Švýcarské ferratové perly

atraktivní výstupy v oblasti Bernských Alp

Kapacita

16 osob

Stravování

Snídaně

Ubytování

Stan/Penzion

Doprava

Vlastní/Mikrobus

Náročnost

3.- 4.

 • velkolepé panorama „svaté trojice“ Bernských Alp – Jungfrau, Eiger a Mnich
 • UNESCO: Jungfrau-region a Aletschgletscher
 • Rostock kl. severní stěnou Eigeru
 • návštěva města Bern
Mapa
 • dopravu mikrobusem
 • 6x nocleh v kempu
 • 6x snídaně
 • služby mezinárodního horského průvodce UIMLA
 • lanovky v rámci společného programu
 • výukovou část programu
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH

Bernské Alpy jsou proslavené zejména mohutným masivem zaledněných čtyřtisícovek Jungfrau, Mönch a severní stěnou Eigeru (UNESCO). Do programu jsou zařazeny atraktivní zajištěné cesty, které bezesporu patří k tomu nejlepšímu, co Švýcarsko svým návštěvníkům nabízí.
Podnikneme velkolepou okružní túru ferratou Tälli a přímo v srdci Bernských Alp navážeme dvojicí zánovních cest, z nichž se otevírají přímo luxusní výhledy na ledovce Jungfrau a vodopády nad Kanderstegem. Hlubokým zážitkem je zde nejen klasické  „lezení“, ale také visuté lanové mosty a atraktivní tyrolský traverz. Celou dobu navíc nocujeme v příjemném kempu u jezera Thunersee. Na vyžádání vám rádi zajistíme i ubytování v pensionu nebo hotelu s polopenzí.

Další podrobnosti najdete na záložkách Itinerář cesty a Obecné informace.

central central central

 

1. den: ČR - Švýcarsko
V časných ranních hodinách odjezd mikrobusem z Brna do Prahy, Plzně a dále přes Německo do Švýcarska, kam dorazíme navečer. Nocleh v kempu v Interlakenu na břehu jezera Thunersee.

2. den: Tälli Klettersteig (C)
Tälli Klettersteig není technicky příliš obtížná, avšak klikatí se velkolepou skalní stěnou a žádá si fyzickou kondici. Během okružní túry nám budou odměnou výhledy na ledovcové hory Urnských a Bernských Alp.

3. den: Tierbergli Klettersteig (B/C)
Mikrobusem se vyvezeme ke známému průsmyku Süstenpass, odkud začneme stoupat velmi zajímavou zajištěnou cestou s žebříky a především s okouzlující kulisou okolních ledovců v čele s mohutným Steigletscherem. Na vrcholku nás čeká zasloužená odměna v horské chatě s parádním kruhovým výhledem.

4. den: Klettersteig Mürrenflue (C/D)
Zánovní vzdušná zajištěná cesta ve strmé stěně s mnoha vodopády nabízí velkolepý výhled na Eiger a Jungfrau. Pro většinu z nás bude nezapomenutelným zážitkem i přechod lanového a visutého mostu. Oceníme půvaby Mürrenu, který patří k vesnicím dostupným pouze lanovkou a nenajdeme zde tak vůbec žádná auta.
Zájemci si mohou vyjet lanovkou na slavnou vyhlídkovou horu Schilthorn (nápověda: James Bond).

5. den: Rotstock Klettersteig (B)
Nenáročná zajištěná cesta vedoucí legendární severní stěnou Eigeru. Čekají nás vzdušné žebříky a výhledy na Grindelwaldské údolí a obávanou severní stěnu Eigeru.

6. den: Klettersteig Allmenalp (D)
Pestrá, vzdušná, skvěle zajištěná cesta. Nechybí zde bláznivé žebříky, nepálský a lanový most a pro zájemce i 110 metrový tyrolský traverz (lze vynechat). To vše v těsné blízkosti čtyř vodopádů.

7. den: Bern, Švýcarsko – ČR
Zpáteční cestu si zpříjemníme krátkou návštěvou švýcarského hlavního města Bernu, ležícího na řece Aare. Po přejezdu Německa návrat do Plzně, Prahy a Brna ve večerních hodinách.

 

mikrobus   Doprava je zajištěna mikrobusem. Odjíždíme v časných ranních hodinách z Brna do Prahy a Plzně. Po přejezdu Německa a Švýcarska příjezd do kempu navečer. Na zpáteční cestu vyrážíme z Interlakenu ráno. Příjezd do Plzně, Prahy a Brna ve večerních hodinách.
Nástupní místa: Brno, Praha, Plzeň
     
vlastni_doprava   Varianta s vlastní dopravou
Sraz účastníků je nejpozději ve 20:00 hod. v kempu v Interlakenu. Odjezd individuálně v neděli dopoledne. Cena zájezdu v tomto případě činí  9 800 Kč. Vdálenost z Brna je 1 000 km (9 hod.) z Prahy pak 800 km (7,5 hod.).
     
lanovky   Lanovky nám při tomto zájezdu usnadní mnoho výškových metrů. Využijeme Talli bahn (12 CHF), zubačku na Kleine Scheideg (57 CHF) a lanova do Mürrenu (21 CHF).
     
ubytko   Ubytování je zajištěno v kempu v Interlakenu na břehu jezera ve vlastních stanech a spacácích. Za příplatek je možné zajistit ubytování v pensionu nebo hotelu s polopenzí.
     
strava   Snídaně jsou zajištěny z naší kuchyně doplněné stoly, lavicemi a přístřeškem, v němž lze posedět i večer. Snídaně podáváme formou bufetového stolu. Večeře si zajišťují účastníci sami z vlastních zásob anebo v restauracích.
     
narocnost   Jde většinou o celodenní horské túry, které nevedou jenom po zajištěné cestě, ale zahrnují rovněž nástupy a sestupy. Zážitek se tedy nezužuje jen na vlastní lezení, ale jde také o vnímání horských krás a parádních panoramatických výhledů. Ferraty jsou středně náročné až náročné, kdy dosahují maximální obtížnosti D. Zájezd je určený pro ty, kteří už nějakou zkušenost s via ferratami nebo lezením mají. Podmínkou je smysl pro rovnováhu, absence strachu z výšek a alespoň průměrná fyzická kondice. Pohybovat se budeme ve výškách 800 – 2 600 m.
     
vybaveni   Povinné vybavení
 • sedací úvazek
 • prsní úvazek
 • nesešitá plochá smyce
 • jistící ferratový set
 • přilba
Doporučené vybavení: odsedávací smyčka s karabinou, ferratové rukavice, brýle, batoh, telefon, vak na vodu, opalovací krém
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na zajištěné cesty»
     
    půjčovna outdoorového vybavení Půjčovna outdoorového vybavení 
sedáky - prsáky - přilby - ferratové sety - smyce - karabiny - lana
     
poznamka   Pro skupiny min 4 osob zorganizujeme tuto akci ve Vámi zvoleném termínu. Vhodné jsou termíny od půlky června do konce září.

 


CK V-TOUR
 
 
     
Kalendář zájezdůVýstupy na vrcholyŠvýcarsko
CK Mountain Adventures

 

 • Léčebné výlohy pro horské sporty na celém světě
 • Pátrací a záchranné akce, zodpovědnost, soudní výlohy
 • Až 50% slevy na ubytování na hroských chatách
 • výhodné rodinné členství = děti zdarma
Více informací

Pro firemní či školní kolektivy, skupiny přátel, ale i pro jednotlivce realizujeme díky mnohaletým zkušenostem akce inspirované naší katalogovou nabídkou anebo čistě podle vašich přání.

Více informací