Za poznáním i přírodou

Tematické školní výlety a zájezdy pro středoškoláky

Pravidelně organizujeme zájezdy do Švýcarska připravené na míru kolektivům žáků a pedagogů základních a středních škol. Optimální délka je 5 až 7 dnů. Těžiště programu přizpůsobujeme studijnímu zaměření konkrétní skupiny. Neznamená to, že by takový výlet byl monotematickou akcí. Právě naopak. Cílem je vyvážená kombinace poznávání současného uspořádání demokratické země v kontextu bohaté historie, přírodních zajímavostí a v neposlední řadě také špičkových interaktivních expozic tvořících osu programu.

Pro studenty orientované na fyziku a technické obory je mimořádným zážitkem půldenní exkurze v největším vědeckém centru Evropy CERN v Ženevě. Obří urychlovač částic LHC je monumentální projekt a stojí za to se dozvědět více o jeho historii, provozu i výsledcích výzkumu. Stejně tak vděčným bodem programu je interaktivní, populárně-vědecké centrum Technorama ve Winterthuru anebo nejnavštěvovanější expozice Švýcarska - Muzeum dopravy v Luzernu. Bez zajímavosti jistě není ani centrum hodinářského průmyslu ve švýcarské Juře. Program však rádi upravíme i pro zdravotní, hotelové a jiné střední školy tématickými akcemi pro daný studijní obor.

Podívejte se na pár letošních zájezdů očima žáků gymnázia:

Orientační program

Itinerář maximálně využívá potenciál regionu. Proto jsme ubytováni nedaleko Ženevské jezera, odkud v rámci jednoho dne pohodlně zvládneme navštívit německy hovořící metropoli Bern stejně jako poznat specifika kantonů hovořících francouzsky. Na dosah máme oblast nejvyšších vrcholů Alp i geologicky specifickou Juru. Do programu obvykle zařazujeme exkurzi do výrobny tradičního sýra i zážitkovou expozici v továrně na čokoládu.

Varianta 1 - Vzdělávací exkurze a poznání
Varianta 2 - Poznání a turistika
Galerie
Seznam
den 1

ČR - Švýcarsko

Odjezd ve večerních hodinách z ČR, noční přejezd Německem do Švýcarska.

den 2

Návštěva science-centra Technorama

Příjezd do Winterthuru, celodenní návštěva science-centra Technorama, přejezd k ubytování na večeři a nocleh. Po cestě můžeme podniknout krátkou návštěvu v Kostnici, či Lindau

den 3

Grande Dixence Dam

Návštěva největší jednolité betonové hráze na světě. Přehrada Grande Dixence Dam nabízí možnost shlédnout vnitřní prostory přehradní zdi, případně vyjet lanovkou a projít se kolem přehradní nádrže. Prohlídky turbíny a technického zázemí elektrárny. Možnost zastávky u vodního hradu Chillon. Nejkrásnější hrad ve Švýcarsku proslavený mimo jiné pobytem lorda Byrona. Večeře, nocleh.

Mimo otevírací sezónu (květen-září) možnost návštěvy Laussane, vinic Le Lavaux či vodního hradu Chillon.

den 4

Sýrárna Gruyére, čokoládovna Cailler, Bern

Exkurze do výrobny delikátních sýrů Gruyére a lahůdkové čokolády Cailler. Odpolední prohlídka historického centra švýcarské metropole Bernu (UNESCO).

den 5

CERN a Ženeva

Návštěva expozice Microcosmos v ženevském vědeckém centru CERN. Pro specializované skupiny možnost 3 hodinové exkurze do CERNu s odborným výkladem k provozu urychlovače LHC, jinak návštěva historické Ženevy s atraktivní vyhlídkou z věže katedrály. Podvečerní zastávka u největších středoevropských vodopádů na řece Rýn u města Schaufhaussenu. Noční přejezd Německa.

den 6

Švýcarsko - ČR

V ranních hodinách příjezd do ČR.

den 1

ČR - Švýcarsko

Odjezd ve večerních hodinách z ČR, noční přejezd Německem do Švýcarska.

