MTB

Livigno - bajkové Eldorádo

24.7. - 29.7.2018

Ubytování: Apartmán
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Snídaně
Náročnost: 3-4

8 900 Kč

Livigno - bajkové Eldorádo

nejlepší MTB adresa východních Alp

Divoký kout Alp, v němž se stýkají hranice Švýcarska, Itálie a Rakouska je nejen díky krásné vysokohorské přírodě bajkerským rájem. Zapomeňte na nekonečné šotolinové cesty Rakouska. Zde se jezdí většinou po singltrailech. Po celou dobu budeme ubytování v Livignu. To se nachází v dlouhém vysokohorském údolí (nadmořská výška 1 800 m), které nabízí parádní terény jak na zdejších svazích tak i v odlehlých dolinách. K základní variantě programu existuje obvykle i alternativa s využitím lanovek. V záloze máme také různá prodloužení pro zdatnější borce.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem včetně kola
  • 5x ubytování v apartmá
  • 5x snídaně
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
  • jednotlivé jízdy nebo permanentku na lanovky v Livignu
  • mapa Kompass WK 098 Unterengadin, Nationalpark 1:50 000
  • mapa Kompass WK 099 Oberengadin 1:50 000
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Itálie

V dopoledních hodinách odjezd z Brna do Českých Budějovic a dále přes Rakousko do italského Livigna (1 810 m), ubytování.

den 2

Jezera v údolí Val Mora / → 50 km ↑ 800 výškových metrů

Úzké pěšiny a kamenité vojenské cesty nás povedou přes Passo di Val Trela (2 295 m) k přehradním jezerům San Giacomo a Cancano vybudovým v nádherném odlehlém údolí Val Mora. Fakultativním prodloužením vznikne královská etapa přes patero průsmyků. Oproti základní variantě si přidáme další traily a zejména traverz v úbočí přímo nad Lago di Livigno. V číslech: 70 km, ↑ 1 800 výškových metrů

den 3

Pod ledovce na Passo Bernina / → 45 km ↑ 800 výškových metrů

Sedlem Forcela di Livigno (2 315 m) přejedeme na území Švýcarska. Silnice nás dovede do známého průsmyku Berninapass (2 328 m) pod ledovce nejvýchodnější alpské čtyřtisícovky Piz Bernina. Objedeme trailík okolo hory Lagalp a přes sedlo La Stretta (2 476 m) se vrátíme do Livigna. Fakultativní varianta: Z Berninapassu sešupneme luxusním trailem podél klikatících se kolejí Gletcher Expresu k jezeru Lago di Poschiavo (962 m) a zpět do sedla se vrátíme vláčkem (15 CHF).

den 4

La Vallaecia / Bike park Mottolino

Základní varianta: Po silnici vyšlápneme do sedla Passo D´Eira (2 210 m) a odtud překonáme ještě pár výškových metrů na vrchol La Paré (2 393 m) s luxusní vyhlídkou na Lago di Livigno. Sjezd do osady Trepale a hlubokým údolím Val Pila návrat do Livigna.

Bikepark: Dle chuti a sil lze zakoupit půldenní (23-25 €) nebo celodenní (30 €) permanentku, s níž lze do naprostého vyčerpání užívat trailů a sjezdů v bikeparku Mottolino (2 349 m). Kdo si netroufne na bikepark Mottlino, na druhé straně údolí může vyzkoušet 7 km dlouhý flowtrail z vrcholu Carosello, který je technicky méně náročný, ale užije si ho i zkušený jezdec. Cena 11 € za jízdu, celodenní pernamentka přijde na 30 €.

den 5 - 6

Závěreční okružní výlet / → 55 km ↑1 500 výškových metrů

Závěrečná etapa nás povede přes sedlo D´Eira do osady Trepalle a dále vzhůru údolím na Passo della Vallaccia (2 614 m). Tím přejedeme do údolí Val Viola Bormina, v jehož závěru nás čeká obtížnější Pass da Val Viola (2 528 m). Užijeme si sjezdík do 1 577 m a pak zbývá jen návrat přes Forcela di Livigno (2 318 m). Následující den, návret zpět do ČR.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Z Brna odjezd v 7:30 do Českých Budějovic a dále přes Rakousko do Livigna. Příjezd navečer. Poslední den odjíždíme zpět po snídani s příjezdem do Brna kolem 19:00.

Nástupní místa: Brno, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je první den nejpozději v 19:00 hod. v Livignu. Cena zájezdu v tomto případě činí 7150 Kč. Pro vjezd do Livigna je třeba využít placený tunel. Cesta tam i zpět vyjde na 30 €/auto. Vzdálenost z Brna je 800 km (8,5 hod.).

Ubytování

Ubytování je zajištěno v apartmánech vybavených satelitní TV, sprchou, mikrovlnou troubou a kávovarem. Apartmány jsou 2 - 6 místné, se samostatnými pokoji pro 2 - 3 osoby. V ceně jsou zahrnuty lůžkoviny a ručníky. Součástí ubytování je i uzamykatelná garáž pro kola a herní místnost s pingpongem.

Stravování

Snídaně jsou zajištěny z naší kuchyně. Snídaně podáváme formou bufetového stolu. Večeře si zajišťují účastníci sami z vlastních zásob anebo v restauracích. V apartmánech jsou kuchyňské kouty vybavené nádobím, sporákem, mikrovlnkou.

Náročnost 3-4

3/4 - STŘEDNĚ NÁROČNÉ / TECHNICKÁ NÁROČNOST - 4

Nejnáročnější verze etap slibují perfektní zážitek z jízdy po technicky náročných cestách (lze tlačit) i z nádherně čisté horské přírody. Kondičně náročná akce pokud hodláte jezdit maximalistické verze etap. Trasy jsou voleny tak, aby bylo možné zkracování v případě nouze (počasí, zdravotní stav, úbytek sil). Při využití zkratek zvládnutelné téměř pro každého, trošku „vyježděného“ bajkera. Vzhledem k  velké nadmořské výšce (1 400 – 2 500 m) je nutné počítat s citelnými výkyvy teplot, silným větrem i možností srážek a být pro tyto případy vybaven. V rámci programu si užijeme i traily zdejšího bikeparku. Zájemci o traily se mohou od skupiny odpojit a užít si bikeparku dle libosti.

Doporučený typ kola: horské pro crosscountry

Lanovky

Pokud si některý den budete chtít odpočinout od cross-country, můžete si zakoupit jednotlivé jízdy (11 €), půldenní (23-25 €) anebo celodenní (30 €) permanentku na lanovky. 

Doplňující informace

Pro skupiny min 6 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu. 

Podobné zájezdy