MTB

Flims - Laax

Fotogalerie

Termín pro skupiny na vyžádání

Ubytování: Stan/Chata
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 3-4

od 7 500 Kč

Flims - Laax

ježdění ve švýcarském Grand Canyonu

Nemalým konkurentem věhlasného Davosu je ve švýcarském Graubündenu bikové středisko Flims – Laax. Zdejší bikové trasy nám nabídnou přes 330 kilometrů nemalé porce zábavy a zážitků. Jedním z největších trumfů oblasti je hradba třítisícovek s vrcholem Sardona (UNESCO), svírající středisko ze severu a hluboký kaňon řeky Rýn (tzv. Švýcarský Grand Canyon), který se zařezává na jihu. Ten vznikl před 10 000 lety největším alpským sesuvem v historii, kdy se z horského masivu utrhlo na 10 miliard krychlových metrů horniny.

Bikeři se mohou těšit na celou řadu výborných trailů, kterým vévodí věhlasný 7 km dlouhý Runcatrail po klopených zatáčkách, wallridech, lávkách a dalších atrakcích. Avšak nemějte obavy, Runca trail zvládne i normální smrtelník. Oblast navíc obsluhuje hned několik lanovek a autobusových tras, které nám spolehlivě pomohou zpátky na kopec.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem včetně kola
  • 4x ubytování v kempu
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
  • ubytování v chatkách či penzionu s polopenzí
  • využití lanovek v rámci společného programu
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Švýcarsko

V dopoledních hodinách odjezd z Brna do Prahy a dále přes Německo do Flims - Laax (1 560 m), kde se ubytujeme na celou dobu zájezdu.

den 2

Vorab Gletscher (↑800 m, 45 km)

Z lyžařského centra Laax se dostaneme lanovkou na vrchol Crap Sogn Gion (2 228 m) a po velmi technických trailech až na úpatí ledovce Vorab (2 670 m) odkud je nejlepší výhled na tektonickou oblast Sardona (UNESCO). Zpět do údolí vede několik cest, od snazších až po stezky, které uspokojí každého enduro nadšence. Komu zbydou síly, může si ještě užít na Never End trailu, který s délkou 8 km dostojí svého jména.

den 3

švýcarský Grand Canyon (↑ 900 m, 80 km)

Údolí Rýna je nazýváno švýcarským Grand Canyonem. Vysoko nad ním se vine několik cest poskytujících výhled z první řady. Dole v údolí potom navazují hravé traily nad modrou hladinou Rhony svádějící ke koupeli. Zájemci si pak ještě mohou užít na zdejším nejznámějším trailu – Runca trail s jeho dokonale vytvarovanými zatáčkami a dřevěnými překážkami, kde si zajezdí jak zkušení jezdci, tak i začátečníci.

den 4

Runca trail (↑700 m, 50 km)

Výjezd do oblasti Cassons si usnadníme lanovkou. Čeká nás panoramatický trail na Sehneshuette (2 102 m). Okolo vodopádů se napojíme na Graubergtrail. Cestu dolů si ještě můžeme zpestřit na hravém Runca trailu. Jeho dokonale vytvarované zatáčky a dřevěné překážky, si užijí jak zkušení jezdci, tak i začátečníci.

den 5

Švýcarsko – ČR (↑ 400 m, 35 km)

Nad údolím Rýna roste z města Chur vrchol Brambrüesch, na kterém je i vyhlášený bikepark. 1000 metrů převýšení nás vyveze lanovka a pro cestu dolů lze volit tratě od modré Brambi Flow až po černou Vertigo. Zájemci se mohou vydat i na okružní trasu s využitím lanovek v Churwaldenu.
Odpoledne odjezd do ČR.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem s přívěsem na kola. Ranní odjezd z Brna přes Prahu, Plzeň, Německo a dále do švýcarského Laax. Příjezd navečer, ubytování. Poslední den odjíždíme zpět odpoledne s příjezdem do Brna před půlnocí.

Nástupní místa: Brno, Praha, Plzeň
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je první den nejpozději ve 20:00 hod. ve Flims.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v kempu ve vlastních stanech a spacácích. Součástí kempu jsou i malé útulné chatky pro 2-3 osoby. Rádi Vám zajistíme toto ubytování za příplatek 420 Kč/os/noc, avšak mějte na paměti, že jejich kapacita je omezená a je třeba je rezervovat s předstihem.

Na vyžádání vám zajistíme i ubytování v hotelech či penzionech se snídaní nebo polopenzí.

Stravování

Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. Účastníci se stravují sami z vlastních zásob anebo v okolních restauracích. V průběhu zájezdu bude potraviny možné průběžně dokupovat.

Náročnost 3-4

 

Kondičně spíše lehce náročná akce. Od účastníků je vyžadována zkušenost s jízdou v terénu po úzkých stezkách (trailech) občas i v technicky obtížnějších podmínkách. Naplánované trasy lze poměrně snadno zkrátit a zlehčit, případně je vynechat a naplno si užívat místního bikeparku a trailů s podporou lanovek a shutlů.
Doporučený typ kola: celoodpružené

Lanovky

Cena lanovek se pohybuje od cca 23 CHF za osobu+kolo/1 jízda, do cca 42 CHF za celodenní jízdenku.

Využití lanovek závisí na skladbě Vaší skupiny, ochotě a chuti zůstat na trailech v oblasti, případně se dále vzdalovat od lanovek a samozřejmě i na aktuálních podmínkách (počasí, kondice,...)

Počítejte, že v rámci programu je alespoň 1 využití lanovky/den. Tedy min. 4x za zájezd ( 4*23 CHF=92 CHF)

Doplňující informace

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cca od poloviny června do poloviny září. Cena na vyžádání.
Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, Plzeň. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy