Turistika a poznání

Solná komora turisticky

Fotogalerie

Termín pro skupiny na vyžádání

Ubytování: Penzion
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 2-3

od 7 900 Kč

Solná komora turisticky

nenáročná turistika v kraji hor a jezer

Pestrá kombinace jezer, vysokých skalních štítů, ledovců i hustých lesů pravidelně přitahuje do oblasti Solné komory množství návštěvníku. Krása okolní přírody je zkrátka velmi nakažlivá a jsme si jisti, že chytne i vás. Během našeho putování poznáte krásy slavné Hallstattské kultury, shlédneme multimediální prohlídku místních solných dolů s několika skluzavkami. Nohy nás zavedou na vrcholky hor, kde se díky kruhovým výhledům pokocháme nádhernými panoramaty spolu se symbolem zaledněného Dachsteinu. Jako odměnou nám bude osvěžení v místních jezerech a v neposlední řadě ochutnáme i místní gastronomii.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 3x ubytování v pensionu
  • mýtné na Loser
  • lanovka nad Gosausee
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
  • polopenze
  • členství v Alpenverein
  • mapa Kompass WK229 / Salzkammergut  1:50 000

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Rakousko

Odjezd v brzkých ranních hodinách do Solné komory k jezeru Wolfgangse, kde podnikneme krátký výlet okolo Schwarzensee a prohlédneme si malebný Sankt Wolfgang. Podvečerní přesun na ubytování.

den 2

Gosausee, Donerer Kogel (2 054 m)

Auty se přiblížíme k malebnému Gossause s kulisou zaledněného Dachsteinu. Pěšky, případně lanovkou, vystoupáme ke Gablonzer Hutte a dále na samotný vrchol Donerel Kogel (2 054 m), odkud budeme mít celý masiv Dachsteinu jako na dlani. Sestup zpět do údolí.

den 3

Hallstatt

Během odpočinkového dne se vydáme po vyhlídkové cestě k vodopádům Waldbachstrub a dále k solným dolům. Fakultativní prohlídka jednoho z nejstarších nalezišť soli. Před sestupem do centra městečka (UNESCO) ochutnáme v restauraci s nádherným výhledem některou z místních specialit.

den 4

Loser

Panoramatickou silnicí vyjedeme nad Altaussee. Krátkým výstupem se dostaneme na panoramatický vrchol Loseru. Sestup zpět k autům, odpolední návrat zpět do ČR.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v pátek v ranních hodinách z Brna do Rakouska. Z Prahy je zajištěna doprava přes České Budějovice a Linz do Hallstattu druhým mikrobusem. Kolem poledne příjezd obou skupin do Obertraunu, kde budeme ubytováni po celou dobu. Předpokládaný návrat je poslední den kolem 22 hodin zpět do Brna a Prahy.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 4 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je kolem poledne v Hallstattu. Cena zájezdu s vlastní dopravou je od 6 900 Kč. Pokud budete nocovat v kempu, na místě se hradí 4 € parkovné za noc. Stejně tak je potřeba počítat s náklady na mýtnou silnici na Loser (15 €). Vzdálenost z Brna (Prahy) je přibližně 400 km (4,5 hod).

Ubytování

Účastníci nocují v rodinném pensionu v Obertraunu ve dvoulůžkových pokojích. 

Stravování

Stravu si zajišťuje každý individuálně. V rámci individuální poptávky zájezdu je možné doobědnat ubytování včetně snídaně/polopenze.

Náročnost 2-3

Plánované trasy jsou středně náročné. Jejich náročnost lze snížit využitím lanovek. Pohybovat se budeme v nadmořských výškách 500 – 2 100 m.

Lanovky

Druhý den si ulehčíme výstup lanovkou nad Gosausee (16 €), která je zahrnuta do ceny zájezdu.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 4 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od půlky května do půlky října.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, České Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy