Turistika a poznání

Za svišti a kamzíky do Dolomit

Fotogalerie

Termín pro skupiny na vyžádání

Ubytování: Stan
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Snídaně
Náročnost: 1-2

od 6 800 Kč

Za svišti a kamzíky do Dolomit

The Cime a Cortina d´Ampezzo

Pokračování úspěšné série horských zájezdů pro rodiče a děti. Tentokrát zamíříme do světa ohromných vápencových masivů a modřínových lesů. Silnice se klikatí desítkami serpentin do vysokých sedel, a tak můžeme i tentokrát program postavit zejména na panoramatických túrách. Velikým plusem těchto akcí je seznámení stejně naladěných lidí, kteří mají k výchově potomků a budování jejich vztahu k horám podobný přístup. Děti navíc poznají nové kamarády a rodiče si trošku odpočinou ve chvíli, kdy si děti v rámci své party vystačí samy.

Program zájezdu pestře kombinuje turistiku s dalšími pohybovými aktivitami tak, aby to bavilo děti i dospělé. Během akce budeme ubytováni v kempu v Cortině d´Ampezzo, který disponuje i menším bazénem. Na pohodové túry vyrážíme denně, víceméně za každého počasí. Trasy lze snadno zkrátit anebo naopak prodloužit. Pro úplně malé děti doporučujeme krosničky, které je zachrání, když nožičky nemůžou. Pro starší děti jsou připraveny pohybové hry a rozmanité „bojové" úkoly.  Dolomity jsou přírodním hřištěm se spoustou balvanů, skalek, skrýší, jezírek - zkrátka fůra inspirace pro rozmanité kratochvíle a zážitky, které vždy tvoří nezapomenutelnou dovolenou s dětmi.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • 7x ubytování v kempu s bazénem
  • 7x snídaně
  • služby průvodce
  • výukový a zážitkový program
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • doprava mikrobusem
  • cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu
  • mapy z edice Kompass 1:50 000
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Itálie

V ranních hodinách doporučený odjezd z Brna, příjezd do Cortiny d´Ampezzo v srdci věhlasných dolomitských masivů v podvečer. Setkání v kempu, ubytování, zahájení společného programu.

den 2

Tre Cime

Skupina skalních věží je synonymem Dolomit. Od chaty Auronzo zamíříme za nejlepšími výhledy povinnou trasou ke skalnímu bloku Toblinger Knotten. Pro dospělé nejsou bez zajímavosti připomínky první světové války, která v těchto horách psala nejeden dramatický příběh. Nakoukneme do tunelů vykutaných ve skalách, zchladíme znavené nohy v jezírku Lago del Piani a průsmykem Col Forcelina se vydáme nazpět.

den 3

Za výhledy od Rifugio Nuvolau

Panoramatická túra mezi sedly Passo Giau (2 233 m) a Passo Falzarego (2 105 m) je za jasných dnů úžasným zážitkem se spoustou výhledů na skalní skupiny obklopující Cortinu i na vzdálenější vrcholy, jimž vévodí zaledněná Marmolada.

den 4-5

Odpočinkový den, Cortina, koupání

Optimální variantu programu zvolíme zejména podle aktuálního počasí a nálady kolektivu. Možných túr je v okolí nezpočet. Zároveń se můžeme věnovat koupání, návštěvě Cortiny, atd..

den 6

Sennes - Fannes

Národní park na svém území chrání rozmanité soutěsky a údolí modelovaná křišťálovými bystřinami. Pro nás budou atraktivní zejména písčiny a mělčiny vybízející ke koupání a k vodním radovánkám.

den 7

Croda da Lago

Až na úpatí ohromné skalní pevnosti masivu Monte Pelmo se sice nedostaneme, ale i tak je tato túra odměnou. Pokud by počasí výhledům nepřálo, motivačním cílem může být i útulná chata Croda da Lago na břehu malého jezera.

den 8

Itálie – ČR

Po závěrečné snídani ukončení společného programu a odjezd do ČR.

Obecné informace

Doprava

 

Sraz účastníků je ve městečku Cortina d´Ampezzo v podvečerních hodinách přímo v kempu. V rámci programu je počítáno s využitím mýtné silnice na chatu Auronzo 23 €/automobil.
Zájezd realizujeme od 8 do 16 osob.

DOPRAVA MIKROBUSEM

Doprava není do ceny zájezdu zahrnuta. Za příplatek 1 700 Kč/os lze cestovat naším mikrobusem. V tomto případě je odjezd v ranních hodinách z Brna. Po přejezdu Rakouska přijedeme navečer do kempu v Cortině. Poslední den odjezd po snídani, příjezd do ČR odpoledne.
Nástupní místo: Brno

 

Ubytování

 

Po celou dobu nocujeme v kempu v Cortině. Účastníci nocují ve vlastních stanech a spacácích. Za příplatek je možné zajistit ubytování v penzionu se snídaní či polopenzí.

Stravování

 

Snídaně jsou zajištěny z naší kuchyně doplněné stoly, lavicemi a přístřeškem, v němž lze posedět i večer. Snídaně podáváme formou bufetového stolu. Večeře a jídlo během túr si zajišťují účastníci sami z vlastních zásob anebo v restauracích.

Náročnost 1-2

1/2 - VELMI LEHKÉ

Program zájezdu je přizpůsoben účasti dětí ve věku 4 až 12 let. Především tomu odpovídá plánované převýšení, délka túr a dostatek času na nutné přestávky. Během nich se dozvíte ledasco o vysokohorské přírodě a naučíte se i nějakou tu hru pro děti i dospělé. Skupinu tvoří max. 16 osob a průvodce.
Akce se mohou zúčastnit i děti mladší, ovšem s předpokladem pomoci rodičů s jejich transportem na zádech.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 8 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od července do půlky září.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy