Sněžnice

Dolomity na sněžnicích

Fotogalerie

Dolomity na sněžnicích

atraktivní túry v okolí Tre Cime

Unikátní krajina Dolomit, které najdeme na seznamu UNESCO, neztrácí nic ze své krásy ani v zimě. Spíše naopak, neboť barevný kontrast skalních masivů a zasněžených lesů obzvlášť vynikne. Sextenské Dolomity jsou jako stvořené pro všechny zimní sporty. Pokud Vás učarovalo kouzlo hlubokých závějí, jimiž se lze na sněžnicích poměrně snadno pohybovat, je tato akce to pravé právě pro vás. I jediný pohled na proslulé Tre Cime pocukrované sněhovými vločkami stojí za to, najít si v zimě tři dny dovolené a vyrazit na nezapomenutelnou výpravu. A teď si navíc představte večery u hořícího krbu, posezení v sauně a horký svařák. Asi už není důvod váhat.

Čekají nás atraktivní celodenní túry včetně výstupu na Monte Piano okořeněného parádním sjezdem na sáňkách. Nocovat budeme po celou dobu v příjemných apartmánech nedaleko Toblachu.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 4x ubytování v apartmánu
  • služby horského průvodce
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1

ČR – Itálie

V ranních hodinách odjezd z Brna a Prahy do italského Toblachu, ubytování v penzionu a krátká podvečerní procházka městem.

den 2

Přírodní park Rieserferner

Turistika na sněžnicích v přírodním parku Rieserferner skýtající grandiózní výhledy na bílé skalní věže Dolomit. Údolím Valle di Motnassilone vystoupáme na vrcholek Tesselberger Alm (2 128 m), abychom mohli obdivovat nejen severní Dolomity, ale také zaledněné vrcholky Zillertalských Alp.

den 3

Výstup na Gr. Pyramide (2 711)

V národním parku Fanes-Sennes nás bude tento den zajímat jeden z jeho nejvyšších vrcholů dostupný na sněžnicích – Gr. Pyramide (2 711&nbspm). Výstup na něj, ačkoli není příliš náročný, nám zabere celý den (převýšení cca 800 m). Večer se můžeme odměnit saunou či wellness.

den 4

Monte Piano

Poslední celodenní okruh nás zavede na stolovou horu Monte Piano na dosah nejznámějším věžím celých Dolomit. Tre Cime di Lavadero snad ani není třeba popisovat. Výhledy budou hovořit za vše a paměťové karty fotoaparátů dostanou zabrat. V zimě jsou totiž Tre Cime snad ještě krásnější než v létě. Abychom si den užili naplno, můžeme si místo sestupu zpět do údolí půjčit sáňky (cca 5 €) a užít si více než pět kilometrů dlouhý sjezd.

den 5

Rifugio Boner Hütte

Dopoledne ještě podnikneme sice kratší, ale za to velmi pěknou túru k Rifugio Boner Hütte. Celé údolí nad Val Puseria, kulisy dolomitských věží i Toblach budeme mít jako na dlani. Poté už odjezd zpět do ČR. Návrat do Prahy a Brna ve večerních hodinách.

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky, sněhovou a lavinovou situaci je vyhrazena změna pořadí túr, případně i volba jiných.

Obecné informace

Doprava

DOPRAVA MIKROBUSEM

Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v 8:30 z Prahy a Brna přes České Budějovice do italského Toblachu. Na zpáteční cestu se vydáme v neděli odpoledne po skončení programu. Předpokládaný příjezd do Prahy / Brna je okolo 22 hod.
Nástupní místo: Praha, Brno, České Budějovice
Zájezd realizujeme od 6 do 16 osob.

VLASTNÍ DOPRAVA

Sraz účastníků je ve středu ve večerních hodinách nedaleko Toblachu. Vzdálenost z Brna je 670 km (8,5 hod.) a z Prahy 700 km (9 hod). Cena zájezdu v této variantě činí 7 350 Kč.

Ubytování

Ubytováni budeme na 4 noci v apartmánovém penzionu, v klidném prostředí venkova a s nádherným výhledem na hory. Ubytování je ve dvoulůžkových až třílůžkových pokojích. K dispozici máme plně vybavenou kuchyňku (varná konvice, mikrovlnka, sporák, lednice).

Stravování

Stravování si řeší každý účastník individuálně. V místě ubytování je k dispozici kuchyňka vybavená vařičem, varnou konvicí, mikrovlnkou a lednicí.

Náročnost 3-4

Ačkoli je akce určena široké veřejnosti, předpokládáme alespoň průměrnou fyzickou zdatnost účastníků. Program je koncipován jako celodenní pohyb v zimním terénu v nadmořských výškách 1 600 – 2 800 m s denním převýšením max. 800 výškových metrů výstupu. Účastníkům se mohou hodit předchozí zkušenosti s pohybem v zimních horách a s používáním lavinového vybavení. Předchozí účast na kurzu pohybu na sněžnicích můžeme jen doporučit - Kurz na sněžnicích v Totes Gebirge.

Vybavení

POVINNÉ VYBAVENÍ
 • sněžnice a trekové hole s velkými košíčky,
 • lavinový vyhledávač (pípák), lavinová lopata, lavinová sonda
 • zimní obuv a návleky na boty,
 • nepromokavá bunda a kalhoty (membrána Gore-Tex, Dermizax, Cutan), softshellová (fleecová) bunda, sada spodního prádla (nejlépe vlněného), ponožky (+rezervní), termoska, případně láhev na pití nebo camelback (1,5 – 2 l), tenké prodyšné rukavice (softshell, Windstopper), teplé rukavice, čepice,
 • kvalitní sluneční brýle, ochranný krém proti slunci, pomáda na rty (obojí  s ochranným faktorem min. 20), čelovka.
   
DOPORUČENÉ VYBAVENÍ

čelenka, šátek, hygienické potřeby, náhradní spodní prádlo, bavlněné tričko, mapa, GPS.
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na pohyb v zimní přírodě.

Doplňující informace

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. Vhodné jsou termíny od půlky prosince do konce března. 

Standartní odjezdová místa jsou Brno, Praha, České Budějovice. V případě nenaplnění minimálního počtu osob si CK vyhrazuje právo změnit vámi preferované odjezdové místo.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Podobné zájezdy