Expedice & exotika

Etiopie

30.4. - 13.5.2018

Ubytování: Stan/Hotel
Doprava: Letadlo
Stravování: Snídaně

40 000 Kč

Etiopie

10 denní trekking ve Stolových horách Simien mountains

Etiopie platí za kolébku civilizace, kde každého Evropana překvapí místní čas a 13 měsíců etiopského kalendáře. Poznáme odkud pochází káva a odkud se šířilo křesťanství. Prohlédneme si Addis Abebu s obrovskými kontrasty – od luxusních hotelů až po plechové boudy v centru města. Spatříme LUCY – jednu z nejstarších žen světa, nakoupíme na největší otevřené tržnici ve střední Africe a nemineme Gondar (osmý div světa), palác Fasilidase či kostel Debre Berhan Sellalisie. Hlavní náplní však bude trekking v Simien Mountains. Čekají nás stolové hory se strmými stěnami hlubokými stovky metrů i Ras Dashen (4 530 m), nejvyšší vrchol Etiopie. Samozřejmě ochutnáme místní stravu – Injera. Zážitkem pak bude etiopský Kávový obřad, národní tanec či zasloužené výborné pivo.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • veškerou společnou dopravu
  • 4x ubytování v hotelu, 9x pod stanem
  • 4x snídaně, 9x plná penze
  • služby českého a místního průvodce
  • služby strážce parku v Simien Mountains, kuchaře a asistentů
  • pronájem mul a poháněčů
  • pronájem kuchyňského a dalšího vybavení
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiál a DPH

  Za příplatek

  • vízum
  • spropitné na treku pro poháněče mul, asistenty, kuchaře-cca 120USD
  • vstupné do kostelů, paláců a muzeí
  • cestovní pojištění

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

Praha - AddisAbeba

Odlet do Addis Abeby, nocleh.

den 2-3

Gondar

Čeká nás přelet do Gondaru a prohlídka jeho historického centra. Následně přejezd do NP Simien přes Debark, Sankaber camp 3 250 m.

den 4

Přejezd do NP Simien Mountains

Cílem je vyhlídkový bod Nigus Aysismush 3 230 m s vyhlídkou na  vodopád Jinbar - a od řeky se nastoupáme do Geech campu 3 600 m.

den 5-7

Trekking v highland/Simien Mountains

Aklimatizační výlet do výšky 3 905 m na Imet Gogo a zpět do Geech campu okružní trasou. Dále pak výstup přes vrchol Inatye 4 070 m a sestup do Chenek campu 3 600 m. Z Cheneku vystup do sedla  Bwahit Pass 4 200 m, (nebo Mt. Bwahit 4 430 m) druhý nejvyšší vrchol Simien mountains, sklesá se k řece přes Chiro Leba k Mesheha Wenz 2 800 m a nastoupá do cempu Ambiko 3 200 m.

den 8-9

Výstup na nejvyšší horu Etiopie Ras Dashen

Výstup přes Dashen Pass na vrchol Ras Dashen 4 533 m, stejnou cestou dolů a sestup do Ambika 3 200 m. Následujícíc den sestup k řece Mesheha Wenz 2 800 m a po té výstup přes Amdir do Arkwasie (Sona) campu 3 300 m.

den 10-13

Lowland/Simien Mountains

Čeká nás treking v Lowland. Arkwasie (Sona camp) 3 300 m nejprve prudký sestup na 2 000 m a pak podél řeky do  – Mekarebia campu 2 050 m. Následně Mekarebia 2 050 m – Mulit camp 2 100 m - Adi Arkaj a transport do Gondaru.

den 14-15

Přejezd do Addis Abeby a návrat zpět do ČR

Návrat zpět do Addis Abeby a přelet zpět do ČR.

Obecné informace

Doprava

Letecká doprava z ČR do Etiopie ani vnitrostátní přelety v rámci Etiopie nejsou do ceny zájezdu zahrnuty. Nemáte-li vlastního oblíbeného prodejce letenek, rádi vám letenky zajistíme. Orientační cena zpáteční letenky Praha – Addis Abeba se pohybuje okolo 17 000 Kč vč. tax. Obecně platí, že čím dříve je přihlášen dostatečný počet účastníků, tím dříve se kupují letenky a cena je nižší. Letenky nekupujeme dříve, dokud není 100 % šance, že se zájezd uskuteční.

Začátek a konec programu: Addis Abeba
Zájezd realizujeme od 6 do 12 osob.

Přeprava po Etiopii

K přepravě po Etiopii využijeme 2 vnitrostátní přelety v celkové hodnotě 13 000 Kč. Pozemní doprava bude zajištěna minibusy.

Ubytování

Během pobytu ve městech budeme 4x ubytováni místních hotelích střední třídy ve dvoulůžkových pokojích (Gondar, Addis Ababa), v průběhu treku v Simien mountains budeme nocovat 9x pod stanem.

Stravování

Při ubytování v hotelích je vždy zajištěna snídaně. Po zbytek dne není stravování zajištěno a účastníci se stravují z vlastních zásob. Ve městech je však dostatek prostoru na zakoupení potravin. V průběhu treku je zajištěna plná penze včetně svačin, kávy a čaje.

Náročnost

Jedná se o středně náročný trek s dlouhým stoupáním a klesáním po malých horských pěšinách. Doba jednodenního pochodu je cca 6-8 hod s batohem na lehko, velká zavazadla ponesou muly. Trek je rozdělen na kombinaci delších a kratších dnů, které jsou využívány k odpočinku. První část treku se budeme pohybovat v (high land) ve nadmořské výšce okolo 3 000 m. Nejvýše vystoupáme na vrchol Rash Dashen 4 450 m - nejvyšší vrchol Etiopie. Pro dostatek aklimatizace nemívají účastníci s výškou problém. V případě únavy je možnost výstup na Rash Dashen vynechat a jeden den si odpočinout. Druhou část treku půjdeme malebnou krajinou se Stolovými horami tzv. low land, ve výšce od 1 000 m do 2 500m, kam většina turistů již nezavítá a užijeme si společně pohostinnosti místních lidí a krajiny.

Vybavení

Teplý spacák do cca -5stupňů, karimatka, stan, batoh na jednodenní trek cca 30-35l, taška (nejlépe pogumovaná, nepromokavá-pro ostatní věci, ponesou muly), boty kotníkové nepromokavé, nepromokavá bunda a kalhoty, péřová bunda nebo vesta-převážně na večer a ráno, termoska, láhev na vodu, kalhoty soft shell, bunda WS, nebo WS vesta, čepice, rukavice, trekové hole, energetické tyčinky a čokoláda, lékárnička, ostatní dle zvyků každého účastníka – podrobný seznam vybavení naleznete na našem webu »

Doplňující informace

Pořadatel zájezdu - CK Summit travel

Pro skupiny min 4 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu. 

Podobné zájezdy