nadmořských výškách 500 – 3 000 m.
Pokud nemáte zajištěno vybavení z naší půjčovny, doporučujeme si jej předem odzkoušet (správný typ a velikost maček k vašim botám, velikost sedáku) – vezměte prosím na vědomí, že s nevyhovujícím vybavením vás průvodce nemůže na ledovec a vrchol Dachsteinu pustit.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • mačky
 • turistický cepín
 • karabinu HMS
 • sedací úvazek
 • prsní úvazek
 • nesešitá plochá smyce
 • jistící ferratový set
 • přilba
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

odsedávací smyčka s karabinou, ferratové rukavice, brýle
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na zajištěné cesty a chůzi pol ledovci»

Doplňující informace

Pro skupiny min 4 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu. Vhodné jsou termíny od konce května do půlky října.

Podobné zájezdy