Ferraty

Ferratový kurz pro rodiče s dětmi

Fotogalerie

Termín pro skupiny na vyžádání

Ubytování: Horská chata
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 2

od 3 900 Kč

Ferratový kurz pro rodiče s dětmi

ferratová školička pro děti od 8 let

Svět zajištěných cest nemusí být zdaleka výsadou pouze dospělých. Vždyť naše dospívající ratolesti dokáží být v mnoha ohledech již mnohem šikovnější než my. Proč je o tento nádherný sport ochudit a nedopřát si společně nová vertikální dobrodružství? Pod dohledem zkušených instruktorů vás i vaše děti naučíme bezpečnému pohybu na zajištěných cestách. Útočištěm se nám na dva dny stane nedaleký přírodní park Hohe Wand, vzdálený sotva hodinu jízdy autem od Vídně. Čeká nás jednoduchý ferratový terén vhodný pro děti i rodiče, kteří se s tímto sportem chystají teprve seznámit. Rodičům navíc poradíme, jak si vybrat vhodnou cestu a jak svému dítěti v náročnějších úsecích pomoci, případně jak jej dojistit.

Co je na programu?

 • základní manipulace s materiálem (uzly, navázání)
 • sedací a prsní úvazky (typy, doporučení)
 • k čemu a jak používat jistící pomůcky
 • technika sebejištění (lana, žebříky, traverzy, převisy)
 • technika chytů a stupů
 • bezpečnostní zásady pod stěnou a ve stěně
 • plánování túr s dětmi (obtížnost, počasí, časový rozvrh, orientace, tipy na výstupy)
 • dojišťování dětí v náročnějších úsecích

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 1x ubytování na horské chatě
  • služby instruktora
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

Springlessteig (A), Wagnersteig (A), Steirespur (C)

V ranních hodinách odjezd z Brna (případně z Prahy) do Rakouska, do obce Oberhöflein. Na úvod se seznámíme s horomateriálem, programem kurzu a pravidly bezpečného pohybu po zajištěných cestách. Pak už se vrhneme na praxi – sbalíme si baťůžky a s plnou polní nastoupíme do jednoduché zajištěné cesty Springlessteig (A). Osvěžení na chatě a v případě zájmu vyrazíme na další zajištěné cesty v oblasti Wagnersteig (A) nebo náročnější Steirespur (C). Rodiče si případně mohou odběhnout na náročný Wildenauer (D). Večerní zábavná hra nejen pro děti a nocleh na horské chatě na náhorní plošině Hohewand.

den 2

Teufelsbadstubensteig (B)

Ráno sejdeme zpět k autům a přejedeme do nedalekého Raxalpe do údolí Höllentall. Zdejší strmé vápencové stěny působí značný respekt, avšak zajištěná cesta Teufelsbadstubensteig (B) nás jimi provede až nečekaně snadno. Sestup zpět k autu, závěrečná zmrzlina na chatě Weichtelhaus a odjezd zpět do Brna/Prahy.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v sobotu v 7:30 z Brna do Rakouska.  Předpokládaný návrat je v neděli kolem 22:00 zpět do Brna. V případě dostatečného počtu zájemců zorganizujeme i dopravu z Prahy.
Zájezd realizujeme od 4 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je v sobotu nejpozději v 10:30 hod. v údolí Oberhöflein.
Cena zájezdu v tomto případě činí zhruba 3 400 Kč.

Ubytování

Ubytování je zajištěno na jednu noc na horské chatě ve společné noclehárně.  Pokoje jsou vybaveny matracemi a lůžkovinami. Z hygienických důvodů je však potřeba si donést vložku do spacáku, či sešité prostěradlo tzv. bílou paní. Nečlenové Alpenvereinu musí počítat s příplatkem 12 €/noc za ubytování. Členství vám můžeme obratem vyřídit.
Za příplatek je možné zajistit ubytování v pokojích.

Stravování

Stravu si zajišťuje každý individuálně. Za příplatek lze na horské chatě zajistit snídani (8€) i večeři (12€). Můžete si vařit i z vlastních zásob, avšak na chatě není k dispozici žádné kuchyňské vybavení a vaří se výhradně venku před chatou.

Náročnost 2

Akce je určená pro rodiče s dětmi, kdy každé dítě by mělo mít svůj dospělý doprovod. Zajištěné cesty jsou sice jednoduché, ale vyžadují absenci strachu z výšek a jistý krok v náročnějším terénu. Pro účast na kurzu není nutná předchozí zkušenost se zajištěnými cestami. Jak rodiče, tak i děti budou důkladně proškoleni a naučí se všem bezpečnostním zásadám pohybu po zajištěných cestách. Minimální věk účastníků je 8 let. Garantujeme individuální přístup instruktorů, kdy každým 4 dospělým a dětem se věnuje jeden instruktor.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sedací úvazek
 • prsní úvazek
 • nesešitá plochá smyce
 • jistící ferratový set
 • přilba
 • krátké lano pro případné dojištění dětí
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

Odsedávací smyčka s karabinou, ferratové rukavice, brýle, čelovka.
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na zajištěné cesty.

Doplňující informace

SLEVY

Sleva pro děti do 15 let vč. 
Rozhodující je věk dosažený před prvním dnem zájezdu.

Zájezd realizujeme od 4 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od začátku května do konce října.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy