Ferraty

Adrenalinové Julské Alpy

Termín pro skupiny na vyžádání

Ubytování: Apartmán
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Vlastní
Náročnost: 3

od 6 500 Kč

Adrenalinové Julské Alpy

via ferraty, rafting, canyoning, zipline

Julské Alpy jsou nejčastějším cílem všech turistů, kteří míří právě do Slovinska. Během našeho prodlouženého víkendu nejdříve zamíříme do města Bovec, kterým protéká modrozelená řeka Soča vytvářející neskutečná zákoutí a hluboké kaňony. Právem je považovaná za jednu z nejkrásnějších a nejčistších řek Evropy. Kulisu jí tvoří bílé vápencové hory tyčící se vysoko k oblakům.

Zájezd nabízí unikátní kombinaci adrenalinových aktivit. Zdoláme populární zajištěné cesty v severní stěně Mangartu (2 679 m) a Prisojniku (2 550 m) a okusíme i pro mnohé méně známý kaňonig nebo rafting. Bude záležet už pouze na vás, zda se vydáte v doprovodu zkušeného instruktora zdolávat vodopády, skluzavky a hluboké tůně nebo krotit divoké vlny během raftingu na pověstné a vodáky vyhledávané řece Soča. Na přání lze doplnit program i o speleologii v oblasti Vysokého Kaninu. Odpočinkovou třešničkou pak může být návštěva pozůstatků a pevností z první světové války, které jsou rozesety všude po okolí.

 

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 3x ubytování v apartmá
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK      
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR - Slovinsko

Ranní odjezd z Brna a Prahy přes Rakousko do Slovinska. Ubytování v poklidném kempu u městečka Bovec. Odpolední návštěva pozůstatků opevnění z první světové války u soutoku řek Soča a Korytnice, koupání v průzračné řece Soča a večerní odpočinek v sympatických kavárnách a restauracích městečka.

den 2

Zajištěné cesty v severní stěně Prisojnika (2 550 m)

Z nejvýše položeného slovinského silničního sedla Vršič (1 611 m) začneme stoupat zajištěnou cestou (obtížnost B-C) v severní stěně hory Prisojnik (2 550 m) přes kamenné „Prisojnikovo“ okno. Sestup úbočím k horské chatě Tičarjev dom (1 620 m), kde ochutnáme místní speciality a vydáme se k pramenu řeky Soči. Alternativně je možné na vrchol Prisojniku vystoupit po turistické stezce, nebo navštívit vedlejší vrchol Mala Mojstrovka (2 332 m).

den 3

Mangart (2 679 m)

Přesun po panoramatické silnici k Mangarstkému sedlu (2 100 m), kde  po zajištěné cestě „Via Italiana“ (obtížnost C) vystoupáme severní stěnou na samotný vrchol Mangart. Odpočinek na horské chatě „Koča při Mangartském sedlu“ spojený s ochutnávkou tradičních palačinek. Návštěva podzemní pevnosti Hermann a přesun do městečka Bovec.  Alternativně je možné na vrchol Mangartu (2 679 m) vystoupit po turistické stezce.

den 4

Canyoning, rafting

Dopolední volitelný program: adrenalinové aktivity (canyoning, rafting) nebo pěší výlet soutěskou řeky Korytnice, vodopád Boka (nejvyšší vodopád Slovinska). Rozloučení se Slovinskem a přejezd přes Rakousko do ČR.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusy. Odjezd v 7:00 hod. z Brna přes Vídeň a Klagenfurt do sloviského městečka Bovec. Mikrobus z Prahy jede přes České Budějovice. Předpokládaný návrat zpět do Brna i Prahy je v neděli kolem 22:00.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je ve městečku Bovec v odpoledních hodinách. Při vlastní dopravě je důležité počítat s příplatkem za mýtné na Mangart 10 €  a také s cenou parkovného na Vršiči. Vzdálenost z Brna je přibližně 550 km (5,5 hod), z Prahy pak 630 km (7 hod.). Cena ve variantě s vlastní dopravou od 5 200 Kč.

Ubytování

Ubytování na 3 noci v rodinném apartmá ve vícelůžkových pokojích ve vlastních spacácích. K dispozici je WC, teplá voda i sprcha.

Stravování

Stravu si zajišťuje každý individuálně. Každý den je možné dokoupit čerstvé potraviny nebo využít pohostinnosti místních útulných hospůdek a restaurací. Ceny v obchodech jsou přibližně stejné jako u nás, v restauracích je asi o polovinu dráž. Druhý a třetí den navštívíme horské chaty, kde ochutnáme místní speciality.

Náročnost 3

Zvolený program po zajištěných cestách zvládne i začátečník, avšak nezbytnými předpoklady je absence závratí a strachu z výšek. Počítejte s celodenním pohybem v horách. Bonusovým doplňkem je možnost vyzkoušení si adrenalinových aktivit – rafting na Soči nebo canyoning, kde není třeba žádného specifického vybavení a předpokladů. Aktivity zvládnou po nezbytném proškolení i začátečníci a vybavení obdržíte od instruktorů. Vzhledem k možnosti volby není rafting ani canyonig zařazen do ceny zájezdu. Počítejte s náklady 35 – 46 € v závislosti na zvoleném programu. O všech možných variantách budete informováni na místě.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sedací úvazek
 • prsní úvazek
 • nesešitá plochá smyce
 • jistící ferratový set
 • přilba
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

Odsedávací smyčka s karabinou, ferratové rukavice, brýle, čelovka.
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na zajištěné cesty.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od konce června do konce září.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, České Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy