Sněžnice

Sněžnice pro požitkáře

Fotogalerie

Sněžnice pro požitkáře

atraktivní výstupy na vrcholy Vysokých Taur spojené s kulinářskými zážitky

Nemusíme mít nutně skialpy a bezedný fyzický potenciál, abychom mohli podnikat zimní túry a výstupy na vrcholy v rakouských Alpách. Pohyb na sněžnicích je fyzicky méně namáhavý a to, že to „z kopce nejede“, mnozí často velmi vítají. Naopak máme více času na focení a kochání se zimní krajinou.

Víkendový program je určen všem, kteří si chtějí užít krátkou zimní dovolenou se vším, co k tomu patří. Příjemné ubytování, vynikající jídlo, večerní biosauna a nádherné výstupy na vrcholy pod vedením zkušených horských průvodců. Zamíříme do jižního cípu největšího rakouského národního parku Vysoké Taury. Máme zde zaručenou kvalitní sněhovou pokrývku, ideální terény pro sněžnice a až projdete kolem salátového bufetu a začnou večer nosit na stůl, pochopíte proč je tato akce nazvána požitkářskou. Horská chata Sadnighaus je po celém Rakousku vyhlášena svou vynikající kuchyní, a tak nebudete vědět, co mlsat dřív. 

 

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 2x ubytování na horské chatě
  • 2x nadstandartní polopenzi
  • odpolední svačina
  • služby mezinárodního horského průvodce UIMLA
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Rakousko

V ranních hodinách odjezd z Brna a Prahy do rakouské vesničky Mörtschak, odkud serpentinami vyjedeme až k horské chatě Sadnighaus (1880 m), kde se na dvě noci ubytujeme. V průběhu odpoledne a večera proběhne seznámení se s technickou stránkou chůze na sněžnicích a zásadami bezpečného pohybu v zimních horách. Večer nás čeká luxusní večeře o několika chodech (předkrm, polévka, salátový bufet, hlavní jídlo, dezert).

den 2

Stellkopf (2 851 m)

Po vydatné snídani (na výběr je několik druhů cerálií, jogurty, sladké i slané pečivo, domácí máslo, různé druhy sýrů a uzenin, ovocný salát, čaj i káva) se nám ani nebude chtít do terénu. Cílem dnešní celodenní túry je Stellkopf (2 851 m).  Jen co se údolím vyhoupneme na hřebínek, budeme mít značnou část národního parku Vysoké Taury jako na dlani, a to včetně Grossglockneru.  Vyfotíme si vrcholový kříž a budeme pospíchat zpět na chatu, abychom stihli ještě příjemnou biosaunu (v ceně ubytování).

den 3

Mohar (2 605 m)

Po snídani opět vyrazíme na výšlap do terénu. Mohar (2 605 m) sice ční přímo nad chatou, ale výstup nám přeci jen dá trochu zabrat. Panoramatické výhledy se ale rozhodně neomrzí. Odpoledne ukončení programu a návrat zpět do Brna a Prahy.

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky, sněhovou a lavinovou situaci je vyhrazena změna pořadí túr, případně i volba jiných.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v pátek v 7:00 z Brna (Prahy) přes Rakousko do obce Mörtschach a výjezd k chatě Sadnighaus. Předpokládaný návrat je v neděli kolem 22:00 do Brna (Prahy).
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je v pátek, nejpozději v 15:00 na chatě Sadnighaus. Cena zájezdu v této variantě činí 7 200 Kč. Vzdálenost z Brna je přibližně 600 km (7 hod.), z Prahy přibližně 550 km (7,5 hod).

Ubytování

Ubytováni budeme na horské chatě OeAV Sadnighaus (1 880 m), ležící v horní části údolí Astental. Chata je zcela odříznuta od života v údolí i od mobilního signálu. V okolí najdete jen další horské chaty nebo zasněžené sruby a neuvěřitelný klid. Spát budeme v menších vícelůžkových pokojích, není proto nutné brát si spacák, stačí hygienická vložka do spacáku, tzv. „bílá paní“. V ceně ubytování je možnost využívat biosauny. Chata je vyhlášená opravdu vynikající polopenzí, která je v ceně zájezdu již zahrnuta.

Stravování

Strava je do ceny zájezdu už zahrnuta a je zajištěna přímo na horské chatě formou polopenze. Očekávejte velký nadstandart a snídaně i večeře o několika chodech. Prakticky málokdo dojí vše až do posledního drobečku. Podávají se např. speciality jako pečený pstruh v solné krustě, steaky ze tří druhů mas, jako dezert např. tiramisu nebo pannacotta, k dispozici je také luxusní salátový bar.

Náročnost 2-3

Ačkoli je akce určena široké veřejnosti, předpokládáme alespoň průměrnou fyzickou zdatnost účastníků. Program je koncipován jako celodenní pohyb v zimním terénu v nadmořských výškách 1 880 – 2 851 m. Účastníkům se mohou hodit předchozí zkušenosti s pohybem v zimní krajině a s používáním lavinového vybavení, avšak nejsou podmínkou účasti. Plánované túry vedou vysokohorským terénem, proto je nezbytné mít s sebou lavinový komplet.
V rámci zájezdu se budeme lavinám a používání lavinových vyhledávačů věnovat pouze páteční odpoledne, zájemcům o kompletní lavinovou problematiku doporučujeme účast na lavinovém kurzu.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sněžnice a trekové hole s velkými košíčky,
 • lavinový vyhledávač (pípák), lavinová lopata, lavinová sonda,
 • zimní obuv a návleky na boty,
 • nepromokavá bunda a kalhoty (membrána Gore-Tex, Dermizax, Cutan apod.), softshellová (fleecová) bunda, sada spodního prádla (nejlépe vlněného), ponožky (+rezervní), termoska případně láhev na pití nebo camelback (1,5 – 2 l), tenké prodyšné rukavice (softshell, Windstopper), teplé rukavice, čepice,
 • kvalitní sluneční brýle, ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí  s ochranným faktorem min. 20), čelovka.
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

čelenka, šátek, hygienické potřeby, náhradní spodní prádlo, bavlněné tričko, mapa, GPS.
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na pohyb v zimní přírodě.

Doplňující informace

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od poloviny prosince do konce března.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, České Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy