Expedice & exotika

Argentina

30.1. - 18.2.2018

Ubytování: Hotel
Doprava: Letadlo
Stravování: Snídaně
Náročnost: 2-3

44 500 Kč

Argentina

aneb nádherná příroda, steaky, víno a rytmy tanga

Zájezd začíná nádherným nenáročným třídenním trekem v NP Nahuel Huapi v oblasti, která byla v minulosti výrazně ovlivněna ledovci. V duchu severské krajiny pokračuje i vyhlídková trasa Ruta de los siete lagos směrem na Junín, který je výchozím místem pro výstup na sopku Lanín s reliktem ledovce na vrcholku při hranicích Argentiny a Chile. Následuje koloniální Mendoza obklopená vinicemi a olivovými farmami. Být v Mendoze a neochutnat místní víno a pravý argentinský steak v jedné z vyhlášených restaurací, by byl hřích. Dalším cílem zájezdu budou skalní útvary a petroglyfy v NP Talampaya. Jedna z posledních atrakcí je v nadmořské výšce 4 000 m Laguna Brava  se svou slanou vodou a spoustou plameňáků.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • 11x ubytování v hotýlcích
  • 3x ubytování na horských chatách
  • 6x snídaně
  • doprava po Argentině
  • vstupy do NP v rámci programu
  • prohlídka NP Talampaya
  • půjčení vybavení pro výstup na Lanín
  • zapůjčení kol v Mendoze
  • služby průvodce
  • pojištění storna zájezdu
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění
  • mezikontinentální letenky (cca 23 000 Kč)
  • členství v Alpenvereinu

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1 - 3

ČR – Buenos Aires, Bariloche

Přílet do Buenos Aires, seznámení se s místní kulturou a přejezd do Bariloche pohodlným nočním autobusem. Večerní procházka po Bariloche a ochutnávka místní kuchyně.

den 4 - 7

trek v NP Nahuel Huapi

Bariloche je i významná čokoládová velmoc a spousta obchodů je zároveň i čokoládovnou. Není tedy problém nákouknout šikovným cukrářům pod ruce, jak se jednotlivé čokoládové dobroty připravují. Odpoledne pak zahájení třídenního treku po národním parku Nahuel Huapi. Trek je možné absolvovat prakticky na lehko, protože budeme využívat místních chat. Vlastní trek není až tolik známý, odměnou nám tak budou odlehlá a liduprázdná místa. Těšit se můžeme na patagonský les, ale i krajinu ovlivněnou ledovcovou činností v kontrastu s bohatou faunou a florou.

den 8

Ruta de los siete lagos

Cestou do Junín de los Andes si vychutnáme panoramatickou cestu Ruta de los siete lagos na které spatříme mnohotvárnost argentinské krajiny od ledovcových jezer, přes rozsáhlé lesy až po nekonečné pláně a polopouštní krajinu. V Junínu pak nafasujeme vybavení a dokoupíme zásoby pro výstup na vulkán Lanín.

den 9 - 10

Den Lanín (3 776 m), NP Lanín

Necháme se přiblížit na začátek výstupové trasy do zhruba 1 200 m a hned ráno začneme stoupat do prvního výškového tábora (2 400 m), kde se ubytujeme. Následující den nás pak čeká brzký ranní výstup na samotný vrchol. Výstup není nijak náročný, avšak občas se zde nachází sněhová pole a je třeba postupovat v mačkách, což bedlivě kontrolují i místní rangeři.

den 11 - 13

Mendoza

Koloniální Mendozu prostě nelze vynechat. Kombinace staré koloniální architektury s moderní zástavbou lemovanou vzrostlými platany je pro našince vzácností. Shlédneme místní hlávní lákadla Plaza Independencia, Plaza Chile, Plaza San Matín a samozřejmě okusíme pulzující jihoamerický trh. Pravý život se pak rozjede po západu slunce, který si taktéž nenecháme ujít. Naopak trochu klidu si dopřejme při prohlídce obřího akvária s místními druhy ryb od řeky Paraná až po oceán. Odpočinkový den strávíme poznáváním okolí Mendozy. Ideálním dopravním prostředkem nám budou kola, kterými se vydáme objevovat místní vinice, olivové háje a fabriky na jejich zpracování. Narazíme i na nejednu likérku a vinárnu, kde ochutnáme místní produkci. Následující den pak věnujeme nespočtu atrakcí v okolí. Dle zájmu účastníků můžeme vyrazit na rafting na divoké vodě či si zajezdit na koni.

den 14 - 15

NP Talampaya

Z Mendozy se přesuneme do NP Talampaya, zelené oázy v okolní vyprahlé poušti. V rámci organizované tour si prohlédneme v doprovodu místního průvodce NP Talampaya. Prohlídky jsou organizovány v klimatizovaných jeepech a dozvíme se velké množství zajímavých informací o osídlení, vzniku skalních tvarů, zachovalých petroglifech a všudy přítomné fauně a flóře. Těšit se můžete na celou řadu endemických rostlin, spatříme nandu, guanaco a když se poštěstí, tak i kondora.

den 16

Vinchina, Laguna Brava.