den 2

Lindau, Kostnice

Ranní příjezd do ostrovního města Lindau, prohlídka města. Odpoledne návštěva Kostnice - Husův dům, památník upálení, katedrálu Munster, dom Koncilu. Přejezd k Ženevskému jezeru na ubytování, večeře. Variantou je návstěva historického centra v Luzernu s Kaplovým mostem. 

den 3

Lausanne, Montreux, vodní hrad Chillon

Ranní návštěva Lausanne s muzeem olympijských her. Možnost návštěvy botatincké zahrady, či největšího akvária ve střední Evropě. Odpolední návštěva městečka Monteux se sochou Freddie Mercuryho, nenáročná procházka po květinové stezce po břehu Ženevského jezera k vodnímu hradu Chillon mj. proslaveného pobytem lorda Byrona (možnost prohlídky).

den 4

Chamonix, Mont Blanc

Výlet do francouzského horského střediska Chamonix. Možnost fakultativního výletu na Aiguille di Midi (výjezd lanovkou do 3842m). Nádherná vyhlídka na Mont Blanc, okolní vrcholky a horské masivy. Odpoledne možnost nenáročné túry v okolí, případně výjezd k přehradě Emosson. Alternativně možnost návštěvy Zermattu. V podvečer přejezd na ubytování, večeře.

den 5

Bern, Kembly, Emmental

Dopolední prohlídka historického centra švýcarské metropole Bernu (UNESCO). Odpoledne návštěva sušenkárny Kembly s tradičními sladkostmi, dále návštěva typické sýrárny Emmental. Cestou zpět zastávka u Rýnských vodopádů.

den 6

Švýcarsko - ČR

Návrat do ČR.

Podrobněji k bodům zájmu

Obecné informace

Doprava

Využíváme moderní zájezdové autobusy osvědčených autodopravců s kapacitou 49 – 59 osob. Standardním vybavením jsou sedačky s bezpečnostními pásy, DVD, toaleta, klimatizace, možnost zakoupení teplých i chlazených nápojů.

Ubytování

Noclehy jsou zajištěny v prázdninových domech nedaleko Ženevského jezera. Celková kapacita domů je 68 - 80 míst, pokoje jsou 2 - 10 místné. To umožňuje flexibilitu jak v počtu osob, tak v rozdělení pokojů, které bude nejlépe vyhovovat vaší skupině. U každého domu je k dispozici sportoviště. Ve vnitřních prostorech je k dispozici ping-pong, fotbálek, šipky, minidiskotéka, projektor napojený na DVD a televizi, wifi připojení. Domy jsou vždy pronajaty pouze pro naši skupinu. 

Stravování

Strava je zajištěna českým kuchařem formou plné penze. Snídaně jsou servírovány formou bufetového stolu. K pití je připraven výběr čajů, káva a mléko. Obědy budou zajištěny formou obědového balíčku, který obdržíte u snídaně. Večeře jsou hlavním jídlem dne - polévka a hlavní jídlo. 

Cena

Pětidenní program
od 4 500 Kč/osoba

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Šestidenní program
od 5 500 Kč/osoba

při účasti 50 platících osob
(3x pedagogický doprovod ZDARMA)

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • 2 - 3x ubytování
 • plnou penzi
 • ochutnávku švýcarských sýrů
 • služby průvodce s licencí MŠMT
 • informační materiály pro všechny účastníky
 • cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu
 • zákonné pojištění CK a DPH

Za příplatek

 • vstupné v rámci zvoleného programu
 • Sýrárna Gruyére: 5 CHF
 • Čokoládovna Broc Cailler: 9 CHF
 • Technorama: 16 CHF
 • muzeum Olympijských her: 10 CHF
 • přehrada Grande Dixence Dam: 16 CHF 
 • vodní hrad Chillon: 9 CHF (exteriéry ZDARMA)

Přejete si sestavit vlastní školní zájezd, exkurzi či lyžařský kurz?

Vaši představu nám zašlete prostřednictvím našeho formuláře. Rádi vám připravíme konkrétní nabídku přesně dle vašich představ.

Poptávkový formulář