Ferraty

Nejlepší ferraty Solné komory

Fotogalerie

Nejlepší ferraty Solné komory

feratové perly obtížnosti C až D

Solná komora je jedním z nejrozmanitějších regionů Rakouska. Fascinující kombinace zalesněných hřebenů, skalnatých vrcholů a především mnoha velkých a malých jezer inspirují mnohé návštěvníky k opakovaným návštěvám. Program utváří tři zajištěné cesty, které bezesporu patří k tomu nejlepšímu, co může Solná Komora nabídnout. Cesta Drachewand stoupající nad jezero Mondsee nám poskytne nezapomenutelné výhledy na okolí, z Intersport klettersteigu můžeme pozorovat jezero Gosausee s Gosauským ledovcem a vrcholem Dachsteinu a ferrata v soutěsce Postalmklamm nás provede neobyčejným prostředím s několika lanovými mosty.

Co se naučíme?

 • technika samojištění (opakování)
 • technika chytů a stupů
 • efektivní pohyb v kolmých a převislých zajištěných cestách
 • plánování celodenních túr (obtížnost, počasí, časový rozvrh, orientace, tipy na výstupy)
 • samostatný pohyb na ferratách (zajištěných cestách)
 • základní lezecké techniky (slaňování, prusíkování)

Výuková část programu zájezdu/kurzu vychází z naší metodické linie zajištěných cest. Pokud v problematice pohybu na via ferratách patříte mezi staré mazáky, nikdo vás nenutí se teoretické ani praktické instruktáže účastnit. Pro valnou většinu účastníků je však tato mimořádná péče instruktorů příjemným bonusem, ne-li hlavním důvodem účasti.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • 2x ubytování v kempu
  • dopravu mikrobusem
  • zpáteční lanovku nad Gosausee
  • mýtné na Postalmstrasse
  • služby průvodce
  • kurzovné
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

Rakousko, Drachewand klettersteig (C)

Odjezd v 7:30 z Brna, případně druhým mikrobusem z Prahy a Českých Budějovic do Rakouské vesnice St. Lorenz. Od jezera začneme stoupat středně obtížnou cestou Drachewand (C) na stejnojmenný vrchol. Ubytování v kempu u Wolfgangsee.

den 2

Intersport klettersteig (C/D), Bad Ischl

Mikrobusem se přesuneme k jezeru Gosausee, odkud si cca 600 výškových metrů ke Gablonzer Hütte ušetříme lanovkou. Krátký nástup k zajištěné cestě Intersport, která nás dovede až na vrchol Grosser Donnerkogel (2 054 m). Posléze sestupíme k chatě a lanovkou se vydáme zpět k autu. Následovat bude prohlídka města Bad Ischl s fakultativní návštěvou místních termálních lázní (16,50 €).

den 3

Postalmklamm klettersteig (D)

Největší atrakcí je zde bezesporu systém vzdušných lanových mostů, které umožňují průstup kaňonem potoka Russbach. Kdo si hodně troufá, může si vyzkoušet i úsek obtížnosti "F". Celková doba túry je přibližně 5 hodin s převýšením cca 500 m. Sestup zpět k mikrobusu po turistické značce a v odpoledních hodinách odjezd do ČR.

den 4

Attersee klettersteig

Čtyřdenní variantu završíme nedávno zbudovanou a pěkně odjištěnou cestou Attersee klettersteig (D). Již název napovídá, kam budou naše výhledy po celý den směřovat. Odpolední ukončení programu a odjezd zpět do ČR.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v 7:30 z Brna do Rakouska. Z Prahy (v 7:30) je zajištěna doprava přes České Budějovice a Linz do St. Lorenc druhým mikrobusem. Kolem 13. hodiny příjezd obou skupin k jezeru Mondsee. Předpokládaný návrat je poslední den kolem 21. hodiny zpět do Brna a Prahy.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 4 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je v pátek nejpozději v 13:00 v kempu ve vesnici St. Lorenz. Cena zájezdu v tomto případě činí 4 750 Kč. Vzdálenost z Brna (Prahy) je přibliženě 400 km (4,5 hod).

Ubytování

Účastníci nocují ve vlastních stanech a spacácích v kempu u jezera Wolfgangsee. Za příplatek je možné sjednat ubytování v pensionu či hotelu s polopenzí (v hlavní turistické sezóně je třeba ubytování rezervovat s dostatečným předstihem). Ceny ubytování v penzionu začínají zhruba od 30 EUR za noc a osobu, bez stravy. 

Stravování

Stravu si zajišťuje každý z účastníků individuálně, případně lze navštívit místní restaurace.

Náročnost 3-4

Navazující kurz pohybu po zajištěných cestách rozšíří účastníkům znalosti z ferratové problematiky a umožní jim pod dohledem zkušených průvodců vyzkoušet náročnější cesty klasifikace D, které již na účastníky kladou mnohem větší silové a technické nároky. Podmínkou účasti na akci je absolvování kurzu pohybu po zajištěných cestách  anebo předchozí zkušenost se zajištěnými cestami. Dobrá fyzická kondice a absence strachu z výšek je samozřejmostí.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sedací úvazek
 • prsní úvazek
 • nesešitá plochá smyce
 • jistící ferratový set
 • přilba
 
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

odsedávací smyčka s karabinou, ferratové rukavice, brýle, čelovka
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na zajištěné cesty.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 4 do 16 osob. 

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od půlky května do půlky října.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, České Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy