Turistika a poznání

Triglav turisticky

Triglav turisticky

kolem Triglavských jezer až na vrchol Slovinska

Triglavský národní park je hlavním magnetem celých Julských Alp a skrývá i jeho nejvyšší vrchol a zároveň státní symbol - Triglav. Během zájezdu se budeme pohybovat v nedotčené přírodě a v bezprostřední blízkosti právě Triglavu, jehož silueta je dobře známá i díky vyobrazení na státní vlajce. Jako národní hora Slovinců je opředena mnoha legendami. Jeho rozlehlá severní stěna patří vůbec k největším skalním stěnám celých Alp a je proto výzvou pro generace horolezců. Nás však žádné náročné výstupy nečekají. Příjemnou horskou atmosféru nám dokreslí všudypřítomné salaše, kde lze zakoupit čerstvý sýr a další lahodné výrobky. 

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 4x nocleh na horských chatách
  • mýtné  Karawankentunnel
  • vstupné na vodopády Savica
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
  • nečlenové Alpenverein 10 – 12 €/noc za ubytování
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Julské Alpy

V ranních hodinách odjezd z Brna nebo Prahy ke Slovinskému jezeru Bohinj, k chatě Koča pri Savici. Odtud se v odpoledních hodinách vydáme směrem k Černému jezeru, kde se mohou ti nejotužilejší i vykoupat. Dolina Pod Stadorjem nás zavede k prvnímu noclehu Koča na Planini pri Jazeru.

den 2

sedla Lazovški Preval a Mišeljski preval

První část dnešního dne povede klidným prostředím mezi všudypřítomnými salašemi, na kterých se lze osvěžit chlazenými nápoji. Odpoledne začneme stoupat do sedla Lazovški Preval (1 966 m) a dále přes skalnatý hřeben až do sedla Mišeljski Preval (1 995 m). Pak už jen mírným klesáním dojdeme k chatě Vodnikov dom, kde se ubytujeme.

den 3

Výstup na Triglav

Jasné počasí nad Triglavem nás bude již od rána táhnout ke svému vrcholu. Nejprve vyrazíme směrem k chatě Koča na Doliču, tam zanecháme batohy a pak se už nalehko vydáme přes Triglavskou škrbinu na samotný vrchol Triglavu. Z vrcholu se můžete těšit výhledem na celé Julské Alpy i hřeben Karavanek za údolím řeky Sávy. Jedinou podmínkou pro zdárný výstup je odolnost proti závratím a dobré počasí. Při krásném počasí lze spatřit i moře v Itálii. Ještě téhož dne sestoupíme zpět na chatu Koča na Doliču.

den 4

Dolina Triglavských jezer

Dnešní den se ponese v duchu mírného klesání dolinou Triglavských jezer, která je právem považována za jednu z nejkrásnějších dolin Julských Alp. Kontrast různobarevné květeny, zářivých vápencových hor s čistou vodou horských jezer dávají tomuto místu kouzelný nádech. Při zapadajícím slunci dorazíme na Dom na Komni, kde strávíme poslední noc.

den 5

vodopády Slap Savica, návrat

Z Domu na Komni vyrazíme směrem dolů k našemu výchozímu bodu. Po cestě se však ještě zastavíme u nejznámějšího Slovinského vodopádu Slap Savica. Pak už jen cesta domů.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v 7:30 hod. z Brna přes Vídeň a Klagenfurt k Bohinskému jezeru. Mikrobus z Prahy jede přes České Budějovice. Předpokládaný návrat zpět do Brna i Prahy v neděli kolem 21. hod.
Nástupní místo: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 4 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je na parkovišti u chaty Koča při Savici kousek od Bohinjského jezera nejpozději ve 14:30 hod. Cena zájezdu v tomto případě činí 6 100 Kč.

Ubytování

Všechny noci budeme ubytováni na horských chatách. Není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká vložka (tzv. „bílá paní“). Nečlenové Alpenvereinu musí počítat s příplatkem 10 – 12 €/noc. Členství vám můžeme obratem vyřídit »

Stravování

Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. Na chatách je možnost si snídaně nebo večeře objednat (příplatek za polopenzi je cca 20 € na den). Kromě chaty Koča na Doliču je k dispozici pitná voda i WC. Chaty nejsou vybaveny žádnou kuchyňkou - z důvodu prevence požáru se vaří výhradně venku. Budete-li si vařit sami, tak nádobí i vařič musíte mít vlastní. Během dne se s žádnou chatou nepotkáme, svačinu tedy musí mít účastníci s sebou v batohu.

Náročnost 3

Celý zájezd je koncipován jako středně náročná turistika v krásném prostředí NP Triglav. Zájezd je možné si zpestřit výstupem na samotný vrchol Triglav. Počítejte však, že v Julských Alpách mohou být chodníky občas trochu exponované a proto je na místě absence strachu z výšek a jistý krok. Pohybovat se budeme v nadmořských výškách 700 – 2 864 m.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 4 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od července do půlky září.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, České Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy