Ferraty Solné komory 1

Základní kurz pro začátečníky (obtížnost A – C)

Kapacita

16 osob

Stravování

Vlastní

Ubytování

Stan/Penzion

Doprava

Vlastní/Mikrobus

Náročnost

2.- 3.

 • ideální pro úplné začátečníky
 • pět hodnotných a pestrých klettersteigů
 • každý večer zajímavá metodická přednáška
 • zážitkový víkend s lidmi stejné krevní skupiny
Mapa
Z01-1501
8.5. - 10.5.2015 (doprava: vlastní/mikrobus, stan/penzion)
4 100 Kč
Z01-1507
29.5. - 31.5.2015 (doprava: vlastní/mikrobus, stan/penzion)
4 100 Kč
Z01-1502
5.6. - 7.6.2015 (doprava: vlastní/mikrobus, stan/penzion)
4 100 Kč
Z01-1503
4.7. - 6.7.2015 (doprava: vlastní/mikrobus, stan/penzion)
4 100 Kč
Z01-1504
7.8. - 9.8.2015 (doprava: vlastní/mikrobus, stan/penzion)
4 100 Kč
Z01-1505
4.9. - 6.9.2015 (doprava: vlastní/mikrobus, stan/penzion)
4 100 Kč
Z01-1506
26.9. - 28.9.2015 (doprava: vlastní/mikrobus, stan/penzion)
4 100 Kč
 • dopravu mikrobusem
 • 2x ubytování v kempu
 • služby mezinárodního horského průvodce UIMLA
 • kurzovné
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH

Solná komora je jedním z přírodně nejrozmanitějších regionů Rakouska. Fascinující kombinace zalesněných hřebenů, skalnatých vrcholů a především mnoha velkých i malých jezer láká mnohé návštěvníky k opakovaným návštěvám. Zdejší zajištěné cesty všech stupňů obtížnosti vedou na vrcholy s ojedinělými výhledy na jezerní krajinu korunovanou zaledněným Dachsteinem. Během kurzu přelezeme pět velmi pestrých a zajímavých zajištěných cest, kdy jejich náročnost bude pozvolna gradovat. V malé skupině se naučíme správné technice jištění, efektivnímu a bezpečnému pohybu ve stěně, správné použití horolezeckého materiálu, plánovaní túry a mnoha dalším dovednostem.

Co se naučíme?
Výuková část programu zájezdu/kurzu vychází z naší metodické linie zajištěných cest (via ferrat). Pokud v problematice pohybu na zajištěných cestách patříte mezi staré mazáky, nikdo vás nenutí se teoretické ani praktické instruktáže účastnit. Pro valnou většinu účastníků je však tato mimořádná péče instruktorů příjemným bonusem, ne-li hlavním důvodem účasti.

Obsah:

 • základní manipulace s materiálem (uzly, navázání)
 • sedací a prsní úvazky (typy, doporučení)
 • k čemu a jak používat jistící pomůcky
 • technika sebejištění (lana, žebříky, traverzy, převisy)
 • technika chytů a stupů
 • bezpečnostní zásady pod stěnou a ve stěně
 • efektivita, technika a rychlost pohybu
 • základní plánování túr (obtížnost, počasí, časový rozvrh, orientace, tipy na výstupy)

Další podrobnosti naleznete na záložkách Itinerář cesty a Obecné informace.

Pro skupiny min. 4 osob zorganizujeme tento kurz v libovolném termínu, cca od poloviny května do poloviny října.

solna solna solna

 

Zajištěné cesty krok za krokem v Solné komoře

solna                 Základní manipulace s ferratovým vybavením
Pořídili či půjčili jste si ferratové vybavení a nevíte, jak jej správně použít? Během letní sezóny (vždy 1x týdně) vám během hodinového školení dáme odpovědi na všechny vaše otázky.
Zahradní školení: Proč a jak se jistit

solnasolna             Ferraty Solné komory 1»
Během tří dnů projdeme nejlehčí zajištěné cesty v Solné komoře. Krásné prostředí Solnohradska je ideální pro seznámení se s tímto specifickým druhem lezení. Kromě pestrých zajištěných cest nás čekají i večerní metodické přednášky.

solnasolnasolna        Nejlepší ferraty Solné komory»
Zkušenějším ferratistům nabízí Solnohradsko obtížnosti C až D, které jsou zárukou krásných zážitků s výhledy na zaledněný Dachstein. Program utváří tři zajištěné cesty (Drachewand, Intersport, Postalmklamm), které bezesporu patří k tomu nejlepšímu, co může Solná Komora nabídnout.

solnasolnasolnasolna   Nejtěžší ferraty Solnohradska»
Solná komory nabízí něco i pro opravdové fajnšmekry, kteří vyhledávají náročné, ale přitom atraktivní cesty. Proto jsme tentokrát vybraly ty náročnější, které ocení všichni, co si rádi otestují sílu svých paží a nechtějí mít výstup takříkajíc „zadarmo“. 

