Pohodová cyklistika

Dokola kolem Balatonu

Dokola kolem Balatonu

Balaton, též Blatenské jezero nebo tzv. „maďarské moře“ je se svojí rozlohou 596 km² největším jezerem střední Evropy. Přestože je jeho průměrná hloubka pouhé 3 m, jedná se o jednu z nejoblíbenějších turistických destinací Maďarska.  Na pohodové jízdě prosluněnou krajinou okolo tohoto geografického symbolu země nemůžeme minout národní park Balatonská vrchovina, oblast Badascony, jednu z nejlepších maďarských vinařských oblastí nebo největší zubří rezervaci v zemi u města Kápolnapuszty. Navštívíme také palác Festtics, hrad Szigliget, poloostrov Tihany, prameny Hevíz či čedičové varhany při hoře Szent György. V neposlední řadě také ochutnáme místní kuchyni, výborné víno a vyzkoušíme léčivé účinky termálních lázní Arpád.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem včetně kola
  • 3x ubytování v penzionech
  • 3x snídaně
  • doprovodný vůz
  • transport zavazadel
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
  • členství v Alpenverein
  • vstupné do termálních lázní Arpád

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

Balaton Fűzfő - Badascony - 60 KM

V ranních hodinách odjezd z Brna do Maďarského Balaton Fűzfő. Zde nasedneme na kola a vydáme se směrem na západ po severní straně jezera. Navštívíme poloostrov Tihany, čedičové varhany u hory Szent  György či vinařskou oblast Badascony. 

den 2

Szigliget, Keszthely, Hevíz - 65 km

Po snídani vyrazíme k hradu Szigliget, tyčící se přímo nad jezerem. Projedeme národním parkem Balatonská vrchovina a na oběd se zastavíme v městečku Keszthely s nádherným palácem Festics. Po obědě budeme pokračovat do městečka Hevíz, a pak na jih do zubří rezervace Zalakomár. Přejezd autem zpět na ubytování.

den 3

Keszthely - Szántód - 65 km

Přesun autem do městečka Keszthely. Odtud budeme pokračovat dál kolem jezera po jeho jižním břehu až do městečka Szántód, kde se ubytujeme. 

den 4

Szántód - Balaton Fűzfő - 40 km

Ze Szántód vyrazíme po příjemné cyklistické trase na poslední krátkou etapu zpět do místa našeho startu, městečka Balaton Fűzfő. Odpoledne strávíme návštěvou termálních lázní Arpád, které byly postaveny ve stylu tureckých lázní. Návrat do ČR ve večerních hodinách. 

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem s přívěsem na kola. Odjezd z Brna v ranních hodinách přes Bratislavu a Győr k Balatonu. Na zpáteční cestu se vydáme v neděli odpoledne s plánovaným příjezdem do Brna v pozdních večerních hodinách.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je nejpozději v poledne v Balaton Fűzfő. Vzdálenost z Brna je přibližně 300 km (3,5 - 4 hod).

Ubytování

Ubytování ve dvoulůžkových až čtyřlůžkových pokojích v penzionech. Za příplatek je možné zajistit jednolůžkový pokoj.

Stravování

Součástí ubytování je i snídaně, které jsou podávány formou bufetového stolu. Ostatní jídla si účastníci zajišťují individuálně z vlastních zásob nebo v okolních restauracích. 

 

Náročnost 1-2

Nenáročný zájezd s minimálním denním převýšením po zpevněných cestách vhodný i pro rodiče s dětmi nebo seniory. Ambicióznější jezdci si naopak etapy mohou snadno prodloužit.
Doporučený typ kola: trekingové nebo silniční

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od začátku května do konce září.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy