Turistika a poznání

NP Vysoké Taury s dětmi

Termín pro skupiny na vyžádání

Ubytování: Apartmán
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 1-2

od 8 600 Kč

NP Vysoké Taury s dětmi

Nenáročné túry a spousta atrakcí pro nejmenší

Díky lanovkám se každý den ocitneme v obklopení hor, jezer a ledovců a nenáročnými výlety prozkoumáme NP Vysoké Taury.

Malé děti nemusí být překážkou pro aktivní dovolenou v horách. Užijte si s malými ratolestmi krásu hor ve společnosti stejně naladěných jedinců a načerpejte nové zážitky a zkušenosti. Vydejte se s námi do NP Vysoké Taury. Díky lanovkám se snadno dostaneme do vyšších pater hor a vychutnáme si daleké výhledy na Grossglockner, Grossvenediger a další vrcholy. Zhlédneme největší vodopády v Evropě i soutěsku Kitzlochklamm. Nejmenší účastníci ocení exhibici dravců, netradiční koupaliště, malou zoo či zážitkový park. Program je uzpůsoben tak, aby jej zvládli i ti nejmenší účastníci, ať už v nosítkách či šátcích. Jednotlivé okruhy jsou variabilní a lze si je libovolně upravit dle vaší potřeby. Během všech túr budeme míjet horské chaty, kde se lze občerstvit a nakrmit nebo přebalit naše nejmenší účastníky.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • 4x (8x) ubytování v apartmá
  • využití lanovek a mýtných silnic
  • veřejná doprava v údolí
  • vstup do bazénů a volnočasového centra
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • společná doprava mikrobusem
  • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
  • ubytování v hotelu s polopenzí
  • členství v Alpenverein

Itinerář

pětidenní program
Devítidenní program
Galerie
Seznam
den 1

ČR – Rakousko, Rauris dravci

Ranní odjezd z Brna, případně sraz v poledne v obci Rauris pod dolní stanicí lanovky, tak abychom stihli odpolední exhibici dravců s názvem králové oblohy. Můžeme vyzkoušet štěstí při rýžování zlata, či projít naučnou stezku věnovanou zdejší fauně a floře.

den 2

Interaktivní návštěvnické centrum 360 °, Krimmelské vodopády

S národním parkem se seznámíme v návštěvnickém centru v Mittersill, kde nás čeká nová expozice s 360° projekcí. Odpoledne se přesuneme ke Krimmelským vodopádům na říčce Krimmler Ache, které jsou s celkovou výškou 385 m nejvyšší vodopády v Evropě.

den 3

Soutěska Kitzlochklamm, Freizeitpark Ferleiten

Čeká nás procházka soutěskou Kitzloch s mnoha dřevenými lávkami, mosty a samozřejmě výhledy na burácející říčku s četnými vodopády pod námi. Odpoledne pak necháme „vyřádit“ naše ratolesti v zážitkovém parku Ferleiten. Na více než 20 000 m2 spatříme přes 200 druhů zvířat a otestujeme zdejší atrakce jako trampolíny, houpačky, vláčky, skluzavky, motokáry, vodní atrakce a mnoho dalšího.

den 4

Grossglockner Hochalpinstrasse, Badesee Niedernsill – Luzia Park

Nekonečnými serpentýnami s mnoha tematickými zastávkami vystoupáme na Kaiser Franz Josefs Höhe (2 369 m), odkud budeme mít majestátný Grossglockner (3 798 m) jako na dlani. Nabízí se vycházka k patě ledovce, či kávička s nádhernými výhledy. Odpoledne věnujeme vodním radovánkám v Luzia Parku se sítěmi, slacklinami či lehátky přímo nad vodní hladinou.

den 5

Wildkogel (2 224 m)

Lanovkou se vyvezeme do 2 100 m, abychom vrchol Wildkogel (2 224 m) měli na dosah. Panoramatu bude vévodit Grossvenediger (3 666 m). Děti ocení především zdejší atrakce umístěné u každé ze stanic lanovek. Odpolední návrat zpět do ČR.

Zvolený program je spíše maximalističtější variantou. Dle domluvy se skupinou a aktuálního počasí můžeme program libovolně upravit, přidat jízdu parním vláčkem, apod. Zdejší region nabízí nepřebernou škálu možností.

den 1

Rakousko, Hangar 7

Dopolední odjezd z Brna, cestu si zpestříme zastávkou u Salzburgského letiště Redbull Hangar 7, kde spatříme monoposty formule 1, letadla a další zajímavosti z celé řady sportů, které podporuje tato celosvětová značka. Ve večerních hodinách příjezd na chatu, ubytování.

