MTB

Davos - singltrailový ráj

Fotogalerie

11.8. - 15.8.2018

Ubytování: Horská chata
Doprava: Vlastní/Mikrobus
Stravování: Polopenze
Náročnost: 3

8 700 Kč

Davos - singltrailový ráj

s lanovkami pro osoby ZDARMA

Prodloužený víkend strávíme ve známém středisku Davos-Klosters. V posledních letech se z něj stala jedna z nejlépe hodnocených MTB destinací. Zejména proto, že zdejší kabinové lanovky, zubačky a vlaky mohou v létě bajkeři využívat bez omezení. Díky tomu ve všech připravených trasách převažují klesání a traverzy nad fyzicky náročnými výjezdy.

Neznamená to však, že by se jednalo o sjezdařský program anebo že by nás čekaly fádní šotolinové cesty. Zapomeňte na Rakousko. Zde v Graubündenu často pojedeme po úzkých pravidelně upravovaných trailech, ovšem sjízdných i pro méně zkušené jezdce. Zkrátka zde najdeme vše, co patří k nefalšovanému alpskému ježdění. 

Sportovněji založení jezdci a milovníci větších výzev mohou vyrazit samostatně po některé z hodnotných tras, které již bez podpory lanovek míří do odlehlých horských údolí.
Zázemím nám bude horská chata, kde nám náš kuchař navaří polopenzi.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem včetně kola
  • 4x ubytování
  • 4x polopenze
  • služby průvodce
  • pernamentka pro osobu na lanovky a vlaky v regionu Davos-Klosters
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
  • 5 CHF za jízdu nebo 10 CHF/den za přepravu kola na některých lanovkách
  • mapa Kompass WK 113 / Davos,  Arosa, Prättigau 1:50 000  289 Kč
  • členství v Alpenverein

Itinerář

Varianta 1
Varianta 2
Galerie
Seznam
den 1

ČR – Švýcarsko

V dopoledních hodinách odjezd z Brna do Prahy a dále přes Rakousko do Davosu (1 560 m), kde se ubytujeme na celou dobu zájezdu.

den 2

Rinnerhorn

Nedaleko kempu v Davos-Glaris nasedneme na lanovku vedoucí do výšky 2 053 m. Úvodní flowtrail je krásnou ochutnávkou zdejší „nekonečné" nabídky těchto stezek sjízdných i pro méně zkušené bajkery. Odpoledne zavítáme do osady Monstein, kde najdeme i nejvýše položený pivovárek v Evropě.

den 3

Za leteckými výhledy na Davos

Přímo z Davosu vyjedeme zubačkou na Parsen (2 218 m), abychom si užili skutečně vyhlídkový trail, jež nás zavede k chatě Parsenhütte (2 200 m). Zde se klikatící cestička rozšíří a začne strmě padat k salaším Schwarzseealp (1 854 m). Nad Klosters pak objevíme skutečnou pecku – 6 km dlouhou, dokonalou freeridovou trať (zadejte si do youtube Gotschna freeride :) Kdo si do tohoto trailu netroufne, může sjet do Klosters po běžné cestě. Zájemci si pochopitelně mohou trail zopakovat vícekrát.

den 4

Pod ledovce Silvretty

Z Davos Platz vyjedeme lanovkou na vrchol Jakobshorn a krásným trailem sjedeme do vesničky Sertig. Před polednem si užijeme další trail z Wolfgangu do Klosters, odkud vyzkoušíme lanovku na Madrisu a nakonec zde máme opět již známou Gotschnu s trailem do Davosu.

den 5

K nejfotografovanějšímu mostu Švýcarska

Pěší varianta: Ráno vyjedeme vlakem přímo z kempu do Filissuru. Nedaleko od nádraží se nachází známý viadukt, který najdete snad v každé fotografické publikaci o Švýcarsku.

Cyklo varianta: Ráno nasedneme na lanovku vedoucí na Rinerhorn a několika kratšími traily vyčerpáme poslední energii z nabitého ježdění.

