Výstup na Dachstein

nejznámější vrchol severních vápencových Alp

Kapacita

12 osob

Stravování

Vlastní

Ubytování

Horská chata

Doprava

Vlastní/Mikrobus

Náročnost

3.- 4.

 • nejvýchodnější alpská „třítisícovka“
 • vhodné i pro začátečníky bez předchozích zkušeností
 • kombinace zajištěných cest a ledovce
 • ubytování na horské chatě Simonyhütte (2 205 m)
Mapa
Z06-1601
10.6. - 12.6.2016 (doprava: vlastní/mikrobus, horská chata)
4 500 Kč Rezervovat
Z06-1602
22.7. - 24.7.2016 (doprava: vlastní/mikrobus, horská chata)
4 500 Kč Rezervovat
Z06-1603
2.9. - 4.9.2016 (doprava: vlastní/mikrobus, horská chata)
4 500 Kč Rezervovat
 • dopravu mikrobusem
 • 2x ubytování na horské chatě
 • služby průvodce
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH

Dachstein je nejvyšší horou rakouské spolkové země Štýrsko a Horní Rakousko a druhou nejvyšší horou Severních vápencových Alp. Dlouho dobu byl považován za nejvýchodnější Alpskou třítisícovku, než došlo na přeměření na současných 2 995 m. Masiv Dachsteinu je pokryt několika ledovci, které jsou zároveň nejsevernějším a nejvýchodnějším zaledněním celých Alp. Velké množství zajištěných cest všech obtížností činí z oblasti vyhledávanou lokalitu pro všechny ferratové nadšence. Naše výstupová trasa vede přes Hallstattský ledovec přímo na začátek nejstaršího klettersteigu celých Alp, po kterém za příznivých podmínek vystoupíme až na samotný vrchol.

Další podrobnosti najdete na záložkách Itinerář cesty a Obecné informace.

Dachstein Dachstein Dachstein

 

1. den: ČR – Simonyhütte
Brzký ranní odjezd z Brna a Prahy do Hallstattu (UNESCO, 530 m). Celodenní výstup údolím Echerntal k horské chatě Simonyhütte (2 205 m), kde se na dvě noci ubytujeme. V úvodu zájezdu jsou účastníci zaškoleni v používání horolezeckých úvazků, pohybu na ledovci, chůzi s mačkami a práci s cepínem.

2. den: vrchol Hoher Dachstein
Už nalehko vyrazíme brzo ráno po ledovci a zajištěné cestě na vrchol Hoher Dachstein (2 995 m), sestoupíme zpět na chatu a pokud počasí a hlavně čas dovolí, vyzkoušíme si ještě krátkou zajištěnou cestu Schöberl Klettersteig (B-C), vedoucí na blízký vrchol Schöberl (2 426 m).

3. den: Hallstatt
Z chaty sestoupíme zpět kolem vodopádů do Hallstattu, kde si ještě prohlédneme velmi malebné historické centrum městečka.  Za vynaloženou námahu se můžeme odměnit vynikající kávou a Sachr dortem v kavárně na břehu jezera. Návrat přes České Budějovice do Prahy a Brna ve večerních hodinách.

mikrobus   Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v brzkých ranních hodinách z Brna a druhým mikrobusem z Prahy přes České Budějovice do Hallstattu. Předpokládaný návrat zpět do Brna a Prahy je poslední den kolem 22 hod.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
     
vlastni_doprava   Varianta s vlastní dopravou
Sraz účastníků je v pátek nejpozději v 11:30 v Hallstattu. Automobil je možné zaparkovat zdarma dále v údolí Echerntal po celou dobu zájezdu. Vzdálenost z Brna je 420 km (4,5 hod.) z Prahy 370 km (4,5 hod.). pak Cena zájezdu v tomto případě činí 3 600 Kč.
     
ubytko   Dvě noci budeme ubytováni na horské chatě Alpenverein. Není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká vložka (tzv. „bílá paní“). Nečlenové Alpenvereinu musí počítat s příplatkem 13 €/noc za ubytování. Členství vám můžeme obratem vyřídit »
     
strava   Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. Na chatě je možnost si snídaně nebo večeře objednat (hlavní jídlo cca 15 €, snídaně cca 12 €, polopenze 30 €). K dispozici je pitná voda, WC i sprchy. Chata není vybavena kuchyňkou ani nádobím, nádobí i vařič musíte mít případně vlastní a vaří se výhradně venku před chatou.
     
narocnost   Výstup na vrchol Dachsteinu je určen všem účastníkům s dobrou fyzickou kondicí, kteří netrpí strachem z výšek a nemají problém s koordinací pohybu. Pohybovat se budeme v nadmořských výškách 500 – 3 000 m.
Pokud nemáte zajištěno vybavení z naší půjčovny, doporučujeme si jej předem odzkoušet (správný typ a velikost maček k vašim botám, velikost sedáku) – vezměte prosím na vědomí, že s nevyhovujícím vybavením vás průvodce nemůže na ledovec a vrchol Dachsteinu pustit.
     
vybaveni   Povinné vybavení
 • mačky
 • turistický cepín
 • karabinu HMS
 • sedací úvazek
 • prsní úvazek
 • nesešitá plochá smyce
 • jistící ferratový set
 • přilba
Doporučené vybavení: odsedávací smyčka s karabinou, ferratové rukavice, brýle
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na zajištěné cesty a chůzi pol ledovci»
       
    půjčovna outdoorového vybavení Půjčovna outdoorového vybavení »
sedáky - prsáky - přilby - ferratové sety - smyce - karabiny - lana - mačky - cepíny
       
poznamka   Pro skupiny min 4 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu. Vhodné jsou termíny od konce května do půlky října.

 


CK V-TOUR
 
 
     
Kalendář zájezdůVýstupy na vrcholyŠvýcarsko
CK Mountain Adventures

 

 • Léčebné výlohy pro horské sporty na celém světě
 • Pátrací a záchranné akce, zodpovědnost, soudní výlohy
 • Až 50% slevy na ubytování na hroských chatách
 • výhodné rodinné členství = děti zdarma
Více informací

Pro firemní či školní kolektivy, skupiny přátel, ale i pro jednotlivce realizujeme díky mnohaletým zkušenostem akce inspirované naší katalogovou nabídkou anebo čistě podle vašich přání.

Více informací