 

den 2

Rauris dravci, rýžování zlata

Přejezd do obce Rauris pod dolní stanici lanovky. U horní stanice shlédneme odpolední exhibici dravců s názvem králové oblohy. Můžeme vyzkoušet štěstí při rýžování zlata či projít naučnou stezku věnovanou zdejší fauně a floře. 

den 3

Interaktivní návštěvnické centrum 360°, Krimmelské vodopády

S národním parkem se seznámíme v  návštěvnickém centru v Mittersill, kde nás čeká nová expozice s 360° projekcí. Odpoledne se přesuneme ke Krimmelským vodopádům na říčce Krimmler Ache, které jsou s celkovou výškou 385 m nejvyšší vodopády v Evropě. 

den 4

Soutěska Kitzlochklamm, Freizeitpark Ferleiten

Čeká nás procházka soutěskou Kitzloch s mnoha dřevěnými lávkami, mosty a samozřejmě výhledy na burácející říčku s četnými vodopády pod námi. Odpoledne pak necháme "vyřádit" naše ratolesti v zážitkovém parku Ferleiten. Na více než 20 000 m² spatříme přes 200 druhů zvířat a otestujeme zdejší atrakce jako trampolíny, houpačky, vláčky, skluzavky, motokáry, vodní atrakce a mnoho dalšího. 

den 5

Luzia Park

Odpočinkový den budeme věnovat radovánkám v Luzia Parku se sítěmi, slacklinami či lehátky přímo nad vodní hladinou. 

den 6

Grossglockner Hochalpinstrasse, Badesee Niedernsill

Vystoupáme nekonečnými serpentýnami s mnoha tematickými zastávkami až na Kaiser Franz Josefs Höhe (2 369 m n. m.), odkud budeme mít majestátní Grossglockner (3 798 m n. m.) jako na dlani. Nabízí se vycházka k patě ledovce, či kávička s nádhernými výhledy v místní chatě. 

den 7

Wildkogel

Lanovkou se vyvezeme do 2 100 m, odkud budeme mít vrchol Wildkogel (2 224 m n. m.) na dosah. Panoramatu bude pro změnu vévodit Grossvenediger (3 666 m n. m.). Děti ocení především zdejší atrakce umístěné u každé ze stanic lanovek. 

den 8

Dle domluvy

Vysoké Taury nabízí nespočet možností, co podniknout. Dle chuti a nálady vyrazíme na pěší túru, zajdeme do některého z aquaparků, okusíme panoramatickou vyížďku zdejší železnicí, či pro velký úspěch jednoduše zopakujeme program některého z předchozích dní.

den 9

Salzubrg, Rakousko - ČR

Během cesty zpět do ČR navštívíme rodné město W. A. Mozarta, Salzburg. Prohlídka centra, možnost návštěvy pevnosti Hohensalzburg a mnoho dalšího. Podvečerní návrat zpět do ČR. 

Dle domluvy se skupinou a aktuálního počasí můžeme program libovolně upravit, přidal jízdu parním vláčkem, apod. Zdejší region nabízí nepřebernou škálu možností. 
Pro tento delší pobyt jsme naopak zvolili variantu s volnějším programem, abychom měli trochu prostoru se zastavit, dopřát dětem volnosti a pokochat se zdejší úchvatnou krajinou. 

Obecné informace

Doprava

Doprava není do ceny zájezdu zahrnuta. Za příplatek 1 300 Kč/os lze cestovat naším mikrobusem. V tomto případě je odjezd v ranních hodinách z Brna. Po přejezdu Rakouska přijedeme do Taur kolem poledne. Poslední den odjezd po obědě, příjezd do ČR ve večerních hodinách. Sedačku pro své děti si zajišťují rodiče sami. Za příplatek jsme schopni sedačku zajistit.

Nástupní místo: Brno

Varianta s vlastní dopravou
Sraz účastníků kolem poledne v obci Rauris. Poslední den můžete odjezd zvolit libovolně dle vašich potřeb. Apartmány je však nutné opustit do cca 10 hodin. Vzdálenost z Brna je 550 km (6 hod.), z Prahy pak 500 km (6 hod.).

Ubytování

Ubytování je zajištěno v apartmánech vybavených satelitní TV, sprchou, WC a kuchyňským koutem. Apartmány jsou 2 - 6 místné, se samostatnými pokoji pro 2 - 3 osoby. V ceně jsou zahrnuty lůžkoviny a ručníky. Celý dům je pokryt wifi signálem. S pozdějším přihlášením k akci již může být komplikovanější vyhovět individuálním požadavkům na velikost pokojů apod. proto doporučujeme včasnou rezervaci míst.

Stravování

Účastníci se stravují sami z vlastních zásob, případně v restauracích. V apartmánech jsou kuchyňské kouty vybavené nádobím, sporákem, mikrovlnkou.

Náročnost 1-2

Túry jsou plánovány jako celodenní, avšak s přihlédnutím na pomalejší tempo s dětmi, časté přestávky apod. Celková ujitá vzdálenost tedy není nijak velká a zvládne ji prakticky každý. Okruhy si lze libovolně upravit dle vlastní potřeby, případně si udělat program vlastní. Aktivnější rodiče si program mohou zpestřit výstupem na některý z okolních vrcholů.

Lanovky

Lanovky hrají v našich plánech podstatnou roli. Skoro každý den si s nimi ulehčíme nástup i sestup. Všechny lanovky jsou zahrnuty v ceně zájezdu.

Doplňující informace

Slevy 

Cena dítě 3 - 11 let vč.: od 5 160 Kč
Cena dítě do 2 let vč.: od 1 500 Kč

Rozhodující je věk dosažený před prvním dnem zájezdu.

Zájezd realizujeme od 6 dospělých osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od května do konce září

Standartní odjezdové místo je Brno. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy