MTB

Britská Kolumbie - Ultimátní MTB zážitek

Fotogalerie

1.9. - 16.9.2018

Ubytování: Apartmán
Doprava: Letadlo
Stravování: Vlastní
Náročnost: 3-4

45 900 Kč

Britská Kolumbie - Ultimátní MTB zážitek

Legendární traily Kanady ve Whistleru

Traily světového formátu a drsná příroda činí z Britské Kolumbie ráj všech bikerů. Připravili jsme výběr toho nejlepšího, co Kanada nabízí. Projedeme legendární North Shore traily a jednu z nejfotogeničtějších skalních MTB sekcí světa v oblasti Squamish. S využitím lanovek a shuttle jeepů maximalizujeme zážitky v sedle kola a minimalizujeme dlouhé přesuny. Navštívíme Whistler bikepark - nejznámější a největší MTB centrum na světě. Pořádnou dávku adrenalinu zajistí transport helikoptérou až na vrchol hory a následné nekonečné přírodní traily.

Program je flexibilní a na své si přijdou i mírně pokročilí bikeři. K dispozici budou různé výkonnostní skupiny. Navíc, s místními průvodci prozkoumáme i méně známe, o to však zajímavější traily a naučíme se nové MTB dovednosti přímo uprostřed nejlepší MTB lokality na světě.

Dny v sedle kola lze libovolně kombinovat s outdoorovými a odpočinkovými aktivitami pro dobytí energie. Vancouver, aréna zimních olympijských her, nabízí řadu aktivit od turistiky přes koupání v jezerech, bungee jumping, ale i odpočinkové a relaxační aktivity. Je na Vás, jak bude vypadat Váš ultimátní MTB zážitek.

Vy jezdíte, o vše ostatní se postaráme my!

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • 14x ubytování v horské chatě/hotelu/hostelu rodinného typu
  • veškeré přejezdy po BC
  • vstupy do trailových center
  • místní průvodce a coaching 
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění
  • připojištění storna zájezdu
  • mezikontinentální letenky
  • Bike park Whistler
  • Heli-biking
  • zapůjčení kola Rocky Mountain (cca 1500 Kč/den)
  • členství v Alpenvereinu

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1. - 2. den

ČR – Kanada

Letecký přesun z ČR do Kanady. Dle aktuální nabídky letenek se létá do Vancouveru z Prahy či Vídně. Prohlídka centra města, přesun na ubytování. Skládání a příprava kol.

den 3. – 5. den

Legendární tzv. North Shore traily s místními průvodci

Nasáváme atmosféru Britské Kolumbie. S místními profíky si první den dáme jejich „all mountain tour“ po trailech a druhý den coaching. K dispozici nám bude shuttle, kterým si usnadníme výjezdy.

den 6. – 7. den

Squamish - Přírodní traily, světoznámé skály a kanadský sen

Legendární traily v oblasti Squamishe známé především svými hustými lesy a tzv. „rock slabs“, což jsou dlouhé ploché kameny obklopené kapradím. Velmi fotogenické. Možnost nádherné pěší túry na „The Chief“ – 2. největší žulový monolit na světě s nádherným výhledem do okolí (pokud někdo bude chtít proložit bike i hikingem), popř relaxace v krásné přírodě.

den 8. den

Odpočinkový den

Dobijeme energii v olympijské atmosféře. Možnost pěších túr, koupání v jezerech či prohlídka olympijského městečka.

den 9. – 12. den

Whistler

Největší a nejlepší bikepark na světě vhodný pro všechny úrovně jezdců. Vychutnáme si legendární trail ‚Top Of The World‘ z vrcholu hory Whistler až do údolí s převýšením 1 500 m. Možnost coachingu pokročilých dovedností s místními průvodci či heli-bikingu (výsadek helikoptérou v divoké přírodě s několikahodinovým sjezdem).

den 13.den

Pemberton

Nekonečné traily a kýčovité vyhlídky na krásné městečko Pemberton severně od Whistleru proslavené svými nekonečnými traily a vyhlídkami na okolní hory.

den 14. den

Whistler

Jízdy na trailech mimo bikepark (může zahrnovat i traily světové enduro série).

den 15. – 16. den

Kanada – ČR

Rozloučení se s kanadskými traily a úchvatnou přírodou. Večerní „Good bye party“. Nákupy posledních suvenýrů, odlet zpět do ČR.

