Turistika a poznání

Putování po Stubaji s batolaty

Termín pro skupiny na vyžádání

Ubytování: Apartmán
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 1

od 11 500 Kč

Putování po Stubaji s batolaty

nenáročné túry s našimi nejmenšími

Malé děti nemusí být překážkou pro aktivní dovolenou v horách. Užijte si s malými ratolestmi krásu hor ve společnosti stejně naladěných jedinců a načerpejte třeba i nové zkušenosti, které vám vaše horské zážitky zpříjemní. Vydejte se s námi do Stubajského údolí, kde se díky takřka dokonalé infrastruktuře lanovek snadno dostaneme do vyšších pater hor a vychutnáme si daleké výhledy na okolní štíty a ledovce. Program je uzpůsoben tak, aby jej zvládli i ti nejmenší účastníci, ať už v nosítkách či šátcích. Jednotlivé okruhy jsou variabilní a lze si je libovolně upravit dle vaši potřeby. Během všech túr budeme míjet horské chaty, kde se lze občerstvit, či nakrmit nebo přebalit naše nejmenší účastníky.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • 7x ubytování v apartmá
  • využití lanovek
  • veřejná doprava v údolí
  • vstup do bazénu a aquaparku
  • jízda na letní sáňkařské dráze
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Rakousko, Grawawasserfall

Podvečerní sraz ve Stubajském údolí. Účastníci se zájmem o společnou dopravu vyrazí v ranních hodinách z Brna s příjezdem do Stubajského údolí v odpoledních hodinách.

den 2

Grawawasserfall

Vyrazíme na známou stezku Wasserfallweg s mohutným vodopádem Grawa a stejnojmennou soutěskou. Cílem nám bude horská chata Sulzenauhütte. Neunavitelní si výstup mohou prodloužit až k úpatím ledovců. Sestup zpět do údolí.

den 3

Panormatická stezka okolo Elferspitze (2 505 m)

Lanovka nás vyveze k horské restauraci Agrar (1 794 m), odkud začneme stoupat k horské chatě Elfer Hütte (2 080 m). Panoramatický chodník vysoko nad údolím Pinnistal nám poskytne nejeden úchvatný výhled na okolní vrcholky a dovede nás do sedla Zwölfernieder (2 335 m). Po cestě budeme míjet odbočku s krátkou zacházkou na skalnatý, avšak snadno dostupný vrchol Elferturm (2 499 m). Návrat zpět k lanovce.

den 4

Innsbruck

Během odpočinkového dne se vydáme na vyhlídkovou jízdu vláčkem. Hlavním cílem je návštěva olympijského města Innsbrucku (Zlatá stříška, Maria Theresia Strasse, Triumfální brána a další památky z období baroka).

den 5

Kreuzjoch

Kabinkou si ulehčíme úvodních 1 200 výškových metrů k chatě Kreuzjoch (2 136 m), odkud se už pěšky vydáme ke Starkenburger hütte. Čeká nás několik panoramatických výhledů na celé Stubajské údolí i vyhlídková plošina. Velmi variabilní den s možností několika různě náročných výletů. „Sběrači vrcholů“ a pěkných výhledů si mohou „odběhnout“ na vrchol Hoher Burgstall (2 611 m).

den 6

Stubai Gletscher

Opět využijeme lanovek a přesuneme se do ledovcového království Stubajského ledovce. Projdeme se po ledovci po krátkém okruhu připraveném pro turisty, můžeme navštívit nitro samotného ledovce, vychutnat rakouské speciality v místní restauraci, či si lanovkou vyjet na vyhlídku přesahující 3 000 m. S nevybouřenými tatínky nebo maminkami můžeme podniknout nádhernou túru na vyhlídkový Hinterer Daunkopf (3 225 m).

den 7

Den plný zábavy

Obrovským lákadlem celé oblasti je 2,8 km dlouhá letní sáňkařská dráha. Nahoru se vyvezeme pohodlně lanovkou a podnikneme pěší okruh ke klášteru Maria Waldrast. Po občerstvení v některé z chat se pak spustíme na speciálních sáních z kopce dolů. Sáně jsou vybaveny bezpečnostními pásy i brzdou, tudíž jsou bezpečné i pro děti, které však musí jet v doprovodu rodičů. Cestu do údolí lze absolvovat i lanovkou.

den 8

Rakousko – ČR

Po snídani se rozloučíme se Stubajským údolím a vydáme se na cestu zpět do ČR. Po cestě ještě krátká návštěva Kufsteinu, starobylého pohraničního města s malebným centrem, kde se nacházejí slavné varhany, které jsou údajně slyšet až 13 km daleko. Podvečerní návrat zpět do ČR. Zvolený program je spíše maximalističtější variantou. Dle domluvy se skupinou a aktuálního počasí do programu zařadíme návštěvu bazénu, či aquaparku se slanou vodou, apod.

Obecné informace

Doprava

 

Sraz účastníků je v pozdních odpoledních hodinách přímo na ubytování ve Stubajském údolí. Poslední den můžete odjezd zvolit libovolně dle vašich potřeb. Apartmány je však nutné opustit do cca 10 hodin. Vzdálenost z Brna je 640 km (6 hod.) z Prahy pak 700 km (6,5 hod.).
Zájezd realizujeme od 8 do 16 osob.

DOPRAVA MIKROBUSEM

Doprava není do ceny zájezdu zahrnuta. Za příplatek 1 500 Kč/os lze cestovat naším mikrobusem. V tomto případě je odjezd v ranních hodinách z Brna. Po přejezdu Rakouska přijedeme navečer do Stubajského údolí, kde se ubytujeme. Poslední den odjezd po snídani, příjezd do ČR odpoledne.
Nástupní místo: Brno

Ubytování

 

Ubytování je zajištěno v apartmánech vybavených satelitní TV, sprchou, WC a kuchyňským koutem. Apartmány jsou 2 - 6 místné, se samostatnými pokoji pro 2 - 3 osoby. V ceně jsou zahrnuty lůžkoviny a ručníky. Celý dům je pokryt wifi signálem. S pozdějším přihlášením k akci již může být komplikovanější vyhovět individuálním požadavkům na velikost pokojů apod. proto doporučujeme včasnou rezervaci míst.

Stravování

 

Účastníci se stravují sami z vlastních zásob, případně v restauracích. V apartmánech jsou kuchyňské kouty vybavené nádobím, sporákem, mikrovlnkou.

Náročnost 1

1 - VELMI LEHKÉ

Túry jsou plánovány jako celodenní, avšak s přihlédnutím na pomalejší tempo s dětmi, časté přestávky apod. tudíž celková ujitá vzdálenost není velká a zvládne ji prakticky každý. Okruhy si lze libovolně upravit dle vlastní potřeby, případně si udělat program vlastní. Aktivnější rodiče si program mohou zpestřit výstupem na některý z okolních vrcholů.

Lanovky

Lanovky hrají v našich plánech podstatnou roli. Skoro každý den si s nimi ulehčíme nástup i sestup. Všechny lanovky jsou zahrnuty v ceně zájezdu. Do ceny zájezdu je taktéž zahrnuta i jedna jízda na sáňkařské dráze.

Doplňující informace

Pro skupiny min 6 dospělých osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu. Vhodné jsou termíny od konce června do konce září.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

 

Podobné zájezdy