Turistika a poznání

Triglav turisticky

27.7. - 31.7.2019

Ubytování: Horská chata
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 3

6 700 Kč

17.8. - 21.8.2019

Ubytování: Horská chata
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 3

6 700 Kč

Triglav turisticky

kolem Triglavských jezer až na vrchol Slovinska

Triglavský národní park je hlavním magnetem celých Julských Alp a skrývá i jeho nejvyšší vrchol a zároveň státní symbol - Triglav. Během zájezdu se budeme pohybovat v nedotčené přírodě a v bezprostřední blízkosti právě Triglavu, jehož silueta je dobře známá i díky vyobrazení na státní vlajce. Jako národní hora Slovinců je opředen mnoha legendami. Jeho rozlehlá severní stěna patří vůbec k největším skalním stěnám celých Alp a je proto výzvou pro generace horolezců. Nás však žádné náročné výstupy nečekají. Příjemnou horskou atmosféru nám dokreslí všudypřítomné salaše, kde lze zakoupit čerstvý sýr a další lahodné výrobky. 

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 4 x nocleh na horských chatách
  • mýtné na Karawankentunnel
  • vstupné na vodopády Savica
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
  • nečlenové Alpenverein 10 – 12 €/noc za ubytování
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Julské Alpy

V ranních hodinách odjezd z Brna nebo Prahy ke Slovinskému jezeru Bohinj, k chatě Koča pri Savici. Odtud se v odpoledních hodinách vydáme směrem k Černému jezeru, kde se mohou ti nejotužilejší i vykoupat. Dolina Pod Stadorjem nás zavede k prvnímu noclehu Koča na Planini pri Jazeru.

den 2

sedla Lazovški Preval a Mišeljski preval

První část dnešního dne povede klidným prostředím mezi všudypřítomnými salašemi, na kterých se lze osvěžit chlazenými nápoji. Odpoledne začneme stoupat do sedla Lazovški Preval (1 966 m) dále přes skalnatý hřeben až do sedla Mišeljski Preval (1 995 m). Pak už jen mírným klesáním dojdeme k chatě Vodnikov dom, kde se ubytujeme.

den 3

Výstup na Triglav

Jasné počasí nad Triglavem nás bude již od rána táhnout ke svému vrcholu. Nejprve vyrazíme směrem k chatě Koča na Doliču, tam zanecháme batohy a pak se už nalehko vydáme přes Triglavskou škrbinu na samotný vrchol Triglavu. Z vrcholu se můžete těšit výhledem na celé Julské Alpy i hřeben Karavanek za údolím řeky Sávy. Jedinou podmínkou pro zdárný výstup je odolnost proti závratím a dobré počasí. Při krásném počasí lze spatřit i moře v Itálii. Ještě téhož dne sestoupíme zpět na chatu Koča na Doliču.

den 4

Dolina Triglavských jezer

Dnešní den se ponese v duchu mírného klesání dolinou Triglavských jezer, která je právem považována za jednu z nejkrásnějších dolin Julských Alp. Kontrast různobarevné květeny, zářivých vápencových hor s čistou vodou horských jezer dávají tomuto místu kouzelný nádech. Při zapadajícím slunci dorazíme na Dom na Komni, kde strávíme poslední noc.

den 5

vodopády Slap Savica, návrat

Z Domu na Komni vyrazíme směrem dolů k našemu výchozímu bodu. Po cestě se však ještě zastavíme u nejznámějšího Slovinského vodopádu Slap Savica. Pak už jen cesta domů.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v 7:30 hod. z Brna přes Vídeň a Klagenfurt k Bohinskému jezeru. Mikrobus z Prahy jede přes České Budějovice. Předpokládaný návrat zpět do Brna i Prahy v neděli kolem 21. hod.
Nástupní místo: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 4 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je na parkovišti u chaty Koča při Savici kousek od Bohinjského jezera nejpozději ve 14:30 hod. Cena zájezdu v tomto případě činí 5 000 Kč.

Ubytování

Všechny noci budeme ubytováni na horských chatách. Není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká vložka (tzv. „bílá paní“). Nečlenové Alpenvereinu musí počítat s příplatkem 10 – 12 €/noc. Členství vám můžeme obratem vyřídit »

Stravování

Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. Na chatách je možnost si snídaně nebo večeře objednat (příplatek za polopenzi je cca 20 € na den). Kromě chaty Koča na Doliču je k dispozici pitná voda i WC. Chaty nejsou vybaveny žádnou kuchyňkou - z důvodu prevence požáru se vaří výhradně venku. Budete-li si vařit sami, tak nádobí i vařič musíte mít vlastní. Během dne se s žádnou chatou nepotkáme, svačinu tedy musí mít účastníci s sebou v batohu.

Náročnost 3

Celý zájezd je koncipován jako středně náročná turistika v krásném prostředí NP Triglav. Zájezd je možné si zpestřit výstupem na samotný vrchol Triglav. Počítejte však, že v Julských Alpách mohou být chodníky občas trochu exponované a proto je na místě absence strachu z výšek a jistý krok. Pohybovat se budeme v nadmořských výškách 700 – 2 864 m.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 4 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od července do půlky září.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, České Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy