Sněžnice

Zimní Slovinsko

Fotogalerie

Termín pro skupiny na vyžádání

Ubytování: Penzion
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 2-3

od 6 700 Kč

Zimní Slovinsko

na sněžnicích do Julských Alp

Julské Alpy patří k vyhledávaným cílům. Především v letních měsících často doslova praskají ve švech, avšak v zimních měsících se turistický ruch snižuje na přijatelnou míru a návštěvníci tak mají možnost si užít okolní krásu hor mnohem více v klidu. Bílé vrcholky hor navíc dávají okolí neopakovatelnou atmosféru.

Základnou nám bude útulné ubytování v soukromí nedaleko Bovce, odkud budeme vyrážet k jednodenním výletům na vyhlídkové vrcholy i za všudypřítomnými pozůstatky opevnění z první světové války.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 4x ubytování
  • služby mezinárodního horského průvodce UIMLA
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

Přejezd do Slovinska

Odjezd v ranních hodinách do Slovinska přes Rakousko. Prohlídka slovinského horolezeckého muzea v Dovje a přejezd přes Itálii do vesničky Žaga, nedaleko Bovce. Ubytování a pro zájemce krátká večerní prohlídka městečka Bovec.

den 2

Okolím Bovce a soutok řeky Soča

Z centra Bovce úbočím hory Rombon zamíříme k pevnosti Herman a Kluže. Koryto řeky Korytnice nás zavede k romantickému kostelíku Sv. Lenart.  Prozkoumáme pozůstatky opevnění z první světové války na vrchu Rabelnik a navštívíme soutok řeky Soča a Korytnice. Zastavení v městečku Bovec a u vodopádu Virje.

den 3

Sella Nevea

Ze sedla Sella Nevea (1 162 m) vystoupáme k horské chatě Gilberti (1 850 m), která nám nabídne zimní panoramatické výhledy na Italskou i Slovinskou část Julských Alp. Alternativně je možný výstup na vrcholek Bela Peč (2 146 m), přes Pic Majot (1 828 m) nacházející se pod severní stěnou masivu Visoki Kanin. Návrat zpět do sedla Sella Nevea.

den 4

Matajur

Z Italské vesničky Montemaggiore se vydáme na sněžnicích k horské chatě Dom na Matajure (1 550 m), krátký odpočinek a přesun na vrchol Matajur (1 641 m). Ten je známý fantastickými rozhledy na celý hřeben Julských Alp, pohoří Kamnické Alpy i Pádskou nížinu s Jaderským mořem. Přes horskou chatu Gugliemo Pelizzo (1 320 m) se vydáme zpět k autům a cestou zastavíme v Italském městečku Kobarid.

den 5

Dolina Zadnja Trenta s vodopády

Poslední den nás zavede do doliny Zadnja Trenta, odkud se s minimálním převýšením dostaneme k ledopádům Suhego pod úbočím hory Bavški Grintavec (2 347 m). Návštěva vodopádu v soutěsce Mlinarica a odjezd přes Itálii a Rakousko domů.

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky, sněhovou a lavinovou situaci je vyhrazena změna pořadí túr, případně i volba jiných.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Ranní odjezd z Brna přes Rakousko a Itálii do Slovinska. Mikrobus z Prahy jede přes České Budějovice. Předpokládaný návrat zpět do Brna i Prahy je v neděli kolem 23:00.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je ve středu ve večerních hodinách ve vesničce Žaga ve Slovinsku. Vzdálenost z Brna je 550 km (6 hod.), z Prahy pak 600 km (7,5 hod). Cena zájezdu v této variantě činí od 5 300 Kč.

Ubytování

Ubytováni budeme na 4 noci v soukromí ve vesničce Žaga. Můžete si vybrat z vícelůžkového pokoje nebo dvoulůžkových pokojů za příplatek 20€/os/zájezd. Pokoje mají plně vybavenou kuchyňku (varná konvice, mikrovlnka, sporák, lednice), koupelnu s WC. Na dvoulůžkových pokojích jsou lůžkoviny i ručníky v ceně. Na vícelůžkovém pokoji je potřeba mít vlastní spací pytel.

Stravování

Stravu si řeší každý účastník individuálně. V místě ubytování je k dispozici kuchyňka vybavená vařičem, varnou konvicí, mikrovlnkou a lednicí. Dokoupení čerstvých potravin je možné každý den v obchodě, který leží 50 metrů od ubytování, případně v Bovci nebo Kobaridu. Na večeři můžeme chodit do vyhlášené restaurace, která je vzdálená 10 minut chůze. V případě provozu horských chat využijeme jejich pohostinnost a ochutnáme místní speciality.

Náročnost 2-3

Ačkoli je akce určena široké veřejnosti, předpokládáme alespoň průměrnou fyzickou zdatnost účastníků. Program je koncipován jako celodenní pohyb v zimním terénu v nadmořských výškách 200 – 1 900 m s denním převýšením max. 800 výškových metrů výstupu. Účastníkům se mohou hodit předchozí zkušenosti s pohybem v zimních horách a s používáním lavinového vybavení. Vhodné i pro začátečníky jako první seznámení s pohybem v zimním terénu.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sněžnice, trekové hole s velkými košíčky,
 • lavinový vyhledávač (pípák), lavinová lopata, lavinová sonda 
 • zimní obuv a návleky na boty,
 • nepromokavá bunda a kalhoty (membrána Gore-Tex, Dermizax, Cutan apod.), softshellová (fleecová) bunda, sada spodního prádla (nejlépe vlněného), ponožky (+rezervní), termoska, případně láhev na pití nebo camelback (1,5 – 2 l), tenké prodyšné rukavice (softshell, Windstopper), teplé rukavice, čepice,
 • kvalitní sluneční brýle, ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí s ochranným faktorem min. 20), čelovka.
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

čelenka, šátek, hygienické potřeby, náhradní spodní prádlo, bavlněné tričko, mapa, GPS.
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na pohyb v zimní přírodě.

Doplňující informace

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od poloviny prosince do konce března.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, České Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy