Expedice & exotika

Trek kolem Annapuren

Fotogalerie

Trek kolem Annapuren

nejoblíbenější trek na světě pohodově

Po příletu do Káthmándú si prohlédneme nejvýznamnější architektonické skvosty a kulturní památky hlavního města, jež patří na seznam UNESCO. Po dokoupení chybějícího vybavení a vyřízení trekkingových permitů se přesuneme soukromým minibusem do výchozího místa treku – městečka Besi Sahar.
Úvodní kilometry si ušetříme jeepem, poté již budeme pozvolna stoupat a obdivovat úžasné výhledy na okolní sedmi a osmitisícové vrcholy. Budou to nejen Annapurna I, II a III, Manáslu, Dhaulágiri, ale i mnoho dalších. Během našeho putování několikrát přejdeme po visutých mostech posvátnou řeku Marsyangdi a budeme potkávat karavany jaků a oslů doprovázené nepálskými pastevci nebo obchodníky. Přes vesnici Ngawal s úžasným výhledem na horské scenérie se postupně dostaneme až do centra této oblasti – vesnice Manang. Zde nás čeká aklimatizační den, který využijeme k návštěvě jeskyně Milerepa, ve které se nachází aktivní Buddhova svatyně, a k prohlídce jednoho z nejstarších klášterů této části Nepálu u krásné vesnice tibetského typu Braga.
Trek bude pokračovat přes Tilicho Base Camp až k ledovci Khangsar Kang a nádhernému nejvýše položenému jezeru na světě – Tilicho Lake (4 920 m). Po sestupu z ledovce se opět napojíme na hlavní trasu treku a nabereme síly na přechod nejvyššího místa našeho putování – sedla Thorung-La (5 416 m).
Po přechodu sedla nás již čeká nekonečné klesání do Muktináthu, jednoho z nejznámějších poutních míst v Nepálu. Zde si prohlédneme jedinečný chrámový komplex. Z Muktináthu budeme již pouze klesat do širokého údolí řeky Kali Gandaki (nejhlubšího údolí světa). Zde navštívíme opevněné městečko Kagbeni, které je vstupní branou do dříve nepřístupného království Mustang. Po prohlídce pevnosti a klášteru budeme dále pozvolna klesat vyprahlým údolím až do Jomsonu.
Odtud nás čeká krátký přelet do Pokhary během kterého můžeme opět obdivovat mohutné horské masivy. V Pokhaře nás pak čeká zasloužený odpočinek při plavbě po jezeře Phewa. Prožijeme úžasný východ slunce na vyhlídkovém vrcholu Sarangkot, z kterého budeme mít jako na dlani vrcholy Dhaulágiri (Bílá hora), obrovský masiv Annapuren. Zájemci mohou zažít tandemový let paraglidem se zkušeným pilotem a obdivovat horské scenérie i krajinu pod sebou z ptačí perspektivy. V Pokhaře navštívíme také krásnou buddhistickou World Peace Stupu.
Po přesunu do Káthmándú završíme úspěšný návrat z treku v proslulém Tom a Jerry baru, kde tradičně slaví své úspěchy horolezecké expedice. Volný den v Káthmándú můžeme využít k dalším aktivitám (rafting na řece Trisuli, návštěva historického Bhaktapuru, mountain flight, Budhanilkantha (spící Budha), východ slunce v Nagarkotu, Shivapuri NP, muzeum královského paláce, zahrada snů, atd.) nebo ho využijeme již během treku. Po nákupu suvenýrů a zakončení pobytu v Nepálu odletíme zpět domů.

Cena zahrnuje / Za příplatek

  Cena zahrnuje

  • ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelu (KTM, Pokhara) a v lodžích na treku (2,3 i vícelůžkové)
  • snídaně v hotelích v KTM a Pokhaře
  • vnitrostátní pozemní přeprava
  • 1x vnitrostátní přelet Jomsom - Pokhara (cca 130 USD)
  • treking permit do oblasti Annapurna
  • služby českého + místního průvodce
  • pojištění storna zájezdu
  • zákonné pojištění CK
  • informační materiály a DPH

  Za příplatek

  • letenka Praha - Káthmándú (KTM) a zpět vč. poplatků (cca 20 000 Kč)
  • polopenze v rámci treku
  • cestovní pojištění
  • členství v Alpenverein
  • vstupní vízum (cca 40 USD, platí se individuálně na letišti v Káthmándú)
  • fakultativní výlety
  • vstupné do památek
  • případné najmutí nosiče (zhruba 300 Kč/den x 15 dní)

Itinerář

Galerie
Seznam
den 1 - 2

ČR - Káthmándú

Odlet do Káthmándú. Vyřízení vstupních víz, přesun z letiště do turistické čtvrti Thamel. Ubytování v hotelu, směna peněz, jedinečná atmosféra pulzujících uliček, posezení v některé z výtečných restaurací.

den 3

Káthmándú

Okružní prohlídka nejvýznamnějších kulturních památek města. Nejvýznamnější buddhistická stupa Boudhanath (UNESCO), hinduistické kremace v Pashupatinath (UNESCO), kde nám budou dělat společnost svatí muži sádhuové, prohlídka chrámů na Durbar Square (Palácové náměstí, UNESCO), opičí chrám Swayambhunath. Atmosféra starého, mýtického a životem pulzujícího města, tibetských hospůdek, krámků a středověkých tržišť, zapadlých uliček i soch Buddhů. Dokoupení vybavení a zásob na trek.

den 4

Káthmándú - Besi Sahar

Ranní přejezd minibusem z Káthmándú do Besi Saharu (5-6 h), ubytování v guesthousu.

den 5

Besi Sahar - Tal (↗ 600m, 6 hod)

Přejezd jeepem do Syange (3 h) a odtud již začínáme stoupat po svých do vesnice Tal.

den 6

Tal - Chame (↗ 1000m, 8 hod)

Během pochodu budeme moci obdivovat Annapurnu II (7 937 m) a Lamjung Himal (6 983 m). Táhlým stoupáním dojdeme do vesnice Chame.

den 7

Chame - Upper Pisang (↗ 600m, 7 hod)

Pozvolné stoupání údolím řeky Marsyangdi Nadi nás postupně zavede až do Upper Pisangu.

den 8

Upper Pisang - Manang (↗ 550m, ↙ 300m, 7 hod)

Výstup méně frekventovanou, ale hezčí horní stezkou a trek po úbočí až do vesnice Ngawal s úžasnými výhledy na Annapurnu II (7 937 m) a Annapurnu III (7 555 m), sestup do údolí a mírné stoupání do Manangu.

den 9

Manang - aklimatizační den

Odpočinkový den v Manangu využijeme k aklimatizačnímu výletu k jeskyni Milerepa, kde se nachází aktivní Buddhova svatyně, a k prohlídce jednoho z nejstarších klášterů této části Nepálu u krásné tibetské vesnice Braga. Usměvaví lidé, tibetská stavení, stáda jaků a koz s pastevci, ochutnávka čerstvého jačího masa a večer v Manangu u sklenky pálenky Rakshi.

den 10

Manang - Tilicho Base Camp (↗ 550m, ↙ 150m, 6 hod)

Přejezd jeepem do vesnice Khangsar a výstup po pěšině do Tilicho Base Campu pod ledovcem Khangsar Kang.

den 11

Tilicho Base Camp - Tilicho Lake - Tilicho Base Camp (↗ 900m, ↙ 900m, 8 hod)

Výstup k nejvýše položenému jezeru světa – Tilicho Lake (4 920 m), úžasné scenérie s výhledem na Tilicho Peak (7 134 m), sestup zpět do Tilicho Base Campu.

den 12

Tilicho Base Camp - Yak Kharka (↗ 700m, ↙ 800m, 7 hod)

Klesání do Khangsaru, výstup nad vesnici a po úbočí pěšinou, která se v údolí opět napojí na hlavní trasu mířící do sedla Thorung-La, ubytování v osadě Yak Kharka.

den 13

Yak Kharka - Thorung Phedi (↗ 500m, ↙ 100m, 3 hod)

Trek zužujícím se údolím řeky Kone Kholy, kterou několikrát přejdeme po visutých mostech, ubytování v nejvýše položené vesnici pod sedlem – Thorung Phedi (4 450 m).

den 14

Thorung Phedi - Muktinath (↗ 950m, ↙ 1 650m, 9 hod)

Vstávání časně ráno a výstup serpentinami po starodávné karavanní obchodní stezce do sedla Thorung-La (5 416 m), nejvyššího bodu našeho treku, nezbytné fotografování u tibetských modlitebních praporků, první paprsky vycházejícího slunce a dlouhý sestup s nádhernými výhledy na Dhaulágiri i jiné vrcholy do poutního Muktinathu, prohlídka chrámového komplexu věčného ohně.

den 15

Muktinath - Jomson (↙ 1 000m, 5 hod)

Sestup vyprahlým údolím řeky Kali Gandaki - nejhlubším údolím světa do městečka Kagbeni, prohlídka hradeb a kláštera, širokým údolím řeky do Jomsonu.

