Ferraty

Totes Gebirge, výstup na Grosser Priel

Fotogalerie

Totes Gebirge, výstup na Grosser Priel

náročné zajištěné cesty „Mrtvých hor“

Grosser Priel (2 515 m) je nejvyšším a pravděpodobně i nejznámějším vrcholem „Mrtvých hor“. Zimní středisko Hinterstoder převyšuje téměř o dva kilometry a působí tak na své návštěvníky neobyčejně mohutným dojmem.

Teprve v létě 2019 zde díky propojení ferrat vznikla nejdelší zajištěná cesta v Rakouku pojmenovaná podle vrcholu s červeným křížem, Priel Klettersteig. Tato zajištěná cesta již patří mezi náročnější, zejména svojí délkou, a posouvá tak tento výstup k mnohem vyšším hodnotám. Délka ocelového lana je zde úctyhodných 2 130 m a končí až u samotného vrcholu Grooser Priel.

Ve zbývajících dnech přelezeme další místní ferratové perly včetně výstupu nově vybudovanou zajištěnou cestou Tassilo ústící na dalším z vyhlídkových vrcholů Schermbergu (2 396 m). Základnami nám budou vysoce položené horské chaty, které nám umožní nosit s sebou pouze minimum nezbytného vybavení.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 3x ubytování na horské chatě
  • služby průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Rakousko, Südostsporn klettersteig (D)

V ranních hodinách odjezd z Brna i Prahy do rakouského Hinterstoderu (605 m), odkud vystoupáme na chatu Prielschutzhaus (1 420 m), kde odložíme přebytečné vybavení. Nalehko vyrazíme do zahřívací ferraty Südostsporn.

den 2

Bert Rinesch klettersteig (D), Grosser Priel (2 515 m)

Ráno nás čeká nedlouhý nástup pod zajištěnou cestu Bert Rinesch Klettersteig (D), která ústí až na vrcholu Grosser Priel (2 515 m). Sestup k Welser hütte (1 726 m).

den 3

Schermberg Klettersteig Tassilo (D), Schermberg (2 396 m)

Kousek nad chatou nastoupíme do nové zajištěné cesty Schermberg Klettersteig Tassilo (C), která nás dovede až na vrchol Schermberg (2 396 m). Pokocháni se pohledem na masiv Groser Prielu sestoupíme níže na turistickou cestu a sejdeme opět na Prielschutzhaus (1 420 m).

den 4

Stodertalersteig (B), Spitzmauer (2 446 m)

Od chaty nás čeká nástup na zajištěnou cestu Stodertalersteig (B), kterou vystoupáme těsně pod vrchol Spitzmauer (2 446 m), na který už dojdeme turistickou normálkou. Sestup zpět na chatu Prielschutzhaus a do údolí k našemu mikrobusu. Návrat zpět do Prahy a Brna ve večerních hodinách.

Obecné informace

Doprava

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd ve čtvrtek v 8:00 z Brna i Prahy do Rakouska. Z Prahy je zajištěna doprava přes České Budějovice a Linz do rakouského Hinterstoderu druhým mikrobusem. Na zpáteční cestu se vydáme v neděli odpoledne s plánovaným příjezdem do Brna a Prahy okolo 22:00 hod.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je ve čtvrtek ve 12:00 hod. v kempu v Hinterstoderu. Vzdálenost z Brna 380 km (4 hod.) z Prahy pak 330 km (4 hod.). Cena zájezdu v tomto případě činí 4 900 Kč.

Ubytování

Po celou dobu budeme ubytováni na horských chatách Alpenvereinu. Pokoje jsou vícelůžkové, postele jsou vybaveny matracemi a lůžkovinami. Z hygienických důvodů je však potřeba si donést vložku do spacáku tzv. bílou paní, či sešité prostěradlo. Nečlenové Alpenvereinu musí počítat s příplatkem 10 €/noc za ubytování. Členství vám můžeme obratem vyřídit.

Stravování

Strava není do ceny zájezdu zahrnuta. Na chatách lze využít vydatné polopenze (bohatá snídaně, večeře - polévka, hlavní jídlo, zákusek) v ceně okolo 22 Eur/den. Můžete si vařit i z vlastních zásob, avšak na chatě není k dispozici žádné kuchyňské vybavení a vaří se výhradně venku před chatou.

Náročnost 4

Většina túr je celodenních. Nevedou jen po zajištěných cestách, ale patří k nim i nástupy a sestupy po běžných turistických trasách. Zážitek se tedy nezužuje jen na vlastní lezení, ale jde také o vnímání horských krás a parádních panoramatických výhledů. Ferraty jsou středně náročné až náročné (D) a vzdušné. Nejsou vhodné pro ferratové začátečníky. U účastníků předpokládáme zkušenosti s pohybem v horském terénu, absenci závratí a alespoň průměrnou fyzickou kondici. Pohybovat se budeme ve výškách 600 – 2 500 m. 

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sedací úvazek
 • prsní úvazek
 • nesešitá plochá smyce
 • jistící ferratový set
 • přilba
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

odsedávací smyčka s karabinou, ferratové rukavice, brýle, batoh, telefon, vak na vodu, čelovka
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na zajištěné cesty.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od poloviny černva do poloviny října.

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, České Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy