Sněžnice

Malá Fatra na sněžnicích

Fotogalerie

Malá Fatra na sněžnicích

zimní turistika s výstupem na Velký Fatranský Kriváň

Naším cílem bude jeden z devíti Slovenských národních parků – Malá Fatra. V létě přechod hlavního hřebene již pravděpodobně okusila většina z nás, ale sněhová peřina dává okolní krajině neopakovatelné kouzlo a v kombinaci s minimem návštěvníků tvoří jasné důvody, proč se na tento nádherný přechod vydat.  Malá Fatra je bránou do světa vysokého pohoří Západních Karpat. Tvoří mohutný hřeben nad Žilinskou kotlinou a je v pořadí čtvrtým nejvyšším pohořím Slovenska. Dělí se na dvě části, Lučanskou a Krivánskou, s nejvyšším vrcholem Velkým Kriváněm 1 709 m.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 2x ubytování v horské chatě
  • služby horského průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Vrátná Dolina, Chleb (1 645 m) ↑770 m, ↓110 m

Ranní odjezd z Brna a přejezd do Štefanovské kotliny Vrátné chatě, kde zaparkujeme. Čeká nás stoupání do snilovského sedla, na Chleb a dále na Chatu pod Chlebom, kde se ubytujeme.

den 2

Velký Kriváň (1 671 m) ↑330 m, ↓670 m

Přímo z chaty se vydáme na hlavní část hřebene. Čekají nás nádherné výhledy a za dobrého počasí budeme mít Velkou Fatru, Nízké i Vysoké Tatry jako na dlani. Postupně vystoupíme na Velký a Malý Kriváň a Suchý. Nocleh na Chatě pod Suchým.

den 3

Starý hrad ↓600 m

Po snídani už nás čeká prakticky jen sestup zpět do údolí. Otevřou se nám výhledy na meandrující Váh a neopomineme prohlídku zříceniny Starý hrad nad Strečnem. Odpolední návrat zpět do ČR.

Obecné informace

Doprava

DOPRAVA MIKROBUSEM

Doprava je zajištěna mikrobusem.  Ranní odjezd z Brna do Vrátné doliny. Předpokládaný návrat je v neděli kolem 20:00 zpět do Brna. V případě zájmu alespoň 4 osob je možné zajistit odjezd i z Prahy.
Nástupní místa: Brno, Praha
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků ve Vrátné dolině v 11:30 hod. Po ukončení společného programu přepravíme řidiče zpět ke svým vozidlům. Individuální odjezd do ČR. Cena zájezdu v této variantě činí 3 900 Kč. Vzdálenost z Brna je 230 km (3,5 hod.) a z Prahy 440 km (5 hod).

Ubytování

Ubytováni je zajištěno na horských chatách pod Chlebom a pod Suchým ve vlastním spacáku ve společné noclehárně.

Stravování

Stravování není do ceny zájezdu zahrnuto a účastníci se stravují z vlastních zásob, případně využívají nabízeného menu na chatě. Orientační ceny: polévka 2 €, snídaně 3-5 €, hlavní chod 3-6 €.

Náročnost 2-3

Dvě celodenní túry na sněžnicích. Pohybovat se budeme v nadmořské výšce do 1 700 m, často v hřebenových partiích, kde může být větrno. Všechny nezbytné věci poneseme na zádech, avšak využijeme veškerého zázemí horských chat. Akce neklade na účastníky žádné specifické nároky a je určena prakticky každému, kdo má s pohybem v zimních horách anebo na sněžnicích alespoň nějakou zkušenost. Vzhledem k maximálnímu dennímu převýšení cca 700 m předpokládáme u účastníků odpovídající fyzickou kondici.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sněžnice, trekové hole s velkými košíčky,
 • lavinový vyhledávač (pípák), lavinová lopata, lavinová sonda 
 • zimní obuv a návleky na boty,
 • nepromokavá bunda a kalhoty (membrána Gore-Tex, Dermizax, Cutan apod.), softshellová (fleecová) bunda, sada spodního prádla (nejlépe vlněného), ponožky (+rezervní), termoska případně láhev na pití nebo camelback (1,5 – 2 l), tenké prodyšné rukavice (softshell, Windstopper), teplé rukavice, čepice,
 • kvalitní sluneční brýle, ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20), čelovka.
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

čelenka, šátek, hygienické potřeby, náhradní spodní prádlo, bavlněné tričko, mapa, GPS.
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na pohyb v zimní přírodě.

Doplňující informace

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od poloviny února do konce března

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy