Turistika a poznání

Za svišti a kamzíky k hradu R. Messnera

Za svišti a kamzíky k hradu R. Messnera

Ortler a Valle Venosta

Další akce z úspěšné série horských zájezdů pro rodiče a děti nás zavede do malebného Merana, které bylo jedním z oblíbených míst císařovny Sissi. Lázeňské město plné bujné zeleně najdeme v jižním Tyrolsku u řeky Adige. Na dohled ledovci pokrytých vrcholů se můžeme procházet mezi cypřiši, oleandry i pod rozložitými korunami borovic.

Celý týden si budeme plnými doušky užívat všech atrakcí tohoto přírodně i kulturně mimořádně bohatého regionu. Těžištěm programu budou jako obvykle pěší túry. Do výchozího bodu se vždy vyvezeme buď našimi auty anebo nám poslouží lanovky. Letošní novinkou budou cyklovýlety malebným údolím Valle Venosta náročností přizpůsobené dětským účastníkům.

Základnou na 5 nocí nám bude kemp u městečka Laas ležící na dohled hradu slavného horolezce Reinholda Messnera. Poslední dvě noci strávíme u Lago di Garda.

Hlavním bonusem akcí „Za svišti a kamzíky“ je seznámení stejně naladěných lidí, kteří mají k výchově potomků a budování jejich vztahu k horám podobný přístup. Děti navíc poznají nové kamarády a rodiče si trošku odpočinou ve chvíli, kdy si děti v rámci své party vystačí samy. Program zájezdu pestře kombinuje turistiku, nenáročnou cyklistiku a další pohybové aktivity. Na pohodové túry vyrážíme denně, víceméně za každého počasí. Trasy lze snadno zkrátit anebo naopak prodloužit. Pro úplně malé děti doporučujeme krosničky. Pro starší děti jsou připraveny pohybové hry a rozmanité úkoly.  Hory jsou přírodním hřištěm se spoustou balvanů, skalek, skrýší, jezírek - zkrátka ideální herní prostředí se spoustou inspirace pro rozmanité kratochvíle a zážitky, které tvoří dovolenou s dětmi nezapomenutelnou.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • 7x ubytování v kempu
  • 7x snídaně
  • služby průvodce
  • výukový a zážitkový program
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • doprava mikrobusem
  • cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
  • mapy z edice Kompass 1:50 000
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Itálie

V ranních hodinách doporučený odjezd z domova, příjezd do Laas v podvečer. Setkání v kempu, ubytování, zahájení společného programu.

den 2

Meraner Hohenweg

Úvodní túra nás zavede na panoramatický chodník Meraner Hohenweg klikatící se takřka kilometr nad údolím v úbočí přírodního parku Texelgruppe. Po výjezdu lanovkou nás čekají atrakce jako visutý most či „soutěska 1 000 schodů“.

den 3

Glurns

Pohodový cyklistický výlet z hradbami opevněného městečka Glurns po údolní cyklostezce mezi meruňkovými a jabloňovými sady. Cíl bude v našem „mramorovém“ Laas. Není však problém pokračovat i dále, pokud nás jízda z mírného kopečka bude stále bavit.

den 4

NP Stelvio

Královská túra povede Národním parkem Stelvio ze sedla Stilfserjoch (2 758 m) okolo jezírka Lago d´Oro k chatě Furkelhütte (2 153 m). Užijeme si výhledů na zaledněný Ortler (3 905 m) i nižší hřebeny naproti přes údolí.

den 5

Messnerův hrad Juvell

Opět v pohodovém tempu navážeme na první cyklovýlet a budeme pokračovat po proudu Adige přes Schlanders a Latsch. Odpoledne se zajdeme podívat k Messnerovu hradu Juvell.

den 6

Merano

Cestou na Lago di Garda si projdeme nádherné parky v Meranu, zájemci mohou zavítat do květinových zahrad u zámku Trauttmansdorff.

den 7

Lago di Garda

Celodenní koupání na příjemně prázdných plážích, podvečerní procházka do úzkých středověkých uliček Malcesine.

den 8

Itálie – ČR

I v závěrečný den si můžeme užívat koupání. Na cestu domů vyrazíme kolem 14. hod., společnou dopravou tedy do Brna dorazíme po půlnoci.

Obecné informace

Doprava

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je v pozdních odpoledních hodinách přímo v kempu ve Valle Venosta . Poslední den můžete odjezd zvolit libovolně dle vašich potřeb. Vzdálenost z Brna je 1 000 km (10 hod.) z Prahy pak 850 km (8 hod.).
Zájezd realizujeme od 8 do 16 osob.

DOPRAVA MIKROBUSEM

Doprava není do ceny zájezdu zahrnuta. Sraz účastníků v kempu v podvečerních hodinách.
Za příplatek 2 000 Kč/os. lze cestovat naším mikrobusem. V tomto případě je odjezd v sobotu v ranních hodinách z Brna. Po přejezdu Rakouska přijedeme navečer do kempu. Poslední den v sobotu odjezd ve 14 hod. příjezd do Brna okolo půlnoci. Vezeme přívěs na 12 jízdních kol. Až do naplnění jeho kapacity můžeme svézt i kola účastníků jedoucích vlastními auty.
Nástupní místo: Brno

Ubytování

NOCLEHY POD STANEM

Nocujeme ve vlastních stanech a spacácích, celkem 5 nocí v kempu ve Valle Venosta, poslední 2 noci nedaleko Malcesine u Lago di Garda.

Stravování

SNÍDANĚ

Snídaně jsou zajištěny z naší kuchyně doplněné stoly, lavicemi a přístřeškem, v němž lze posedět i večer. Snídaně podáváme formou bufetového stolu. Večeře a jídlo během túr si zajišťují účastníci sami z vlastních zásob anebo v restauracích.

Náročnost 1-2

1 - VELMI LEHKÉ

Program zájezdu je přizpůsoben účasti dětí ve věku 5 až 12 let. Především tomu odpovídá plánované převýšení, délka túr a dostatek času na nutné přestávky. Během nich se dozvíte ledasco o vysokohorské přírodě a naučíte se i nějakou tu hru pro děti i dospělé. Akce se mohou zúčastnit i děti mladší, ovšem s předpokladem pomoci rodičů s jejich transportem (na túře krosnička, na kole vozík, tažná tyč apod.)

Lanovky

Pro výstup či sestup několikrát využijeme lanovek. Jízdné pro dospělé by celkem nemělo přesáhnout 25 €, pro děti do 15 let celkem do 10 €, děti do 6 let zdarma.

Doplňující informace

Pro skupiny min 4 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu. Vhodné jsou termíny od konce června do konce září.

SLEVY

Cena dítě 3 - 10let: 5 200 Kč
Cena dítě do 3 let: 500 Kč
Rozhodující je věk dosažený před prvním dnem zájezdu.