Expedice & exotika

Patagonie - Ohňová země

2.2. - 19.2.2020

Ubytování: Hotel
Doprava: Letadlo
Stravování: Snídaně
Náročnost: 3

42 000 Kč

Patagonie - Ohňová země

treky v Argentině a Chile, podmanivá příroda kousek od Antarktidy

Výprava na „konec světa“ – zažijte to nejlepší z jihoamerické Patagonie a Ohňové země. Společně se vypravíme obdivovat žulové věže Cerro Torre a Fitz Roy v NP Los Glaciares, absolvujeme čtyřdenní trek v NP Torres del Paine a v neposlední řadě zhlédneme tající ledovec Perito Moreno, ze kterého odpadávají kusy ledu. Dále se vydáme až do nejjižnější části amerického kontinentu do městečka Ushuaia a NP Tierra del Fuego, kde mimo jiné uvidíme kolonie tučňáků, kondory a lamy. Nezapomeneme také ochutnat vyhlášené steaky a červené víno.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • 2x ubytování se snídaní v hostelu v Buenos Aires
  • výlet k Perito Moreno
  • vstupné do NP (NP Torres del Paine, NP Tierra del Fuego)
  • vnitrostátní doprava
  • 3x ubytování na treku v NP Torres del Paine
  • 8x ubytování v hostelu
  • služby průvodce
  • pojištění storna zájezdu
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění
  • mezikontinentální letenky (cca 23 000 Kč)

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1 - 2

ČR – Buenos Aires, Bariloche

Přílet do Buenos Aires, seznámení se s místní kulturou, návštěva nejvýznamnějších památek. Jako například hřbitov Cementario de la recota, který svými kryptami a uličkami připomíná město. Navštívíme taktéž nejstarší čtvrt Buenos Aires, čtvrt San Telmo. Noc strávíme v hostelu u nejznámějšího symobolu metropole - Obelisco, který byl postaven na památku založení města.  

den 3

El Calafate

Vnitrostátní přelet do El Calafate a úvodní výlet do jižní části NP Los Glaciares k unikátnímu přírodnímu zázraku - ledovci Perito Moreno u jezera Lago Argentino. Následně se přesuneme autobusem do vesničky El Chaltén a ubytujeme se v hostelu. Večerní prohlídka vesnice a večeře v některé z místních restaurací.

den 4

NP Los Glaciares

Provedeme registraci na Správě národního parku a připravíme se na první třídenní trek v NP Los Glaciares. V Chalténu není problém dokoupit zásoby jídla a plynu. Po obědě vyrazíme na první etapu - k jezeru Laguna Torre. Nepotřebné vybavení lze nechat v depozitu na hostelu. Dnes nás čeká 9 km s převýšení cca 250 m a spát budeme na tábořišti D'Agostini (k dispozici pouze WC). V případě zájmu lze podniknout z tábořiště krátký výlet na Maestriho vyhlídku s výhledem na dominantu dnešního dne - horu Cerro Torre, která je považována za jeden z nejobtížnějších alpinistických vrcholů světa. Na ten trek je potřeba určitě stan a spacák - i když se nejedná o nic těžkého.

Toto lze nahradit jednodenním výlety z Chalténu.

 

den 5

Lago de los Tres

Tento den nás čeká cca 15 km k  jezeru Lago de los Tres, které leží pod nejvyšším vrcholem - Fitz Roy, 3405 m. Výhledy na tuto impozantní horu budou na dnešním hlavním programu. Spát budeme na tábořišti Poincenot - případně lze ještě dojít k Laguně Capri. V obou případech se jedná opět pouze o vyhrazené místo k táboření. 

den 6

Chaltén

Sestoupíme zpět do Chalténu (cca 1/2 denní túra), kde bude prostor na odpočinek, prohlídku a nákup případných suvenýrů. Na večeři si zajdeme do některé z místních restaurací. Spát budeme v hostelu.

Pozn.: tento třídenní trek - lze nahradit jednodenními výlety nalehko s východiskem v Chalténu

 • Laguna Torre a zpět.
 • Laguna Capri - s možností dojít k Lago de los Tres a zpět. 
 • Mikrobusem přesun k Rio Electrico a následně výlet k Lago Electrico. Zdatnější mohou až k ledovci a zpět.  
 • Případně místní nabízejí další možnosti jednodenních výletů, vč. např. raftů.

den 7

Puerto Natales

Autobusem se přesuneme do chilské jižní Patagonie - konkrétně do městečko Puerto Natales. To leží u zálivu "Poslední naděje" a bude naší novou základnou pro trek do Torres del Paine. Ubytujeme se opět v hostelu.

den 8. - 11.

Torres del Paine

Podnikneme čtyřdenní "W-trek" v národním parku Torres del Paine. Projdeme kolem "Tří věží", které se právem staly symbolem Patagonie. Navštívíme vyhlídku Torres del Paine,vyhlídka je často označována za nejfotogeničtější místo na planetě. Na závěr treku (cca 70 km) se vrátíme opět do městečka Puerto Natales.

den 12

Punta Arenas

Tento den je plánován jako odpočinkový. Čeká nás přejezd přes větrnou pampu do nejjižnějšího města Chile - Punta Arenas. Následovat bude prohlídka města, případně kratší nepovinný výlet k tučňákům Magellanovým na ostrově Isla Magdalena nebo v zálivu Seno Otway. 

den 13

Trestanecká kolonie Ushuaji

Přesuneme se do bývalé trestanecké kolonie Ushuaii, která je považována za nejjižnější město na světě. Dnes je Ushuaia pro svoji blízkost Antarktidě základnou pro většinu výprav na tento ledový kontinent. Nejprve překonáme Magalhaesovu úžinu než přistaneme na pobřeží Ohňové země, souostroví u jižního pobřeží Jižní ameriky. Od roku 1881 je Ohňová zeme rozdělena mezi Agentinu a Chile. 

den 14

Buenos Aires - ČR

Výlet nalehko do NP Tierra del Fuego - národní park "na konci světa, pro který jsou typická barevná jezírka, rašeliniště a svým typickým způsobem krásná, nicméně velmi drsná příroda. 

den 15.

Údolí Valdivieso

Jednodenní výlet patagonskou divočinou do údolí Valdivieso, návštěva jezera Lago Esmeralda. Pro zájemce možnost vyjít si k ledovci Albino. Návrat zpět do města Ushuaia.

den 16.

Plavba po Beagle Canal

Rozloučení v Ushuaii s možností plavby lodí po Beagle Canalu a pozorování místní fauny (lachtani, tučňáci a kormoráni). Následně vnitrostátní přelet do Buenos Aires. Večerní prohlídka města a noc v hostelu. 

den 17 - 18

Návrat do ČR

Transfér na letiště a odlet do Evropy, vzhledem k časovému posunu je návrat do vlasti až další den.

Obecné informace

Doprava

LETECKÁ DOPRAVA

Letecká doprava z ČR do Argentiny není do ceny zájezdu zahrnuta. Nemáte-li vlastního oblíbeného prodejce letenek, rádi vám letenky zajistíme. Orientační cena se pohybuje kolem 23 000 Kč vč. tax. Obecně platí, že čím dříve je přihlášen dostatečný počet účastníků, tím dříve se kupují letenky a cena je nižší. Letenky nekupujeme, pokud není 100 % jistota, že se zájezd uskuteční. Standardně se létá z Prahy / Vídně přes Madrid, Paříž do Buenos Aires.
Začátek a konec programu: Buenos Aires
Zájezd realizujeme od 6 do 12 osob.

PŘEPRAVA PO ARGENTINĚ

K přepravě po Argentině využíváme linky veřejné autobusové dopravy případně najatých jeepů, které jsou do ceny zájezdů zahrnuty.

 

Ubytování

Ve městech budeme spát v hostelech ve dvou nebo vícelůzkových pokojích. Ve většině případů včetně snídaně.

 • Na treku pak ve vlastních stanech
 • Na treku v NP Torres del Paine jsou k dispozici vybavení chatky. Není nutný vlastní spacák.

Stravování

VLASTNÍ STRAVOVÁNÍ / SNÍDANĚ

Většina ubytování je včetně snídaně. Na horských chatách se účastníci stravují z vlastních zásob. Obecně jsou ceny potravin i pouličního občerstvení nižší než v ČR, v restauracích zhruba stejné. Ochutnávky místních specialit a návštěva vyhlášených restaurací proto bude patřit k zážitkům, které si z Argentiny určitě odvezeme. 

VODA

Po celou dobu zájezdu je možné kupovat vodu balenou. V horách s vodou problém nebývá.

Náročnost 3

3 - PRŮMĚRNĚ NÁROČNÉ

Program zájezdu je sestaven jako kombinace jednodenních výletů, treku a poznání. Z hlediska obtížnosti je pro každého, kdo má přiměřenou fyzickou a psychickou kondici. Při horském treku nás čeká denně 5-9 hod chůze po horských stezkách. Na jednotlivé výlety není potřeba brát všechny věci s sebou. Program počítá s prostorem pro odpočinek a jednotlivé výlety lze ve většině případů upravit. Pro přihlášené účastníky se uskuteční předodjezdová schůzka s průvodcem.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ

K zájezdu vám bude stačit běžná turistická výbava jako kvalitní a pohodlný batoh, čelovka, vysoké trekové boty a sandály, nepromokavá bunda, rukavice, čepice, návleky, termoprádlo, sluneční brýle s dobrý filtrem.

Spací pytel vhodný i pro teploty kolem mínus 5°C a stan budou zapotřebí pouze v případě třídenního treku v NP Los Glaciares.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

přípravek na dezinfekci vody, trekové hole.

Víza

Pro vstup do Argentiny a Chile není po občanech ČR a SR vyžadováno vízum. Platnost cestovního pasu musí být ještě nejméně 6 měsíců po návratu z Chile. Více informací na: www.mzv.cz

Očkování

Do Argentiny a Chile není vyžadováno povinně žádné zvláštní očkování. Přesto není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu a nepodcenit očkování proti žloutence – hepatitidě typu „A“ a „B“ či břišnímu tyfu. Aktuální situaci doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např. www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 12 osob.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. 

Podobné zájezdy