Pohodová cyklistika

Neziderské jezero

Fotogalerie

Neziderské jezero

nenáročné cykloputování kolem unikátního stepního jezera

Důvodů proč navštívit oblast Neziderského jezera je celá řada. Druhé největší stepní jezero v Evropě láká své návštěvníky především svou unikátní faunou a flórou, kterou chrání hned dva národní parky, rakouský Neusiedler See-Seewinkel a maďarský Fertő-Hanság. Přírodní bohatství této oblasti je zařazeno na seznamu světového dědictví UNESCO. Jezero s velmi malou hloubkou, rozsáhlými pásy rákosí a mírným větrným klimatem utváří ideální klima migrujícím a hnízdícím ptákům. Okolní mírně zvlněná krajina je doslova poseta všudypřítomnými vinicemi, sady a je protkána hustou sítí cyklostezek, které využívají opuštěné asfaltové cesty mezi vinohrady. Pro nejmenší návštěvníky jsou prakticky v každé vesnici nově vybudovaná dětská hřiště, která dotváří tuto destinaci do ideálního rodinného cíle.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

   

  • dopravu mikrobusem včetně kola
  • 3x ubytování v penzionu se snídaní
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Neziderské jezero

Ranní odjezd z Brna do městečka Neusidel am See. Čeká nás hustá síť cyklostezek vedoucích mezi vinicemi, malebnými domky, pobřežním rákosím i po břehu tohoto mělkého jezera. Parádním cílem bude město čápů Rust a také městečko Mörbisch, známé svými operetními festivaly. Tuto etapu lze absolvovat i na in-line bruslích. Celkem cca 40 km, prodloužit lze výletem do Eisenstadtu.

den 2

Šoproň

Přes Šoproň objedeme jižní konec jezera, abychom se mohli potulovat v národním parku Seewinkel. Polední pauzu můžeme strávit v různých bazéncích a bazénech v termálních lázních v Hegykö. Okouzlí nás i zámek u městečka Fertöd. Na vlastní kůži poznáme maďarskou pohostinnost, dobré víno a příznivé ceny! Dnešní etapa Mörbisch – Sopron – Fertod – Wallern cca 65 km.

den 3

NP Seewinkel

Velmi výjimečný den, který strávíme v NP Seewinkel. Projedeme stezkou mezi pozorovacími věžemi, stády polodivokých koní a okolo typického majáku v Podersdorfu. Putování zakončíme opět u Neusiedlu, kde uzavřeme okruh kolem jezera. Wallern – Neusiedl cca 45 km.

den 4

Györ

Koupání v termálech v Györu. Případně můžeme ještě vyrazit na krátkou cyklovyjížďku. Odpolední/podvečerní návrat zpět do Brna.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem, kola převážíme na přívěsu. Odjíždíme v ranních hodinách z Brna. Na zpáteční cestu se vydáme v neděli odpoledne s plánovaným příjezdem do Brna v pozdních večerních hodinách.

Nástupní místa: Brno
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

 

VLASTNÍ DOPRAVA

Cena zájezdu v tomto případě činí 5 400 Kč. 

Ubytování

Ubytování je zajištěno v penzionu ve dvoulůžkových pokojích se sociálním zázemím. Za příplatek je možné zajistit jednolůžkový pokoj.

Stravování

Strava je zajištěna formou snídaní. Ostatní jídla si zajišťuje každý individuálně. Součástí ubytování je i restaurace, kde je možné si připlatit polopenzi.

Náročnost 1-2

Nenáročný zájezd s minimálním denním převýšením po zpevněných cestách vhodný i pro rodiče s dětmi nebo seniory. Ambicióznější jezdci si naopak etapy mohou snadno prodloužit.
Doporučený typ kola: silniční, trekové

Doplňující informace

Pro skupiny od 6 osob zorganizujeme tuto akci ve Vámi zvoleném termínu. Vhodné jsou termíny od začátku května do konce září.

Podobné zájezdy