Pohodová cyklistika

Toskánsko

Fotogalerie

28.4. - 5.5.2018

Ubytování: Apartmán
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Polopenze
Náročnost: 3

10 500 Kč

22.9. - 29.9.2018

Ubytování: Apartmán
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Polopenze
Náročnost: 3

10 500 Kč

Toskánsko

Cyklistika v kraji cypřišů a oliv

Toskánsko okouzlilo nejednoho umělce a věřte, že je krajem, který učaruje i vám. Zdejší krajina si návštěvníka podmaní svěží mozaikou barevných lánů, olivových sadů, nádherných renesančních památek a fotogenických alejí cypřišů podtrhujících dokonalý estetický zážitek. Za každou zatáčkou budete obdivovat výsledky staleté práce lidí respektujících harmonii přírody při její kultivaci ke svému obrazu a užitku.
Cyklistika v Toskánsku tedy není jen o tom, kolik se ujede za den kilometrů, ale především o prožitku. I vy zjistíte, jak je příjemné si v polovině dne vychutnat křehoučký salát s olivovým olejem ve stinné venkovské restauraci, rychle přivyknete siestě při cappuccinu nehledě na večerní skleničku vína při kochání se dalekými výhledy.
Program zájezdu vzniká prakticky až na místě dle složení kolektivu a jejich představách o optimální délce a náročnosti každodenních výletů. Účastníci si pochopitelně mohou vymyslet trasy úplně vlastní.

Tréning na silničním kole? Pro najíždění kilometrů v období předsezónní přípravy si můžete připravit perfektní tréninkový plán zahrnující rovinaté profily tras v pobřežním pásu lemujícím Ligurské moře i kopcovité etapy klikatící se mezi hřbety a hřebínky Apenin. Osvědčeným středobodem programu je Volterra, historické městečko, v jehož okolí využíváme komfortně vybavené venkovské apartmánové domy skýtající příjemné soukromí kolektivům od 6 do 18 osob.
V období března a začátku dubna zde již vládne příjemné středomořské klima s denními teplotami 14 až 22 °C.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem včetně kola
  • 7x ubytování
  • 7x polopenze
  • mapové podklady
  • itinerář tras
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
  • případně i letecká doprava Praha - Pisa
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Volterra

Časný ranní odjezd z Brna do Vídně a dále přejezd Rakouska do Itálie.

den 2-7

Celodenní výlety

Během následujících dní je možné podnikat rozmnanité půl až celodenní výlety dle vaší kondice a zájmu. Díky základně nedaleko historické Volterry máme na dosah mnoho dalších zajímavých cílů. Skoro každý den Vás navíc přiblížíme ke vzdálenějším cílům tak, abyste z regionu poznali co nejvíce.

 • Historická města Volterra a San Gimignano (UNESCO)
 • Pobřežní městečko Cecina – jedno z nejvyhledávanějších letovisek Etruské riviéry
 • Poloostrovní a renesanční městečko Piombino
 • Starověká Siena s proslulým náměstím Piazza del Campo
 • Lázeňská města Casciana Terme a Gambassi Terme
 • Venkovská Castellina in Chianti

Pro vytrvalejší také Florencie a Piza s nepřebernou škálou světoznámých památek a dech beroucí starověké architektury.

den 8

Volterra – ČR

Po snídani balení a odjezd zpět do ČR. Po přejezdu severu Itálie a Rakouska návrat v pozdních večerních hodinách do Brna.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd z Brna v časných ranních hodinách do Vídně a dále přes Rakousko do Itálie. Příjezd na místo večer. Odjezd v poslední den ráno s příjezdem do Brna v pozdních večerních hodinách.

Nástupní místo: Brno
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Jestliže je pro vás pohodlnější dorazit do Toskánska vlastním vozem, cena zájezdu v této variantě činí 8 900 Kč. Vzdálenost z Brna je 1 050 km (10,5 hod.).

Ubytování

Ubytování je zajištěno na celý pobyt na jednom místě v plně vybavených mobilhomech ve strategické lokalitě poblíž San Gimignano.

Stravování

Stravování je zajištěné formou polopenze. Snídaně podáváme formou bufetového stolu. Večeře připravovaná českým kuchařem se skládá z polévky a hlavního chodu.

Náročnost 3

Jedná se kondičně mírně až středně náročnou akci. Od účastníků nejsou vyžadovány žádné speciální dovednosti ani vybavení. Vhodná je předchozí zkušenost s cyklistikou. Etapy je možné zkrátit, prodloužit, případně naplánovat vlastní.

Doporučený typ kola: silniční nebo trekové

Doplňující informace

Pro skupiny min 6 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu. 

Podobné zájezdy