den 16

Jomson - Pokhara

Ranní krátký přelet do Pokhary, plavba loďkou po jezeře Phewa, návštěva mezinárodního horského muzea, výtečné restaurace a zasloužený odpočinek.

den 17

Pokhara

Ranní výjezd na vyhlídkový vrchol Sarangkot, dechberoucí východ slunce s výhledem na Dhaulágiri (Bílá hora), obrovský masiv Annapuren včetně Annapurny I (Bohyně úrody), Manáslu (Hora ducha) i magické Machhapuchhre (Rybí ocas), pro zájemce tandemový let paraglidem se zkušeným pilotem. Buddhistická World Peace Stupa.

den 18

Pokhara - Káthmándú

Ranní přejezd mikrobusem do Káthmándú, ubytování v hotelu, završení úspěšného návratu z treku v proslulém baru Tom a Jerry.

den 19

Káthmándú

Volný den v Káthmándú – fakultativní program (rafting na Trisuli, historický Bhaktapur, mountain flight, Budhanilkantha - spící Budha, východ slunce v Nagarkotu, Shivapuri NP, muzeum královského paláce, zahrada snů, atd.) nebo tento den využijeme na nákup suvenýrů.

den 20 - 21

Káthmándú - ČR

Odlet domů, návrat do ČR.

Obecné informace

Doprava

Letecká doprava z ČR do Káthmándú není do ceny zájezdu zahrnuta. Nemáte-li vlastního oblíbeného prodejce letenek, rádi vám letenky zajistíme. Orientační cena se pohybuje kolem 20 000 Kč vč. tax.
Začátek a konec programu: Káthmándú
Zájezd realizujeme od 6 do 12 osob.

PŘEPRAVA PO NEPÁLU

Součástí ceny zájezdu je vnitrostátní přelet Jomsom - Pokhara a vnitrostátní pozemní přeprava.

 

Ubytování

Ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelu (Káthmándú, Pokhara) a na treku ve 2,3 i vícelůžkových lodžích ve vlastních spacácích. Většina lodžií je již vybavena teplou vodou a wifi.

Stravování

Do ceny zájezdu je zahrnuta snídaně v hotelích v Káthmándú a Pokhaře. Díky noclehům v lodžích budete mít vždy střechu nad hlavou a možnost zakoupit polopenzi přímo na místě. Není proto nutné si vařit, či přepravovat potraviny z domu.

Náročnost 3

Program zájezdu je sestaven jako kombinace treku a poznání. Z hlediska obtížnosti je pro každého, kdo má slušnou fyzickou a psychickou kondici. Při horském treku nás čeká denně 5-9 hod chůze po horské stezce, pohybovat se budeme v nadmořských výškách od 1 100 m do 5 416 m (sedlo Thorung - La, nejvyšší námi dosažitelné místo, 10. den treku). Sestup ukončíme ve výšce 2 720 m (Jomsom). Snášenlivost nadmořské výšky je naprosto individuální záležitostí bez souvislosti s fyzickou kondicí. Program na aklimatizaci důsledně pamatuje a umožňuje dostatek odpočinku a regenerace tam, kde je to pro danou oblast a výšku nutné. Náročnost akce lze významně snížit najmutím místního nosiče, kdy jednotlivé túry absolvujete nalehko pouze s nezbytným vybavením. 

Vybavení

Základem je kvalitní obuv do hor, spací pytel, odolný a pohodlný batoh, čelovka, sandály, zimní i letní outdoorové oblečení, sluneční brýle, sněhové návleky, trekové hole, fotoaparát.

Víza

Pro vstup do Nepálu je po občanech ČR a SR vyžadováno vízum, které lze získat na letišti po příletu do země. Je zapotřebí mít u sebe 4 fotografie pasového formátu a jednu volnou stránku v pase na udělení víza. Platnost cestovního pasu musí být ještě nejméně 6 měsíců po návratu z Nepálu. Poplatek za vydání víza činí 40 USD. Více informací na: www.mzv.cz

Očkování

Do Nepálu není vyžadováno povinně žádné zvláštní očkování. Přesto není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu a nepodcenit očkování proti žloutence – hepatitidě typu „A“ a „B“ či břišnímu tyfu. Aktuální situaci doporučujeme prověřit v některém z očkovacích center, např. www.ockovacicentrum.cz, kde lze vaši cestu a očkování zkonzultovat.

Doplňující informace

Zájezd realizujeme od 6 do 12 osob.

Fakturace na zaměstnavatele možná, po rezervaci zájezdu kontaktujte CK. 

Pro skupinky rádi připravíme akci dle vašich preferencí i v individuálním termínu, cena na vyžádání. 

Podobné zájezdy