                                                     solna

1. den: ČR – Rakousko
Odjezd v brzkých ranních hodinách do Hallstattu (UNESCO, 530 m). Odpoledne se budeme věnovat úvodnímu seznámení s horomateriálem a teoretickému výkladu tak, abychom se ještě v podvečer mohli vydat do první lehké zajištěné cesty. Večerní přednáška o ferratách, případně prohlídka historického centra městečka.

2. den: Predigstuhl – Leadership Klettersteig a Mein Land – Dein Land
Na sobotu jsou v plánu dvě kratší, ale velmi pěkné zajištěné cesty v oblasti Predigstuhl. Nejdříve se vyšplháme novou vzdušnou sportovní cestou Mein Land Dein Land (C) na samotný vrchol Predigstuhl (1 278 m) a pak ještě podnikneme výstup Leadership Kletttersteig (C).

3. den: Schmiedsteig Klettersteig a Laserer Alpin Klettersteig
Do nedělního programu jsme zařadili dvě další krásné zajištěné cesty. Nejdříve zdoláme zajištěnou cestu Schmiedsteig Klettersteig (A-C) a jako závěrečný bonbónek sportovní fun-ferratu Laserer Alpin Klettersteig (B-C) nad jezerem Gosausee se vzdušným lanovým mostem a masivem Dachsteinu téměř za zády. Před zpáteční cestou ještě koupání v jezeře, pozdě odpoledne ukončení programu a návrat zpět do ČR.

mikrobus   Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjezd v pátek v ranních hodinách z Brna do Rakouska. Z Prahy je zajištěna doprava přes České Budějovice a Linz do Hallstattu druhým mikrobusem. Kolem poledne příjezd obou skupin do kempu v Hallstattu, kde budeme ubytováni obě noci. Předpokládaný návrat je v neděli kolem 22 hodin zpět do Brna a Prahy.
Nástupní místa: Brno, Praha, České Budějovice
     
vlastni_doprava   Varianta s vlastní dopravou
Sraz účastníků je v pátek nejpozději ve 14:00 hod. na parkovišti u vlakového nádraží v Obertraunu. Cena zájezdu v tomto případě činí 3 100 Kč. Pokud budete nocovat v kempu, na místě se hradí 4 € parkovné za noc. Vzdálenost z Brna (Prahy) je přibliženě 400 km (4,5 hod).
     
ubytko   Účastníci nocují ve vlastních stanech a spacácích v kempu v Hallstattu. Kemp je vybaven moderním sociálním zařízením se sprchami s teplou vodou a malou společenskou místností k večernímu posezení. Celý kemp je pokryt signálem wifi. U recepce se nachází malý bar. Na vyžádání je možné zajistit ubytování v penzionu s polopenzí.
     
strava   Stravu si zajišťuje každý individuálně. Kuchyně v kempu je vybavena rychlovarnou konvicí a mikrovlnnou troubou. Vařič a nádobí je třeba si přinést vlastní. V Hallstattu je možnost navštívit místní restaurace či stánek s rychlým občerstvením.
     
narocnost   Kurz pohybu po ferratách (zajištěných cestách) je určen nejen úplným začátečníkům, kteří nemají s touto outdoorovou aktivitou žádné zkušenosti, ale také všem, kteří se někdy na zajištěných cestách pohybovali, chtějí si rozšířit své znalosti a ujistit se ve správných návycích pohybu po ferratách. Akce neklade na účastníky žádné nároky týkající se fyzické kondice, důležitá je pouze absence strachu z výšek a základní dovednosti pohybu v horském terénu. Plánované via ferraty jsou lehce či středně náročné (A-C), místy exponované. Každý den absolvujeme v rámci programu dvě zajištěné cesty, je tedy možné si program přizpůsobit aktuální kondici a některé vynechat či zkrátit.
     
vybaveni   Povinné vybavení
 • sedací úvazek
 • prsní úvazek
 • nesešitá plochá smyce
 • jistící ferratový set
 • přilba
 • odsedávací smyčka s karabinou
Doporučené vybavení: ferratové rukavice, brýle.
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na zajištěné cesty »
     
    půjčovna outdoorového vybavení Půjčovna outdoorového vybavení 
sedáky - prsáky - přilby - ferratové sety - smyce - karabiny - lana
     
poznamka   Pro skupiny min 4 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu. Vhodné jsou termíny od půlky května do půlky října.

 


CK V-TOUR
 
 
     
Kalendář zájezdůVýstupy na vrcholyŠvýcarsko
CK Mountain Adventures

 

 • Léčebné výlohy pro horské sporty na celém světě
 • Pátrací a záchranné akce, zodpovědnost, soudní výlohy
 • Až 50% slevy na ubytování na hroských chatách
 • výhodné rodinné členství = děti zdarma
Více informací

Pro firemní či školní kolektivy, skupiny přátel, ale i pro jednotlivce realizujeme díky mnohaletým zkušenostem akce inspirované naší katalogovou nabídkou anebo čistě podle vašich přání.

Více informací