Pohodová cyklistika

Neziderské jezero

Fotogalerie

28.5. - 31.5.2020

Ubytování: Penzion
Doprava: Mikrobus
Stravování: Snídaně
Náročnost: 1-2

6 400 Kč

Neziderské jezero

nenáročné cykloputování kolem unikátního stepního jezera

Důvodů proč navštívit oblast Neziderského jezera je celá řada. Druhé největší stepní jezero v Evropě láká své návštěvníky především svou unikátní faunou a flórou, kterou chrání hned dva národní parky, rakouský Neusiedler See-Seewinkel a maďarský Fertő-Hanság. Přírodní bohatství této oblasti je zařazeno na seznamu světového dědictví UNESCO. Jezero s velmi malou hloubkou, rozsáhlými pásy rákosí a mírným větrným klimatem utváří ideální klima migrujícím a hnízdícím ptákům. Okolní mírně zvlněná krajina je doslova poseta všudypřítomnými vinicemi, sady a je protkána hustou sítí cyklostezek, které využívají opuštěné asfaltové cesty mezi vinohrady. Pro nejmenší návštěvníky jsou prakticky v každé vesnici nově vybudovaná dětská hřiště, která dotváří tuto destinaci do ideálního rodinného cíle.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

   

  • dopravu mikrobusem včetně kola
  • 3x ubytování v penzionu se snídaní
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

   

  • vstupné do termálních lázní (cca 12 €)
  • cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Neziderské jezero

Ranní odjezd z Brna do městečka Neusidel am See. Čeká nás hustá síť cyklostezek vedoucích mezi vinicemi, malebnými domky, pobřežním rákosím i po břehu tohoto mělkého jezera. Parádním cílem bude město čápů Rust a také městečko Mörbisch, známé svými operetními festivaly. Tuto etapu lze absolvovat i na in-line bruslích. Celkem cca 40 km, prodloužit lze výletem do Eisenstadtu.

den 2

Šoproň

Přes Šoproň objedeme jižní konec jezera, abychom se mohli potulovat v národním parku Seewinkel. Polední pauzu můžeme strávit v různých bazéncích a bazénech v termálních lázních v Hegykö. Okouzlí nás i zámek u městečka Fertöd, kterému se někdy přezdívá maďarské Versailles. Během etapy na vlastní kůži poznáme maďarskou pohostinnost, dobré víno a příznivé ceny! Dnešní etapa Mörbisch – Sopron – Fertod – Wallern cca 65 km.

den 3

NP Seewinkel

Velmi výjimečný den, který strávíme v NP Seewinkel. Projedeme stezkou mezi pozorovacími věžemi, stády polodivokých koní a okolo typického majáku v Podersdorfu. Putování zakončíme opět u Neusiedlu, kde uzavřeme okruh kolem jezera. Wallern – Neusiedl cca 45 km.

den 4

Györ

Koupání v termálech v Györu nebo Velkém Mederu. Případně můžeme ještě vyrazit na krátkou cyklovyjížďku. Odpolední/podvečerní návrat zpět do Brna.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem, kola převážíme na přívěsu. Odjíždíme v ranních hodinách z Brna. Na zpáteční cestu se vydáme v neděli odpoledne s plánovaným příjezdem do Brna v pozdních večerních hodinách.

Nástupní místa: Brno
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

 

VLASTNÍ DOPRAVA

Cena zájezdu v tomto případě činí 5 900 Kč. 

Ubytování

Ubytování je zajištěno v penzionu ve dvoulůžkových pokojích se sociálním zázemím. Za příplatek je možné zajistit jednolůžkový pokoj.

Stravování

Strava je zajištěna formou snídaní. Ostatní jídla si zajišťuje každý individuálně případně v restauracích.

Náročnost 1-2

Nenáročný zájezd s minimálním denním převýšením po zpevněných cestách vhodný i pro rodiče s dětmi nebo seniory. Ambicióznější jezdci si naopak etapy mohou snadno prodloužit.
Doporučený typ kola: trekingové nebo silniční

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od začátku května do konce září.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy