Vrcholy

Eiger, Mönch a Jungfrau

5.9. - 9.9.2018

Ubytování: Horská chata
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 4-5

31 500 Kč

Eiger, Mönch a Jungfrau

nejznámější vrcholy Bernských Alp

Pomyslným králem celých Bernských alp je bezesporu trojlístek „čtyřtisícových“ vrcholů Eiger (3 905 m), Münch (4 099 m) a Jungfrau (4 158 m). Během pouhých tří dní máte možnost stanout na jejich vrcholu a vychutnat si krásu zdejšího regionu, který je ne nadarmo zařazen na seznam světového dědictví UNESCO.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • 4 x ubytování na horské chatě
  • zubačka na Jungfraujoch
  • služby horského vůdce UIAGM
  • informační materiály
  • zákonné pojištění CK a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

Grindelwald - Mönchsjochhütte (4 099 m) ↑↓500 m

Ranní sraz v Grindelwaldu a výjezd první zubačkou na nejvýše položené nádraží v Evropě, Jungfraujoch (3 471 m). Dále už pěšky na Mönchsjochhütte. Seznámení s programem.

den 2

2. den: Jungfrau (4 158 m) ↑950 m ↓700 m

Čeká nás výstup na třetí nejvyšší vrchol Bernských Alp Jungfrau. Po úspěšném zdolání vrcholu, sestup k lanovce na Eismeer, odkud se vydáme na chatu Mitteleg hut, kde se ubytujeme.

den 3 - 4

Eiger ( 3 907 m) ↑↓700 m

Časně z rána zahájíme výstup na Eiger. Výškou sice nepatří mezi nejvyšší, ale o jeho severní stěně koluje nemálo legend a je výzvou pro celé generace horolezců. Nás však čeká podstatně jednodušší sousto normálkou. Tento výstup absolvujeme 1-1, tzn. jeden účastník má vždy odpočinkový den, zatímco druhý absolvuje výstup.

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky, sněhovou a lavinovou situaci je vyhrazena změna programu. V krajním případě si taktéž vyhrazujeme možnost z těchto důvodů posunout termín akce až o 1 týden!

den 5

Mönch (4 099 m)

Bernskou trilogii zakončíme výstupmen na Mönch (4 099 m), odpolední sestup k zubačce, sjezd do údolí a ukončení programu.

Obecné informace

Doprava

Doprava není do ceny zájezdu zahrnuta. Sraz účastníků je první den v ranních hodinách v Grindelwaldu. Odjezd poslední den odpoledne.
2 účastníci = 1 horský vůdce UIAGM

DOPRAVA MIKROBUSEM

V případě, že se dají dohromady nejméně 4 zájemci o naši dopravu, zajistíme za příplatek dopravu autem nebo mikrobusem. Individuálním zájemcům se pokusíme zajistit spolujízdu s vůdcem či ostatními účastníky.
Nástupní místa: Brno, Praha, Plzeň

Ubytování

Ubytování je zajištěno na horské chatě Mönchsjochhütte 3 650 m. Není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká vložka (tzv. „bílá paní“). Pokud nejste členy alpského svazu  Alpenverein, je nutné doplatit cenu noclehů na chatě (cca 12 CHF/noc), která je pro nečleny vyšší. Zájezd je možné prodloužit o noc v údolí před začátkem akce.

Stravování

Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. Na chatě je možnost si snídani nebo večeři objednat (hlavní jídlo cca 24 CHF, snídaně cca 12 CHF, polopenze 36 CHF). Chata není vybavena kuchyňkou ani nádobím a není zde možné vařit.

Náročnost 4-5

Výstupy již patří mezi seriózní alpské počiny. Počítejte s délkou túr 8 až 10 hodin, exponovanými skalními úseky až do 2. stupně UIAA, ledovcovým terénem. Nutná jistá chůze v mačkách, práce s cepínem. Akce není vhodná pro úplné začátečníky. Vzhledem k vysoké nadmořské výšce doporučujeme krátce před akcí absolvovat výstup alespoň nad 3 000 m.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • turistické mačky
 • turistický cepín
 • 2x HMS karabina
 • sedací úvazek
 • přilba
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

rukavice, brýle, batoh, telefon, vak na vodu, opalovací krém, nepromokavé a větru odolné oblečení (typ Goretex), návleky
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na ledovec » zde

Garant akce

Zájezd vede horský vůdce UIAGM, který má právo v zájmu bezpečnosti účastníků túry upravit, případně je nahradit jinými. Pro účast na akci je nutné mít sjednané členství u Alpenverein (s nímž počítá i levnější cena za ubytování) nebo jiné adekvátní pojištění pro skialpinismus a freeride s cestovním pojištěním.

Doplňující informace

Pro skupiny min. 2 osob zorganizujeme tento zájezd v libovolném termínu, ideálně od července do poloviny září.

Podobné zájezdy