Odpoledne odjezd zpět do ČR s příjezdem do Brna před půlnocí (do 11 hod. nutno opustit kemp).

den 0

DAVOS PRO EXPERTY

Výše uvedený výčet tras předpokládá zdolání mnoha výškových metrů prostřednictvím lanovek. Ovšem v okolních horách najdeme několik nádherných tras, které sice vyžadují výrazně lepší kondici, ale na druhé straně bajkery odmění skutečně velkolepým vysokohorským zážitkem. Pozor – průvodce se během zájezdu věnuje klientům v základní variantě programu. V rámci uzavřených skupin však s vámi rádi projedeme i tyto náročnější varianty.

den 2

Scalettapass – Keschhütte →45 km ↑1 600 m ↓2 000 m

Z Davosu se zvolna stoupá údolím Dischma na začátek o poznání strmější stezky klikatící se do průsmyku Scalettapass (2 606 m). Následný sjezd patří k bajkerským snům. Pár set výškových metrů po technickém trailu  je předehrou k dalšímu výjezdu odlehlým údolím k zajímavě architektonicky řešené chatě Keschhütte (2 630 m). A pak už jen chlazení přehřátých brzdových kotoučů ve sjezdu do Filisur ( 1 032 m). Návrat do Davosu vlakem. 

Pokud si tuto etapu dáte závěrečný den, ze Scalettapassu se sjíždí po trailu a následně po široké horské cestě podél potoka Vallember do Susauny (1 606 m) a Zernez.

den 3

Strelapass – Langwies – Duranapass →50 km ↑1 600 m ↓2 000 m

Velkolepý okruh zahájíme výjezdem lanovkou na Gotschnagrat (2 285 m). Nebeský traverz nás dovede do průsmyku Strelapass (2 346 m).  Zprvu technický trail nás dovede do Langwies (1 377 m). Odtud vystoupáme po šotolině do oblasti horských pastvin v průsmyku Duranapass (2 121 m). Projedeme travnaté pláně s pasoucími se koni  a následně sjedeme do Küblis (815 m) a odtud vlakem do Davosu. Okruh lze samozřejmě dokončit vlastními silami.

den 4

Bahnen tour →90 km ↑1 452 m ↓10 414 m

Skutečnou lahůdkou je maximalistický itinerář využívající celou řadu lanovek a zubaček. Je nezbytné se detailně seznámit s jejich jízdními řády, aby nevznikl žádný zbytečný prostoj. Jedině tak je možné v rámci jediného dne stihnout celou trasu. Výšlapy se pochopitelně jedou také ve slušném tempu. Prostě výzva!

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem s přívěsem na kola. Odjezd z Brna v 8:00 do Prahy a odtud přes Plzeň do Německa a dále do švýcarského Davosu. Příjezd navečer, ubytování. Poslední den odjíždíme zpět odpoledne s příjezdem do Brna před půlnocí.

Nástupní místa: Brno, Praha, Plzeň
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je první den nejpozději ve 20:00 hod. v Davosu.
Cena zájezdu v tomto případě činí 6 850 Kč.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v domě v centru Davosu ve 2-8 lůžkových jednoduše zařízených pokojích. Sociální zařízení jsou na chodbě. K dispozici máme velkou společenskou místnost. Součástí ubytování je i místnost, kde lze uzamčít kola. Dům máme celý k dispozici.

Stravování

V rámci ubytování nám kuchař připraví bohatou polopenzi. Snídani formou bufetového stolu a tříchodovou večeři.

Náročnost 3

3 - STŘEDNĚ NÁROČNÉ / TECHNICKÁ NÁROČNOST - 3/4

Kondičně spíše průměrně náročná akce. Od účastníků je však vyžadována zkušenost s jízdou v terénu po úzkých stezkách (trailech) občas i v technicky obtížnějších podmínkách. Naplánované trasy lze poměrně snadno zkrátit anebo si udělat program úplně vlastní.

Doporučený typ kola: horské pro cross country

Lanovky

Lanovky nám usnadní přesun do vyšších pater hor. V ceně zájezdu je permanentka na celý pobyt pro osobu na lanovky a vlaky v regionu Davos-Klosters. Cena za přepravu kola na některých lanovkách je 5 CHF za jízdu nebo 10 CHF/den.

Doplňující informace

Pro skupiny min 6 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu. 

Podobné zájezdy