Po získání potřebného povolení se vydáme do příhraničních oblastí do NP Laguna Brava, kde se můžeme těšit na vysoko položenou solnou lagunu se spoustou plameňáků. Po cestě na náhorní plošinu budeme obdivovat krásné výhledy a stáda lam.

den 17

Vinchina, La Rioja, BA

Čeká nás dlouhá cesta pohodlným dálkovým busem zpět do Buenos Aires. Občerstvení je podobné jako v letadlech. Během cesty budou pravidelné zastávky, kde je možné si dokoupit občerstvení a protáhnout tělo.

den 18

Buenos Aires

Buenos Aires, prohlídka města. Za vidění určitě stojí starý přístav, prezidentský palác, známý obelisk, ptačí rezervace, atd. Večer navštívíme tango show.

den 19 - 20

Buenos Aires - ČR

Dle časového harmonogramu letů poslední nákupy a odlet zpět do ČR.

Obecné informace

Doprava

LETECKÁ DOPRAVA

Letecká doprava z ČR do Argentiny není do ceny zájezdu zahrnuta. Nemáte-li vlastního oblíbeného prodejce letenek, rádi vám letenky zajistíme. Orientační cena se pohybuje kolem 23 000 Kč vč. tax. Obecně platí, že čím dříve je přihlášen dostatečný počet účastníků, tím dříve se kupují letenky a cena je nižší. Letenky nekupujeme, pokud není 100 % jistota, že se zájezd uskuteční. Standardně se létá z Prahy / Vídně přes Madrid, Paříž do Buenos Aires.
Začátek a konec programu: Buenos Aires
Zájezd realizujeme od 6 do 12 osob.

PŘEPRAVA PO ARGENTINĚ

K přepravě po Argentině využíváme linky veřejné autobusové dopravy případně najatých jeepů, které jsou do ceny zájezdů zahrnuty.

 

Ubytování

NOCLEHY POD STŘECHOU

V Buenos Aires, Mendoze, Bariloche a ostatních městech spíme v hotýlcích většinou ve dvoulůžkových pokojích takřka v centru města. Ubytování je včetně snídaní. V horách pak využíváme místní chaty a boudy s poněkud skromnějším vybavením. Na horských chatách se účastníci stravují z vlastních zásob. Stan s sebou není nutné vozit, stačí pouze spacák přiměřeného teplotního komfortu.

Stravování

VLASTNÍ STRAVOVÁNÍ / SNÍDANĚ

Většina ubytování je včetně snídaně. Jinak se účastníci stravují z vlastních zásob. Obecně jsou ceny potravin i pouličního občerstvení nižší než v ČR, v restauracích zhruba stejné. Ochutnávky místních specialit a návštěva vyhlášených restaurací proto bude patřit zážitkům, které si z Argentiny odvezeme. 

VODA

Vodě z vodovodu doporučujeme se vyhnout, případně ji desinfikovat. Po celou dobu zájezdu je možné kupovat vodu balenou. V horách s vodou problém nebývá.

Náročnost 2-3

2/3 - STŘEDNĚ NÁROČNÉ

Jedná se o 20 denní zájezd expedičního typu zaměřený na poznání pestré argentinské kultury, národních parků a hor. Všechny túry a výlety jsou nalehko, bez nutnosti nošení těžkých batohů. Samotný výstup není nijak technicky náročný, pouze vrcholový den je třeba vystoupat 1 300 m. Výstup však není povinný a lze jej vynechat.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ

Spací pytel vhodný i pro teploty kolem mínus 5°C, kvalitní a pohodlný batoh, čelovka, vysoké trekové boty a sandály, nepromokavá bunda, teplé oblečení na vrchol Lanín, rukavice (i teplé), čepice, návleky, termoprádlo, sluneční brýle s dobrý filtrem.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

přípravek na dezinfekci vody, trekové hole.

Doplňující informace

Pro skupiny min 4 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu. 

Podobné zájezdy