MTB

Ischgl - Samnaun

5.9. - 9.9.2018

Ubytování: Apartmán
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Snídaně
Náročnost: 3-4

7 500 Kč

Ischgl - Samnaun

VIP adresa všech bikerů a enduristů

Oblast Samnau – Ischgl, kterou většina z nás zná spíše pod názvem Silvretta se poslední dobou dostává do popředí bikového a endurového světa. Atraktivní prostředí vysokých hor na švýcarsko – rakouské hranici slibuje v kombinaci s nádhernými traily doplněnými nezbytnou lanovkovou infrastrukturou nevšední zážitky. Návštěvník má na výběr ze široké škály tras i trailů všech technických i fyzických náročností. Můžete si vybrat, zda budete zdolávat vysoká sedla a vrcholy „svým pohonem“, nebo naopak vezmete zavděk lanovkám a do vyčerpání se budete spouštět po některém z precizně připravených trailů. U nás převáží traily.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem včetně kola
  • 4x ubytování v apartmá
  • 4x snídaně
  • služby průvodce
  • lanovky a vlaky v regionu Samnau - Ischgl
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Rakousko

V dopoledních hodinách odjezd z Brna do Prahy a dále přes Německo a Rakousko do Ischglu (1 560 m), kde se ubytujeme na celou dobu zájezdu.

den 2

ledovce Silvrertty, Alp Trida, Velill trail

Na rozježdění využijeme traily pod vrcholy Greitspitz (2 867 m) a Flimspitz (2 929 m) odkud se otevírají úchvatné výhledy směrem na ledovce v masivu Silvretty pod vrcholem Piz Buin (3 312 m). Vyzkoušíme si traily různé obtížnosti od snadného Alp Trida až po vyhlášený Velill Trail. (↑800 m, 55 km)

den 3

Engadin

Budouli optimální podmínky, pak je zlatým hřebem bikování pod Silvrettou přejezd z rakouského Ischglu do švýcarského Engadinu. Do sedla nad Heidelberger Hütte (2 608 m) je sice potřeba kolo pár metrů dotlačit, o to víc si ale užijeme následný sjezd po staré obchodní stezce do údolí Innu. (↑1 500 m, 65 km)

den 4

jezero Silverettastausee

Vydáme se k přehradnímu jezeru Silvrettastausee (2 032 m), které přímo napájí vody ledovců z Piz Buin. Nad Galtürem si užijeme hravé traily těsně nad hranicí lesa. (↑1 200 m, 70 km)

den 5

Ischgl, ČR

Po stopách pašeráků se vydáme do bezcelní zóny v Samnaun. Od Alp Bella (2 514 m) se po parádním flowtrailu přehoupneme zpět na rakouskou stranu hor a vychutnáme si závěrečný sjezd do Ischglu. V odpoledních hodinách odjezd směr ČR. (↑750 m, 45 km) „Ortodoxní freerideři“ si mohou program snadno upravit a do vyčerpání využívat infrastruktury bikeparku s více než 15 různými traily.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem s přívěsem na kola. Odjezd z Brna v 8:30 přes České Budějovice, Rakousko a dále do rakouského Ischglu. Příjezd navečer, ubytování. Poslední den odjíždíme zpět odpoledne s příjezdem do Brna před půlnocí.

Nástupní místa: Brno, Praha, Plzeň
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je první den nejpozději ve 20:00 hod. v Ischglu.
Cena zájezdu v tomto případě činí 5 900 Kč.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v apartmánech vybavených satelitní TV, sprchou, mikrovlnou troubou a kávovarem. Apartmány jsou 2 - 6 místné, se samostatnými pokoji pro 2 - 3 osoby. V ceně jsou zahrnuty lůžkoviny a ručníky. Celý dům je pokryt wifi signálem.

Stravování

Snídaně jsou zajištěny z naší kuchyně. Snídaně podáváme formou bufetového stolu. Večeře si zajišťují účastníci sami z vlastních zásob anebo v restauracích. V apartmánech jsou kuchyňské kouty vybavené nádobím, sporákem, mikrovlnkou.

Náročnost 3-4

3 - STŘEDNĚ NÁROČNÉ / TECHNICKÁ NÁROČNOST - 3/4

Kondičně spíše průměrně náročná akce. Od účastníků je však vyžadována zkušenost s jízdou v terénu po úzkých stezkách (trailech) občas i v technicky obtížnějších podmínkách. Naplánované trasy lze poměrně snadno zkrátit anebo si udělat program úplně vlastní a využívat trailů v blízkosti lanovek.

Doporučený typ kola: horské pro crosscountry, enduro

Lanovky

Lanovky nám usnadní přesun do vyšších pater hor. V ceně zájezdu je permanentka na celý pobyt.

Doplňující informace

Pro skupiny min. 6 osob zorganizujeme tento zájezd v libovolném termínu, cca od konce června do poloviny září.

Podobné zájezdy