Obecné informace

Doprava

Letecká doprava  z ČR do Kanady není do ceny zájezdu zahrnuta. Nemáte-li vlastního oblíbeného prodejce letenek, rádi vám letenky zajistíme. Orientační cena se pohybuje kolem 23 000 Kč vč. tax. Obecně platí, že čím dříve je přihlášen dostatečný počet účastníků, tím dříve se kupují letenky a cena je nižší. Letenky nekupujeme, pokud není 100 % šance, že se zájezd uskuteční. Standardně se létá z Prahy / Vídně (pro případný tranzit přes USA je potřeba mít vyřízen biometrický pas a ESTA).
K přepravě po Kanadě využíváme linky veřejné autobusové dopravy případně najatých jeepů, které jsou do ceny zájezdů zahrnuty.

Začátek a konec programu: Vancouver
Maximální počet účastníků: 14 + průvodce

Ubytování

V průběhu zájezdu vždy nocujeme pod střechou ve 2 – 4 lůžkových apartmánech. Za příplatek lze zajistit komfortnější ubytování v hotelu. V rámci ubytování jsou uzamykatelné prostory na úschovu kol.

 

Stravování

Stravování není do ceny zájezdu zahrnuto. Většinou navštěvujeme restaurace, kde se ceny pohybují mezi 8-25 dolary. Rychlý lunch mezi 5-10 dolary (burrita, sandwiche, pizzy). Obchody jsou k dispozici ve všech místech, kde spíme. Obecně jsou ceny potravin i pouličního občerstvení zhruba o polovinu vyšší než v ČR, v restauracích zhruba dvojnásobné. Voda z vodovodu je všude pitná.

Náročnost 3-4

3-4 - STŘEDNĚ NÁROČNÉ / TECHNICKÁ NÁROČNOST – 3-4

Jedná se o 16 denní zájezd zaměřený na trailové ježdění. Kondičně spíše průměrně náročná akce. Od účastníků je však vyžadována zkušenost s jízdou v terénu po úzkých stezkách (trailech) občas i v technicky obtížnějších podmínkách (traily s kořeny, kameny, prudšími sjezdy a delším klesáním). Budeme se pohybovat v nadmořské výšce max 2 200 m. Denně si užijeme až 30 km ježdění. Budeme ale jezdit stylem nahoru/dolů. Single traily v BC jsou hodně intenzivní a „nehltají se kilometry“. Naplánované trasy lze poměrně snadno zkrátit anebo si udělat program úplně vlastní a využívat trailů v blízkosti lanovek.

Doporučený typ kola: horské pro all-mountain/enduro, celoodpružené kolo.

Vybavení

Helma (integrální přilba výhodou do bikeparku), chrániče kolen, kolo ve výborném technickém stavu, základní náhradní díly (destičky, duše a lepení atd..)

Kola doporučujeme určitě vlastní, v případě zájmu však místní profesionální průvodci, kteří budou pomáhat s coachingem a dopravou, mají Rocky Mountain na půjčení za cca 1 000 Kč/den.

Lanovky

Lanovky nám usnadní přesun do vyšších pater hor a umožní dosyta si užít místních trailů. Ve Whistleru se v podstatě neobejdeme bez nákupu permice na 4 dny. Ceny viz http://bike.whistlerblackcomb.com/.

Doplňující informace

Pro skupiny min. 6 osob zorganizujeme tento zájezd v libovolném termínu, cca od konce června do poloviny září.

 

Foto: Petr Basel

 

Zájezd organizujeme ve spolupráci s TRAIL-GUIDE

Nápad vytvořit Trail-Guide vznikl jednoduše proto, že nám v ČR takový projekt chyběl. Kolo je kolektivní sport a nejlepší zážitky jsou s partou lidí na stejné vlně. Jsme průvodci MTB životem a pravidelně pořádáme kurzy MTB jízdy pro začínající i zkušené jezdce, vyjížďky, workshopy a další volnočasové akce v duchu bikeři bikerům. Jsme zde pro všechny bez ohledu na zdvih vidlice či úroveň jezdce. Tak #nejezdisam, přidej se!

tg101.png

Podobné zájezdy