MTB

Flims - Laax

Fotogalerie

29.8. - 2.9.2018

Ubytování: Stan/Chata
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Snídaně
Náročnost: 3-4

6 900 Kč

Flims - Laax

ježdění ve švýcarském Grand Canyonu

Nemalým konkurentem věhlasného Davosu je ve švýcarském Graubündenu bikové středisko Flims – Laax. Zdejší kilometráž bikových tras nabízí 330 kilometrů a nabízí tak nemalou porci zábavy a zážitků. Jedním z největších trumfů oblasti je poloha, kdy na severu svírá oblast hradba třítisícovek, kterým vévodí vrchol Sardona zapsaný na seznam UNESCO, na jihu se pak zařezává hluboký kaňon řeky Rýn (tzv. Švýcarský Grand Canyon). Ten vznikl před 10 000 lety největším alpským sesuvem v historii, kdy se z horského masivu utrhlo na 10 miliard krychlových metrů horniny.

Bikeři se mohou těšit na celou řadu výborných trailů, kterým vévodí věhlasný 7 km dlouhý Runcatrail po klopených zatáčkách, wallridech, lávkách a dalších atrakcích. Avšak nemějte obavy, Runca trail zvládne i normální smrtelník. Oblast navíc obsluhuje hned několik lanovek a autobusových tras, které některým mohou pomoci s problémem zvaným „kopec“.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem včetně kola
  • 4x ubytování v kempu
  • 4x snídaně
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
  • ubytování v chatkách či penzionu s polopenzí
  • využití lanovek v rámci společného programu
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Švýcarsko

V dopoledních hodinách odjezd z Brna do Prahy a dále přes Německo do Flims - Laax (1 560 m), kde se ubytujeme na celou dobu zájezdu.

den 2

Never End trail (↑1 500 m, 45 km)

Z lyžařského centra Laax se dostaneme až na úpatí ledovce Vorab (2 670 m) odkud je nejlepší výhled na tektonickou oblast Sardona (UNESCO). Z vrcholu lanovky na Crap Sogn Gion (2 228 m) vede zpět do údolí několik cest. Nejzajímavější je Never End trail s přírodně tvarovanými zatáčkami a leteckými výhledy na údolí Rýna.

den 3

švýcarský Grand Canyon (↑1 100 m, 80 km)

Údolí Rýna je nazýváno švýcarským Grand Canyonem. Vysoko nad ním se vine několik cest poskytujících výhled z první řady. Hravé traily se střídají s rychlými cestami a hluboko dole se vine modrá lini Rhony svádějící ke koupeli.

den 4

Runca trail (↑900 m, 50 km)

Výjezd do oblasti Cassons si usnadníme lanovkou. Čeká nás panoramatický trail na Sehneshuette (2 102 m). Na cestě dolů se poprvé seznámíme se zdejším nejznámějším trailem – Runca trail a jeho dokonale vytvarovanými zatáčkami a dřevěnými překážkami, které si užijí jak zkušení jezdci, tak i začátečníci.

den 5

Švýcarsko – ČR (↑1 600 m, 35 km)

Údolí Bargins se zařezává hluboko do masivu Piz Segnes (3098 m). Kousek od chaty Alp Mora (2100 m) si prohlédneme zvláštní skalní kotle a následně se spustíme po odvážně vedeném singletrailu zpět do Flims. Odpoledne odjezd do ČR. „Ortodoxní freerideři“, kteří se kopci raději vyhnou si mohou program snadno upravit a do vyčerpání využívat infrastruktury bikeparku.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem s přívěsem na kola. Ranní odjezd z Brna přes Prahu, Plzeň, Německo a dále do švýcarského Laax. Příjezd navečer, ubytování. Poslední den odjíždíme zpět odpoledne s příjezdem do Brna před půlnocí.

Nástupní místa: Brno, Praha, Plzeň
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je první den nejpozději ve 20:00 hod. ve Flims.
Cena zájezdu v tomto případě činí 5 000 Kč.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v kempu ve vlastních stanech a spacácích. Součástí kempu jsou i malé útulné chatky pro 2-3 osoby. Rádi Vám zajistíme toto ubytování za příplatek 420 Kč/os/noc, avšak mějte na paměti, že je třeba jejich kapacita je omezená a je třeba je rezervovat s předstihem.

Na vyžádání vám zajistíme i ubytování v hotelech či penzionech se snídaní nebo polopenzí.

Stravování

Snídaně jsou zajištěny z naší kuchyně doplněné stoly, lavicemi a přístřeškem, v němž lze posedět i večer. Snídaně podáváme formou bufetového stolu. Večeře si zajišťují účastníci sami z vlastních zásob anebo v restauracích.

Náročnost 3-4

4 - NÁROČNÉ / TECHNICKÁ NÁROČNOST - 4

Kondičně spíše lehce náročná akce. Od účastníků je vyžadována zkušenost s jízdou v terénu po úzkých stezkách (trailech) občas i v technicky obtížnějších podmínkách. Naplánované trasy lze poměrně snadno zkrátit a zlehčit, případně je vynechat a naplno si užívat místního bikeparku a trailů s podporou lanovek a shutlů.
Doporučený typ kola: horské pro crosscountry, enduro

Lanovky

Lanovky nám usnadní přesun do vyšších pater hor.

Cena lanovek se pohybuje od cca 23 CHF za osobu+kolo/1 jízda, do cca 42 CHF za celodenní jízdenku.

Využití lanovek závisí na skladbě Vaší skupiny, ochotě a chuti zůstat na trailech v oblasti, případně se dále vzdalovat od lanovek a samozřejmě i na aktuálních podmínkách (počasí, kondice,...)

Počítejte, že v rámci programu je alespoň 1 využití lanovky/den. Tedy min. 4x za zájezd ( 4*23 CHF=92 CHF)

Doplňující informace

Pro skupiny min. 6 osob zorganizujeme tento zájezd v libovolném termínu, cca od poloviny června do poloviny září.

Podobné zájezdy