Ramsau

ráj běžeckého lyžování v nadmořské výšce 1 135 m

Stravování

Polopenze

Ubytování

Pension

Doprava

Vlastní/Mikrobus

 • 220 km denně upravovaných běžeckých tras
 • lyžařská oblast Ski Amadé (869 km sjezdovek) s Dachsteinským ledovcem
 • doprava mikrobusem anebo vlastní
 • 5 dnů na běžkách
Mapa
K01-1401
11.1. - 15.1.2014 (5 dní, doprava: vlastní, pension)
Volno
4 550 Kč
 • 4x ubytování
 • rozšířenou polopenzi (v poledne polévka)
 • vstup do sauny
 • služby technického delegáta
 • informační materiály a DPH 
 • povlečení a závěrečný úklid
 • doprava mikrobusem
 • cestovní pojištění
 • vstup do běžeckých stop
 • skipas  

Ramsau am Dachstein je kouzelným střediskem zimních sportů na náhorní plošině mezi impozantními jižními stěnami Dachsteinu a Schladminskými Taurami. Poloha zaručuje krásně prosluněné dny a nadmořská výška zase dostatek kvalitního sněhu a mimořádně zdravé klima. Pro běžecké lyžování existuje jen velmi málo lepších adres. Denně je upravováno 150 km stop pro klasiku a 70 km pro bruslení, což v kombinaci s vysokohorským prostředím a okouzlujícími panoramaty slibuje ideální podmínky jak pro rekreační sportovce, tak i pro ambiciózní závodníky. Ne nadarmo je Ramsau dějištěm světového poháru a tréninkovým centrem mnoha reprezentací.

Ti z vás, kteří raději dávají přednost sjezdovému lyžování, či snowboardingu, mohou využít stovek kilometrů perfektně upravených sjezdovek všech typů a stupňů obtížnosti. Dachstein, hora věčného sněhu a ledu, garantuje dostatek sněhu v jakémkoli ročním období. Na milovníky freeridu čeká 18 km dlouhý sjezd z Dachsteinského ledovce až do střediska Ramsau am Dachstein. Se zakoupeným skipasem můžete navštívit celou lyžařskou oblast Ski Amadé. Z neuvěřitelných 869 km sjezdovek a 270 lanovek a vleků si každý určitě vybere tu „svoji“.

ramsau ramsau ramsau

 

1. den: ČR – Rakousko
Náš mikrobus odjíždí v 7:00 hod. z Brna přímo do Rakouska, abychom po zhruba šestihodinové jízdě dorazili kolem poledne na místo. Odpoledne již můžeme vyrazit do stop.

2. – 4. den: hlavní běžkařské/lyžařské dny

5. den: běžkování/lyžování, odjezd do ČR
Po snídani bychom měli vyklidit pokoje. Zpět do ČR odjíždíme vlastními auty individuálně, mikrobusem v cca 16.00 hod. Zájemci tedy mohou ještě skoro celý den strávit ve stopách. Předpokládaný příjezd mikrobusu do Brna je cca v 22.00 hod.

vlastni_doprava   Do ceny zájezdu není doprava zahrnuta. Příjezd do Ramsau s vlastními auty je nejvhodnější mezi 12. – 20. hod. Vzdálenost z Brna do Ramsau je 420 km. Počítejte s dobou jízdy přibližně 5 až 6 hodin. Přijedete-li na místo včas, můžete ještě odpoledne vyrazit do stop!
     
mikrobus   Za příplatek vám můžeme rezervovat místo v našem mikrobusu. Odjezd je naplánován na 7:00 hod. z Brna. Míříme přes Vídeň nejkratší cestou do Ramsau, kam dorazíme okolo poledne. Na zpáteční cestu k domovu se vydáme v závěrečný den asi v 16:00 hodin. Předpokládaný příjezd do Brna je okolo 22:00 hod. 
Cena zájezdu s dopravou mikrobusem je 5 950 Kč.
Nástupní místo: Brno
     
ubytko   Nocujeme v příjemném rodinném penzionu, který se nachází na okraji Ramsau přímo u běžecké trasy. V těsné blízkosti penzionu je zastávka skibusů, které mohou lyžaři zdarma využít k přiblížení se ke sjezdovkám. Pokoje jsou 2 – 4 lůžkové. Hosté mohou využívat také saunu.
     
strava   Stravování je zajištěno formou rozšířené polopenze. Prvním jídlem pro nás bude večeře v den příjezdu a posledním snídaně v odjezdový den. Každý den pobytu můžete počítat také s polední polévkou.
     
poznamka   Běžecké stopy
Jak je v Alpách běžným zvykem, upravené běžkařské stopy v Ramsau nejsou zadarmo. Vynaloženým penězům za permanentku ovšem odpovídá kvalita všech tratí. Denní poplatek činí 10 €, třídenní 21 €, na celý náš pobyt je pak zvýhodněná cena 31 €/os. Upravováno je 150 km tras pro klasiku a 70 km pro skate.

Skipasy pro region Ramsau am Dachstein
Aktuální ceny naleznete na webu lyžařského střediska »
Pro celý skiregion SKI AMADÉ jsou ceny zde » 

 


CK V-TOUR
 
 
     
Kalendář zájezdůVýstupy na vrcholyŠvýcarsko
CK Mountain Adventures

 

 • Pojištění léčebných výloh pro horské sporty na celém světě
 • Pojištění právní ochrany, zodpovědnosti, úrazů a invalidity
 • Až 50% slevy na ubytování na horských chatách
 • Odborné publikace, klubový časopis a další info on-line
Více informací

Pro firemní či školní kolektivy, skupiny přátel, ale i pro jednotlivce realizujeme díky mnohaletým zkušenostem akce inspirované naší katalogovou nabídkou anebo čistě podle vašich přání.

Více informací