Expedice & exotika

Tenerife a Pico del Teide

Tenerife a Pico del Teide

jednodenní túry na největším z Kanárských ostrovů

Formou jednodenních túr budeme poznávat národní a přírodní parky tohoto rozmanitého ostrova s nezaměnitelnou dominantou Pico del Teide (3 717 m). Zavítáme do pohoří Anaga na severovýchodě, kde poměrně časté dešťové srážky vytváří výborné podmínky pro neprostupný mlžný les. V centrální části ostrova navštívíme také NP Teide. Kromě výstupu na samotný vulkán budeme obdivovat pestrobarevnou sopečnou poušť a také rozsáhlé borové lesy přírodního parku Corona Forestal. Jedinečným zážitkem bude průstup hlubokou soutěskou Masca s následnou plavbou pod útesy Los Gigantes. Rozhodně nevynecháme ani města jako je La Laguna (UNESCO), Orotava (UNESCO) nebo malebné Garachico. Program umožňuje značnou variabilitu. Pokud se vám zrovna nebude chtít na túru, lze zvolit jinou aktivitu či odpočinek u moře.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu soukromým mikrobusem po ostrově
  • 6x nocleh v dvoulůžkovém apartmá
  • 1x nocleh na horské chatě
  • služby průvodce
  • pojištění storna zájezdu
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

Popříletový relax

Po setkání celé skupiny na letišti Tenerife-jih společně přejedeme do historického Puerto de la Cruz, kde se ubytujeme v apartmánech. Snad žádný suchozemec po příletu na ostrovy nemůže ignorovat vábení oceánu. Zamíříme tedy k nedaleké černé písečné pláži a na krátkou obhlídku koloniálního centra.

den 2

Garachico a nejstarší dračinec

Túra podél starých vodních kanálů obklopených hustým borovicovým lesem přírodního parku Corona Forestal bude naším dopoledním programem. Rybářské městečko Garachico před třemi stoletími sice zničil lávový proud, ale obyvatelé jej postavili znovu. Díky tomu se dnes můžeme projít malebnými uličkami a hlavně se koupat v parádních mořských bazéncích. Cestou zastávka u tisíciletého dračince v Icod de los Vinos.

den 3

Přírodní park Teno

Zelené pastviny se stády koz, terasovitá políčka, přírodní kaktusová zahrada - to vše si užijeme při sestupu na severozápadním výběžku ostrova s majákem Punta del Teno. Vykoupeme se v přilehlé zátoce a navečer přejedeme na jižní pobřeží.

den 4

Soutěska Masca a útesy Gigantů

Jednou z opravdu zážitkových túr na Tenerife je sestup divokou soutěskou Masca ze stejnojmenné vesnice dolů k oceánu. Nepříliš široká pěšina klesá několik set výškových metrů mezi balvany a strmými skalisky až na malou oblázkovou pláž, ze které se přeplavíme výletní lodí do přístavu v Los Gigantes. Až teprve z odstupu od pobřeží lze obdivovat impozantní útesy Gigantů. Budeme-li mít štěstí, možná zahlédneme i delfíny.

den 5

Národní park Teide

V různobarevné sopečné poušti NP Teide (UNESCO) objevíme spoustu fotogenických scenerií a zajímavých útvarů. Těšit se můžeme na bizarní skaliska Roques de García či skutečnou poušť Llano de Ucanca. Odpoledne pak zahájíme výstup na rifugio Altavista (3 270 m) na úpatí Pico del Teide. Výstup si lze ulehčit lanovkou.

den 6

Pico del Teide (3 717 m)

Časně z rána vystoupáme posledních pár výškových metrů, abychom stihli východ slunce na samotném vrcholu. Výstup na nejvyšší vrchol ostrova lze absolvovat buď lanovkou nahoru i dolů, výjezdem lanovkou a sestupem pěšky anebo horu zdolat nahoru i dolů pěkně po svých. Záleží jen vaší kondici. Nejnáročnější varianta představuje cca 1 500 m výstup a sestup. Jedna jízda lanovkou stojí 22 € / zpáteční 29 €. Odpoledne pak zasloužený relax u moře.

den 7

Orotava a Puerto de la Cruz

Odpočinkový den po výstupu na Teide věnujeme botanickým zahradám a okouzlujícím uličkám Orotavy (UNESCO), koupání u Puerto de la Cruz, případně návštěva místního Loro parku, kde můžete shlédnout kosatky, delfíny, tučňáky, desítky papoušků a dalších zvířat.

den 8

Odlet do ČR

Dle leteckého itineráře dopoledne věnujeme koupání, po obědě následuje přesun na letiště a odlet zpět do ČR.

Program lze elegantně prodloužit o další týden návštěvou sousedního ostrova Gran Canaria.

Upozornění: Uvedený program je variantou maximalistickou. Je možné, že pořadí túr a navštívených míst bude upraveno s ohledem na aktuální počasí.

Obecné informace

Doprava

LETECKÁ DOPRAVA

Letecká doprava z ČR na Tenerife není součástí zájezdu. To zejména z toho důvodu, že vývoj cen letenek je nepředvídatelný. Navíc dobrodružné povahy využívají kombinaci letů nízkonákladových aerolinií. Rádi vám ale zajištění letenek zprostřekujeme. Orientační cena standardních letenek se pohybuje okolo  7 000 - 9 000 Kč. Letenky u nízkonákladových aerolinií začínají na 3 000 Kč.
Nástupní místo: Letiště Tenerife-jih
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

PŘEPRAVA NA TENERIFE

Doprava po ostrově je zajištěna soukromým mikrobusem nebo osobním vozem (dle počtu účastníků), čímž získáme značnou flexibilitu a  efektivitu. Všechny túry se jdou nalehko.

 

Ubytování

NOCLEHY POD STŘECHOU

Nocujeme v příjemných dvoulůžkových apartmánech na začátku promenády historického Puerto de la Cruz. Každý apartmán disponuje vybaveným kuchyňským koutem, koupelnou, TV. V rámci ubytování je k dispozici bazén na střeše a pěkný výhled na okolí.

Stravování

VLASTNÍ STRAVOVÁNÍ

Jídlo si účastníci připravují individuálně v kuchyňských koutech v rámci apartmánu. Potraviny je možné dokoupit denně. Sortiment i ceny jsou velmi podobné jako u nás. Případně můžete využít široké nabídky kanárské kuchyně v místních restauracích, které se nachází v těsné blízkosti ubytování. Každý večer lze trávit posezením v některé z místních hospůdek a poslouchat živou hudbu.

Náročnost 2

2 - NENÁROČNÉ

Program tvoří nepříliš obtížné celodenní túry proložené několika spíše odpočinkovými dny. Obvykle nás nečeká převýšení větší než 500 – 700 výškových metrů. V případě zájmu je možné túry prodloužit nebo naopak zkrátit či úplně vynechat. Pohybovat se budeme v nadmořských výškách 0 – 3 800 m. Teploty se zde pohybují zhruba od 10 do 30°C. Přestože Kanárské ostrovy bývají považovány za slunečnou destinaci, na horách a návětrné straně ostrova je dobré počítat i s možností deště či mlhy. Výstup na Teide může být náročnou túrou s převýšením až 1 500 m, avšak náročnost lze výrazně snížit využitím lanovky, kdy si ušetříte stoupání i klesání o 1 200 m. Na vrcholku mohou být teploty klidně i kolem nuly a foukat silný vítr.

Doplňující informace

Pro skupiny od 4 osob můžeme zájezd uspořádat v libovolném termínu. Organizujeme také kombinované pobyty na více ostrovech dle přání klientů.

Podobné zájezdy