Brenta - královna Dolomit

snad nejslavnější přechod po zajištěných cestách

Kapacita

16 osob

Stravování

Vlastní

Ubytování

Horská chata

Doprava

Vlastní/Mikrobus

Náročnost

3.- 4.

 • noclehy na horských chatách
 • po celou dobu pohyb ve výškách nad 2 000 m
 • proslulá Campanelal Basso – Guglia
 • možnost zkrácení a zjednodušení túr
Mapa
Z08-1601
19.7. - 24.7.2016 (doprava: vlastní/mikrobus, horská chata)
8 100 Kč Rezervovat
Z08-1602
9.8. - 14.8.2016 (doprava: vlastní/mikrobus, horská chata)
8 100 Kč Rezervovat
 • dopravu mikrobusem
 • 5x ubytování na horské chatě
 • služby průvodce
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH

Slavný horolezec Toni Hiebleler nazývá obdivně Brentu „dokonalými Dolomity.“ Vše, co je totiž typické pro Dolomity, se zde projevuje ještě výrazněji. Ohromné vápencové stěny, štíhlé i rozložité skalní věže, malé ledovce a hluboká sedla. Podél centrální části hlavního hřebene vede legendární zajištěná cesta Via delle Bocchete. Na ni navazují další, kratší ale stejně závratné via-ferraty. Právě ony přivádí i vysokohorského turistu do míst, která byla dříve jen výsadou horolezců.

Nejlepší způsob, jak detailně prozkoumat celé pohoří, je využít horských chat dýchajících atmosférou horských dobrodružství a po zajištěných cestách přejít téměř celý horský masiv ze severu na jih. Zdejší zajištěné cesty nepatří svou technickou náročností k žádným extrémům. Respektují klasické linie ve skalním terénu, takže na účastníky nekladou žádné specifické nároky. Hodnota přechodu spočívá především v opravdových vysokohorských podmínkách, v nichž se celou dobu pohybujeme.

Další podrobnosti najdete na záložkách Itinerář cesty a Obecné informace.

Brenta Brenta Brenta

 

1. den: ČR – Itálie
V ranních hodinách odjezd z Brna, případně druhým vozidlem z Prahy, s příjezdem do Madony di Campiglio na úpatí masivu Brenty v podvečer. Na rozhýbání po dlouhé cestě nám poslouží výstup po turistické trase na chatu Rifugio Graffer (2 261 m).

2. den: Cima Sassara (2 892 m) a Sentiero Constanzi
Z chaty podnikneme okružní túru přes Boccheta del Tre Sassi (2 613 m) na vyhlídkovou cestu Sentiero Constanzi. Zdatní si mohou výšlap prodloužit o výstup na Cima Sassara (2 892 m). Nocleh opět na Rifugio Graffer (2 261 m).

3. den: Zajištěné cesty Sentiero Benini a Via delle Bocchette Alte
Přesvědčíme se, že přezdívka „dokonalé Dolomity“ nepatří Brentě jen náhodou. Nádherná zajištěná cesta Sentiero Benini nás dovede do sedla Bocca del Tucket (2 649 m). Zde, přímo pod visutými ledovci Cima Brenta se můžeme rozdělit. Zdatní se mohou vydat po náročné Via delle Bocchette Alte a po mnoha vzdušných žebřících, skalních římsách a exponovaných policích vystoupáme až do výšky 3 000 m a následně sestoupíme na nocleh k Rifugio Alimonta (2 580 m). Jednodušší, nicméně také krásná varianta vede po firnovišti dolů k chatě Rifugio Tucket a dále po zajištěné Sentiero S.O.S.A.T. také na Rifugio Alimonta.

4. den: Zajištěné cesty Sentiero Delle Bocchette Centrale a Sentiero Detassis
Královský úsek – zajištěná cesta Sentiero delle Bochcette Centrale rozhodně není nic pro ty, kteří trpí závratí. Kolmou stěnu prostupuje jen vodorovná lávka místy široká jen několik desítek centimetrů, po které budeme traverzovat pod proslulou věž „Guglia“. Kdo by měl pocit, že je den málo náročný, může si navíc přidat ještě stovky výškových metrů po žebřících na zajištěné cestě Sentiero Detassis. Nocleh na chatě Rifugio Tomaso Pedrotti.

5. den: Zajištěné cesty Sentiero Brentari a Sentiero delle Ideale
Od chaty vystoupáme nalehko pod nejvyšší vrchol Brenty - Cima Tosa (3 159 m) do sedla Boca del Tosa, abychom si vychutnali poslední zajištěné cesty Sentiero Brentari a Sentiero delle Ideale, jež nás zavedou na ledovec Vedreta d´Ambiez. Občerstvíme se na chatě Rifugio Silvio Agostini a horskými loukami se vrátíme na Rifugio T. Pedroti.

6. den: sestup do Madony di Campiglio, návrat do ČR
Svět vysokých skalních věží opustíme dolinou Val Brenta Alta. Přes chatu Rif. Brentei sejdeme do Madony di Campiglio a odtud vyrazíme na zpáteční cestu do ČR. Příjezd do Brna, Prahy a Českých Budějovic v pozdních večerních hodinách.

mikrobus   Doprava je zajištěna mikrobusy. Odjezd z Brna a Prahy v ranních hodinách. Po přejezdu Rakouska přijedeme navečer do střediska Madonna di Campiglio. Poslední den po ukončení programu odjezd kolem poledne zpět do ČR, příjezd do Brna a Prahy v pozdních večerních hodinách. Po celou dobu zájezdu se s mikrobusy sice vůbec nepotkáme, lze si v nich ale odložit věci na zpáteční cestu.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
     
vlastni_doprava   Varianta s vlastní dopravou
Sraz účastníků je ve středisku Madonna di Campiglio. Automobil je zde možné zaparkovat na celou dobu. Cena zájezdu v tomto případě činí 6 300 Kč. Na všech parkovištích v Madonna di Campiglio se platí parkovné cca 15 €/pobyt. Vzdálenost z Brna 830 km (8 hod.) z Prahy pak 780 km (8,3 hod.).
     
ubytko   Pět nocí budeme ubytováni na horských chatách Italského alpského klubu. Není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká vložka do spacáku (tzv. „bílá paní“). Nejste-li členové Alpenvereinu, ubytování se vám prodraží o cca 8 – 12 €/noc. Členství vám můžeme obratem vyřídit »
     
strava   Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. Na chatách je možnost si objednat snídaně nebo večeře případně celou polopenzi (cca 26 € na den). K dispozici je pitná voda, WC i sprchy. Chaty nejsou vybaveny žádnou kuchyňkou - z důvodu prevence požáru se vaří výhradně venku. Budete-li si vařit sami, tak nádobí i vařič musíte mít vlastní. Během túr se obvykle s žádnou chatou nepotkáme, svačinu tedy musí mít účastníci s sebou v batohu.
     
narocnost   Zajištěné cesty, které jsou zařazeny do programu zájezdu, nejsou technicky náročné, vyžadují však zejména odolnost proti závratím a dobrou fyzickou kondici. Po celou dobu zájezdu se budeme pohybovat ve výškách nad 2 000 m, s malým batohem na zádech a denně překonáme při výstupech a sestupech nejméně 600 výškových metrů. Předchozí zkušenosti s pohybem po zajištěných cestách nejsou podmínkou účasti na akci, přesto doporučujeme zvážit účast na našem Kurzu pohybu po zajištěných cestách»
     
vybaveni   Povinné vybavení
 • sedací úvazek
 • prsní úvazek
 • nesešitá plochá smyce
 • jistící ferratový set
 • přilba
Doporučené vybavení: odsedávací smyčka s karabinou, ferratové rukavice, brýle
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na zajištěné cesty»
       
    půjčovna outdoorového vybavení Půjčovna outdoorového vybavení »
sedáky - prsáky - přilby - ferratové sety - smyce - karabiny - lana
     
poznamka   Pro skupiny min. 4 osob zorganizujeme tento zájezd v libovolném termínu, cca od poloviny července do konce září.

 


CK V-TOUR
 
 
     
Kalendář zájezdůVýstupy na vrcholyŠvýcarsko
CK Mountain Adventures

 

 • Léčebné výlohy pro horské sporty na celém světě
 • Pátrací a záchranné akce, zodpovědnost, soudní výlohy
 • Až 50% slevy na ubytování na hroských chatách
 • výhodné rodinné členství = děti zdarma
Více informací

Pro firemní či školní kolektivy, skupiny přátel, ale i pro jednotlivce realizujeme díky mnohaletým zkušenostem akce inspirované naší katalogovou nabídkou anebo čistě podle vašich přání.

Více informací