Ferraty

Nejlepší ferraty Slovinska

Fotogalerie

Nejlepší ferraty Slovinska

s výstupem na národní symbol - Triglav

V průběhu pěti dní strávených na území Triglavského národního parku, který je jedním z nejstarších na světě, nás čekají nejkrásnější zajištěné cesty západní a centrální části Julských Alp, známé svými bělostnými štíty a atraktivními vrcholy. Vystoupáme na nejvyšší horu Slovinska Triglav (2 864 m), pojmenovanou podle trojhlavého boha pobaltských Pomořanů, užijeme si pohostinnosti útulných horských chat a chutných místních specialit.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 4x nocleh na horských chatách
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Julské Alpy

Ranní odjezd z Brna, případně druhým mikrobusem z Prahy přes Rakousko na italskou stranu Alp, kde navštívíme Predilské jezero (959 m). Následně vyjedeme po nejvýše položené slovinské panoramatické silnici k horské chatě Koča na Mangartském sedlu (1 906 m), kde se ubytujeme.

den 2

Mangart (2 679 m)

Přímo od chaty (1 850 m) začneme stoupat do Mangartského sedla, odkud se přehoupneme do severní stěny Mangartu a zároveň i na italskou stranu masivu, kde vede nádherná zajištěná cesta Via Italiana (C). Sestup zpět na chatu po turistickém chodníku.

den 3

Velký Prisojnik (2 547 m)

Ranní přejezd do sedla Vršič, odkud zamíříme k nástupu do zajištěné cesty Kopiščarjeva pot (C). Specialitkou této místy poměrně exponované zajištěné cesty je ohromné skalní okno, kterým vystoupáme nahoru na hřeben. Sestup po turistickém chodníku. Pro ty, kteří by si do zajištěné cesty netroufli, se nabízí varianta výstupu i sestupu po normálce. Nocleh na Vršiči.

den 4

Severní stěnou Triglavu

Po přejezdu z Vršiče do doliny Vrata začneme stoupat po zajištěné cestě Tominškova pot (C) na nejvýše položenou horskou chatu ve Slovinsku Triglavski dom na Kredarici (2 515 m), kde přenocujeme. Cestu si můžeme zpestřit ferratovým výstupem na Cmir.

den 5

Výstup na Triglav (2 864 m)

Samotný výstup není technicky ani fyzicky nijak výjimečně náročný. Lehká, výborně odjištěná cesta nás povede přes Malý Triglav k vrcholu, z něhož se nabízí nádherný výhled na celé Julské Alpy. Jako na dlani budeme mít hřeben Karavanek i údolí řeky Sávy. Jedinou podmínkou pro zdárný výstup je odolnost proti závratím a dobré počasí. Z vrcholu sestoupíme k chatě Tržaška koča na Doliču a zpět k našim autům. Návrat zpět do Prahy a Brna v pozdních večerních hodinách.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusy. Odjezd je v brzkých ranních hodinách z Brna a Prahy přes Rakousko a Itálii do Slovinska. Předpokládaný návrat zpět do Brna je poslední den před půlnocí.
Nástupní místo: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je první den v Koče na Mangatském sedle nejpozději ve 20:00 hod. Odjezd poslední den odpoledne, s plánovaným příjezdem do Brna i Prahy před půlnocí. Vzdálenost z Brna je 550 km (6,5 hod.), z Prahy pak 630 km (7,5 hod.). Cena zájezdu v tomto případě činí 5 600 Kč.

Ubytování

Ubytování je zajištěno na horských chatách Koča při Mangartském sedle, Tičarjev dom a Triglavski dom na Kredarici. Není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká vložka (tzv. „bílá paní“). Nečlenové Alpenvereinu musí počítat s příplatkem 8 - 12 €/noc za ubytování. Členství vám můžeme obratem vyřídit.

Stravování

Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. Na chatách je možnost si snídaně nebo večeře objednat (hlavní jídlo cca 10€, snídaně cca 6€). Chaty nejsou vybaveny kuchyňkou ani nádobím. V případě vaření z vlastních zásob je nutné vařit na vlastním vařiči venku před chatou.

Náročnost 3-4

Čeká nás pohyb ve středně náročném skalnatém terénu ve výškách 1 600- 2 900 m, po zajištěných cestách (náročnosti B – C), turistických stezkách a chodnících. Předpokládají se zkušenosti s pohybem v horském terénu, absence závratí a alespoň průměrná fyzická kondice.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sedací úvazek
 • prsní úvazek
 • nesešitá plochá smyce
 • jistící ferratový set
 • přilba
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

odsedávací smyčka s karabinou, rukavice, brýle, čelovka
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na zajištěné cesty.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od konce června do konce září.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, České Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

 

Podobné zájezdy