Vrcholy

Výstup na Wildspitze

Fotogalerie

13.7. - 15.7.2018

Ubytování: Horská chata
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 3

4 950 Kč

10.8. - 12.8.2018

Ubytování: Horská chata
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 3

4 950 Kč

Výstup na Wildspitze

královna Ötztalských Alp

Nejvyššímu vrcholu Tyrolska a zároveň druhé nejvyšší hoře Rakouska chybí do známějšího Grossglockneru pouze 28 m, ale na její kráse, jí to zdaleka neubírá. Okolní strmé a skalnaté vrcholy Ötztalských Alp v kombinaci se všudypřítomnými ledovci dávají zdejší krajině nezaměnitelné kouzlo. Hlavním cílem celého programu, je bezpochyby výstup na „Tyrolského krále“, který není technicky náročný, avšak zahrnuje v sobě jak chůzi po ledovci, tak i krátkou pasáž dojištěnou lany a řetězy.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 2x ubytování na horské chatě
  • 2x polopenze
  • služby horského vůdce UIAGM
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR - Vent

Ranní odjezd z Brna přes České Budějovice do Ventu (1 895 m), odkud začneme stoupat na Breslauer hütte (2 844 m), kde se na dvě noci ubytujeme.

den 2

vrchol Wildspitze

Časně ráno zahájíme nalehko výstup na samotný Wildspitze (3 770 m). Výstupová trasa vede po ledovci i lehkým skalním terénem, který je dojištěný ocelovými lany. Sestup absolvujeme stejnou trasou.

den 3

sestup do Ventu, odjezd do ČR

Po snídani sestup do údolí a návrat zpět do ČR. Předpokládaný návrat do Brna je ve večerních hodinách.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v brzkých ranních hodinách z Brna a případně druhým mikrobusem z Prahy přes České Budějovice do Ventu. Předpokládaný návrat zpět do Brna a Prahy je poslední den kolem 22 hod.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 4 do 6 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je nejpozději v 15.00 ve Ventu. Automobil je možné zaparkovat zdarma u dolní stanice lanovky. Vzdálenost z Brna je 720 km (8 hod.) z Prahy 670 km (7,5 hod.). Cena zájezdu v tomto případě činí 3 450 Kč.

Ubytování

Dvě noci budeme ubytováni na horské chatě Alpenverein. Není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká vložka (tzv. „bílá paní“). Nečlenové Alpenvereinu musí počítat s příplatkem 13 €/noc za ubytování. Členství vám můžeme obratem vyřídit »

Stravování

V ceně zájezdu je zahrnuta polopenze, která je pro ubytované na chatě povinná. K dispozici je pitná voda, WC. Chaty nejsou vybaveny kuchyňkou ani nádobím a není zde možné vařit. 

Náročnost 3

Výstup na vrchol Wildspitze je určen všem účastníkům s dobrou fyzickou kondicí, kteří netrpí strachem z výšek a nemají problém s koordinací pohybu. Pohybovat se budeme v nadmořských výškách 500 – 3 000 m.
Pokud nemáte zajištěno vybavení z naší půjčovny, doporučujeme si jej předem odzkoušet – vezměte prosím na vědomí, že s nevyhovujícím vybavením vás průvodce nemůže na ledovec a vrchol Wildspitze pustit.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • mačky
 • turistický cepín
 • karabinu HMS
 • sedací úvazek
 • přilba
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

rukavice, brýle, batoh, telefon, vak na vodu, opalovací krém, nepromokavé a větru odolné oblečení (typ Goretex), návleky, vložka do spacáku
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na chůzi po ledovci»

Doplňující informace

Pro skupiny min 4 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu. Vhodné jsou termíny od konce května do půlky října.

Podobné zájezdy