Pohodová cyklistika

Chiemské jezero

Chiemské jezero

nenáročná cyklistika v okolí „Bavorského moře“

Osvědčený zájezd do bezprostřední blízkosti „Bavorského moře" nelze vynechat. Množství pláží a plážiček, přístavišť pro jachty a loďky, hospůdek nebo jen laviček, kde si můžete sednout a pozorovat modrou hladinu jezera, ve které se odráží hradba Alp, jsou ideálním místem k odpočinku. Hustá síť cyklostezek a cyklotras vás provede borovými lesy, kolem hnízdišť vodního ptactva, pláží, měst a restaurací s výbornými druhy místního piva. Nevynecháme ani plavbu po jezeře k některému ze 4 ostrovů a klášterů. Pro případ špatného počasí je na dosah vodní svět Prienavera.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem včetně jízdního kola
  • 3x (4x) ubytování v penzionu se snídaní
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Německo, Aschau, Prien / → 30 km ↑↓ 100 m

Ranní odjezd z Brna i Prahy do Německa. Kolem poledne se ubytujeme v městečku Bernau na břehu Chiemsee, kde strávíme všechny tři následující noci. Bez otálení se vydáme na krátký okruh do Aschau, odkud se můžeme přiblížit lanovkou do sedla pod Kampenwand anebo pokračovat údolím a poprvé se podívat do centra Prienu – nejvýznamnějšího letoviska na pobřeží jezera Chiemsee.

den 2

ostrovy Herreninsel a Fraueninsel / → 60 km ↑↓ 50 m

Okruh kolem jezera nabízí 60 km po asfaltu či kvalitní šotolině s rovinatým profilem. Pohledy na jezero i alpský hřeben se mění před očima, jednou jde o otevřenou krajinu, podruhé o průjezd lesem. V závěru etapy se opět podíváme do Prienu, tentokrát však do jeho lázeňské části s přístavem a místní úzkokolejkou. Lodí můžeme navštívit ostrovy Herreninsel, kde se nachází známé „bavorské Versailles" anebo Fraueninsel s klášterem Frauenwörth.

den 3

Národní park Berchtesgaden

Odpočinkový den strávíme v národním parku Berchtesgaden v prostředí malebného jezera Königsee. Podnikneme plavbu po jezeře s krátkou procházkou, navštívíme známé Orlí hnízdo s nádhernými výheldy na daleké okolí. Zájemci o cyklistický program si taktéž přijdou na své, variant je hned několik.

den 4

údolí říčky Tiroler Ache / → 50 km ↑↓ 200 m

Na kole pronikneme do bavorských Alp a dostaneme se až na dohled rakouské hranice. Nebude to však žádná tvrdá dřina v kopcích, neboť absolvujeme příjemně značený okruh v údolí říčky Tiroler Ache. Délku etapy si můžete upravit podle libosti, stejně tak i profil – od rovinatého až po horské výšlapy.

den 5

Simsee / → 42 km ↑↓ 200 m

Čeká nás zhruba třicetikilometrový přejezd k menšímu jezeru Simsee, které se nachází na severozápad od Chiemsee. Projedeme se zvlněnou krajinou bavorského předhůří po značené cyklostezce mezi lesy, loukami a pastvinami a selskými usedlostmi. Putování zakončíme ve městečku Stephanskirchen. Návrat zpět do ČR.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem, kola se vezou v přívěsu. Odjíždíme v ranních hodinách z Brna a Prahy do Německa. Na zpáteční cestu se vydáme poslední den odpoledne s plánovaným příjezdem do Brna i Prahy pozdě večer.

Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je první den odpoledne na břehu Chiemsee. Odjezd libovolně po skončení programu.

Ubytování

Ubytování je zajištěno na 3 noci v apartmá. Za příplatek lze zajistit na celý pobyt jednolůžkový pokoj.

Stravování

Strava je zajištěna formou snídaní. Ostatní jídla si zajišťuje každý individuálně, případně lze navštívit místní restaurace.

Náročnost 1-2

Etapy jsou v podstatě rovinaté s minimálním převýšením.

Doporučený typ kola: trekingové nebo silniční

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od půlkyčerna do půlky září.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, České Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy