Pohodová cyklistika

To nejlepší z Dolomit

21.7. - 28.7.2018

Ubytování: Apartmán
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Polopenze
Náročnost: 4

12 300 Kč

To nejlepší z Dolomit

další specialitka pro silniční cyklisty

Charakter dolomitské krajiny je unikátem v rámci celých Alp. Nikde jinde nenajdeme dramatičtější kulisy v podobě strmých skalních stěn a osamocených masivů, jako právě zde. A proto jsou Dolomity na seznamu UNESCO. Nás jako cyklisty jistě zaujme, že zde prakticky nejsou široká, ledovcem modelovaná údolí, ale spíše labyrint hlubokých dolin, oddělených vysokými hřbety. Nelze se tedy divit, že velmi často se úzké silnice tímto terénem proplétají řadou zatáček a serpentin. Silniční cyklistika je zde zkrátka zábava!

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem včetně jízdního kola
  • 7x ubytování v apartmá
  • polopenzi
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Itálie

V časných ranních hodinách odjezd z Brna i Prahy přes Rakousko do italského údolí Alta Badia. Ubytování.

den 2

Sellaronda tour (61 km, ↑↓ 1 756 m)

Objet masiv Selly na lyžích je snem téměř každého lyžaře, ale málokdo již tuší, že minimálně stejně nádherným počinem je okruh obkroužit na silničním kole. V cestě nám stojí hned čtyři více než dvoutisícová sedla – Sella, Gardena, Pordoi a Campolongo. Passo Pordoi se velmi často objevuje i v itineráři slavného Giro d´Italia.

den 3

Okruh kolem Mt. Cristalla (98 km, ↑↓ 2 520 m)

Většinu dne budeme obdivovat monumentální Monte Cristallo (3 221 m), strmě se tyčící nad olympijským městečkem Cortina d´Ampezzo. Opět překonáme vysoká sedla – Valparola, Falzarego, Cimabanche, Carbonin a Tre Croci. Otužilci se mohou osvěžit v Lago di Misurrina.

den 4

Okolo Kronplatzu (91 km, ↑↓ 1 847 m)

Cílem dnešního okruhu je malebné údolí Pusteria a hora Plan de Corones neboli Kronplatz, známé lyžařské středisko a dějiště světových pohárů. Cestou navštívíme malebné dolomitské vesničky a pravý venkov.

den 5

Odpočinkový den - Cortina

Během odpočínkového dne navštívíme olympijské město Cortina d´Ampezzo. Možnost fakultativního výjezdu lanovkou na některý z okolních vrcholů, případně cyklovyjížďka libovolné náročnosti.

den 6

Přírodní park Puez (103 km, ↑↓ 2 796 m)

Opět nás čeká dlouhý a náročný okruh, tentokrát okolo přírodního parku Puez. Vystoupáme do sedla Gardena, abychom si následně užili dlouhatánský sjezd do údolí Val Gardena 530 m. Zpět musíme překonat opět dvoutisícové sedlo Passo delle Erbe. Následný sjezd bude příjemným zakončením královské etapy.

den 7

Fodom Valley (83 km, ↑↓ 2 353 m)

Přes sedlo Campolongo přejedeme do Arabby a mineme vrchol Col di Lana nad údolím Livinallongo, kde se odehrávaly tuhé boje první světové války. Opět nás čeká stoupání, tentokrát do sedla Giau a zasloužený sjezd do Pocolu nedaleko Cortiny. Cestou zpět nás čekají ještě dvě vrchařské prémie – sedla Falzarego a Valparola.

den 8

Itálie – ČR

Po snídani odjezd z Dolomit přes Rakousko, Německo do Prahy i Brna.

Navržený itinerář berte spíše jako maximalistickou variantu. Jednotlivé etapy lze libovolně zkrátit, případně se domluvit na popovezení mikrobusem.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusy z Brna i Prahy, kola jsou přepravována na cyklovleku. Z ČR odjezd v ranních hodinách, po přejezdu Německa a Rakouska příjezd do údolí Badia navečer. Poslední den odjíždíme zpět po snídani s příjezdem zpět do Prahy a Brna v pozdních odpoledních hodinách.

Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je v údolí Badia ve večerních hodinách. Parkovat lze přímo před apartmány. Cena zájezdu v tomto případě činí 10 700 Kč.

Ubytování

Ubytování máme zajištěné na celou dobu zájezdu ve dvou až šestilůžkových plně vybavených apartmánech. Na vyžádání vám můžeme zajistit ubytování v hotelu s polopenzí.

Stravování

Polopenze je zajištěna z naší kuchyně a podávána přímo v apartmánech. Snídaně podáváme formou bufetového stolu. Večeře pak z polévky a hlavního chodu. Během dne se účastníci stravují sami z vlastních zásob anebo v restauracích.

Náročnost 4

Navržený itinerář berte jako doporučený. Délku a náročnost jednotlivých etap si lze individuálně upravovat dle vaší aktuální chuti a kondice.
Doporučený typ kola: silniční, trekové

Doplňující informace

Pro skupiny min 4 osob zorganizujeme tuto akci ve Vámi zvoleném termínu. Vhodné jsou termíny od půlky června do konce září.

Podobné zájezdy