Turistika a poznání

Outdoorový fotokurz

Fotogalerie

15.5. - 17.5.2020

Ubytování: Penzion
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 2

7 100 Kč

Outdoorový fotokurz

aneb zachyťte lépe své zážitky v horách

Zdokonalte své fotografické znalosti a um přímo v terénu! Během třídenního kurzu v Solné komoře si vysvětlíme teorii, kterou budeme vzápětí převádět do praxe. Rozebereme fotografické  základy (clona, čas, ISO), povíme si o kompozičních pravidlech i o tom, jak poskládat "fotografický příběh". Během každodenních výletů si vysvětlíme specifika focení v přírodě a dotkneme se i tématiky bezpečnosti v náročnějším terénu. Doporučíme, jaké vybavení je vhodné na horskou a cestovatelskou fotografii a budete mít možnost vyzkoušet si různé typy fotoaparátů (kompakt, bezzrcadlovky, fullframe zrcadlovky) a porovnat jejich výhody a nevýhody. 

Během kurzu se vydáme i na ferratové cesty díky kterým budeme moci pořídit neobyčejné fotografie z neobyčejných míst, které jsou z normálnch cest nedosažitelné. 

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 2x ubytování v pensionu
  • lanovka nad Gosausee
  • služby průvodce - fotografa
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
  • polopenze
  • členství v Alpenverein
  • mapa Kompass WK229 / Salzkammergut  1:50 000

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Rakousko

Odjezd v brzkých ranních hodinách do Solné komory kde vyjedeme panoramatickou silnicí nad Altaussee. Krátkým výstupem se dostaneme na panoramatický vrchol Loseru. Večer se budeme věnovat v rámci úvodní přednášky fotografickým základům, které si  následující den převedeme do praxe.

den 2

Gosausee, Donnerkogel (2 054 m)

Auty se přiblížíme k malebnému Gossause s kulisou zaledněného Dachsteinu. Pěšky, případně lanovkou, vystoupáme ke Gablonzer Hutte a dále na samotný vrchol Donnerkogel (2 054 m), odkud budeme mít celý masiv Dachsteinu jako na dlani. Po sestupu zpět do údolí bude následovat procházka kolem jezera Gossausee, kde si vyzkoušíma další fotografické techniky na zajištěné cestě Laserer Klettersteig (kdo nebude mít zájem o lezení, může pořídit skvělé záběry i z turistické cesty). Večer si společně probereme pořízené snímky a povíme si stručně o jejich selekci a zpracování. V případě vašeho zájmu a přízně počasí vyrazíme na večerní focení historického Hallstattu.

den 3

Waldbachstrubl

Třetí den zahájíme procházkou k vodopádům Waldbachstrubl, kde si vyzkoušíme používání dlouhých expozičních časů. Následně se vydáme k vyhlídce u Solných dolů (možný výjezd lanovkou a následná exkurze) a projdeme se centrem Hallstattu kde budeme lovit další snímky v novém prostředí. Odpoledne se s plnými kartami vydáme na cestu domů.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v pátek v ranních hodinách z Brna do Rakouska. Z Prahy je zajištěna doprava přes České Budějovice a Linz do Hallstattu druhým mikrobusem (autem). Kolem poledne příjezd obou skupin do Obertraunu, kde budeme ubytováni po celou dobu. Předpokládaný návrat je poslední den kolem 22 hodin zpět do Brna, České Budějovice a Prahy.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 6 do 10 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je kolem poledne v Hallstattu. Cena zájezdu v tomto případě činí 6 300 Kč. Vzdálenost z Brna (Prahy) je přibližně 400 km (4,5 hod).

Ubytování

Ubytování je zajištěno po celou dobu pobytu v rodinném pensionu v obci Obertraun ve dvou až čtyřlůžkových pokojích.

Stravování

Stravu si zajišťuje každý individuálně. V rámci ubytování v pensionu je možné objednat polopenzi.

Náročnost 2

Celý kurz je plánován jako ferratový. Trasy nejsou náročné a i jedinci s absencí ferratových zkušeností je zvládnou po krátkém proškolení od instruktorů. Ferraty nejsou podmínkou kurzu, jedinci s neferatovými ambicemi si taktéž zajisté příjdou na své. Náročnos si lze snížit využitím lanovek. Pohybovat se budeme v nadmořských výškách 500 – 2 100 m. 

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sedací úvazek
 • prsní úvazek
 • nesešitá plochá smyce
 • jistící ferratový set
 • přilba
 • odsedávací smyčka s karabinou

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

odsedávací smyčka s karabinou, čelovka, ferratové rukavice, brýle. Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na zajištěné cesty.

Lanovky

Druhý den si ulehčíme výstup lanovkou nad Gosausee (14,5 €).

Garant akce

Odborným lektorem fotokurzu je Jakub Cejpek

Fotograf a horský průvodce, šéfredaktor časopisu Everest a milovník veškerého pohybu v horách. Dlouhodobě publikuje v tištěných i elektronických médiích, přednáší o svých cestách a od roku 2014 je členem celosvětové komunity Fujifilm x-photographers.

www.cejpek.com

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od půlky května do půlky října.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, České Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Doporučuje se vlastní fotoaparát, k dispozici budou rovněž na vyzkoušení bezzrcadlovky Fujifilm (prosím o rezervaci předem na jakub.cejpek@gmail.com, SD karty mějte vlastní). Pro noční focení a snímky s dlouhou expozicí je vhodný stativ (není podmínkou, v omezeném množství možno zapůjčit).

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy