Za svišti a kamzíky do Graubündenu

horské dobrodružství ve Švýcarsku pro malé i velké

Kapacita

16 osob

Stravování

Snídaně

Ubytování

Stan

Doprava

Vlastní/Mikrobus

Náročnost

1.- 2.

 • ideální pro děti 4 – 12 let
 • tentokrát Savognin a Davos ve Švýcarsku
 • jezero s vodními atrakcemi nedaleko kempu
 • zdarma neomezené využití lanovek 
Mapa
 • 6x ubytování v kempu
 • snídaně
 • využití lanovek a veřejné dopravy
 • služby průvodce
 • výukový a zážitkový program
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH
 • doprava mikrobusem
 • cestovní pojištění + pojištění storna zájezdu
 • mapy z edice Kompass 1:50 000
 • členství v Alpenverein

Pokračování úspěšné série horských zájezdů pro rodiče a děti. Tentokrát zamíříme do hornatého kantonu Graubünden. Protože můžeme zdarma využívat lanovek, opět bude program postaven zejména na panoramatických túrách. Velikým plusem těchto akcí je seznámení stejně naladěných lidí, kteří mají k výchově potomků a budování jejich vztahu k horám podobný přístup. Děti navíc poznají nové kamarády a rodiče si trošku odpočinou ve chvíli, kdy si děti v rámci své party vystačí samy.

Program zájezdu pestře kombinuje turistiku s dalšími pohybovými aktivitami tak, aby to bavilo děti i dospělé. Akce je organizována jako pobyt v Savogninu a v Davosu, kdy se denně vyráží na pohodové túry. Ty je možné snadno zkrátit anebo naopak prodloužit. Úplně malé děti se nesou v krosničkách, pro starší děti jsou připraveny pohybové hry a rozmanité "bojové" úkoly. Nedaleko kempu v Savogningu je malé jezero s množsvím atrakcí (vodní trampolína, slack-line nad zátokou, pískoviště, vor, minigolf apod.). V Davosu se zase projedeme zubačkou a horskou železnicí. Zkrátka fúra možností, jak prožít nezapomenutelnou dovolenou s dětmi.

Další podrobnosti najdete na záložkách Itinerář cesty a Obecné informace.

svisti svisti svisti

 

1. den: ČR – Švýcarsko
V ranních hodinách doporučený odjezd z Brna, příjezd do Savogninu v srdci švýcarského kantonu Graubünden v podvečer. Setkání se v kempu, ubytování, zahájení společného programu. 
 
2. den: Vrcholky na Savogninem
Lanovkou do stanice Somgant (2 117 m). Za hezkého počasí okruh přes vrchol Piz Martegnas ( 2 670 m), který ukáže, jak nám a hlavně dětem jde chůze do kopce i z kopce. Pro zájemce možné prodloužení o bylinkovou naučnou stezku. 
 
3. den: Přírodní horský park Ela
Park Ela je největším přírodní rezervací Švýcarska. Ve svém nitru skrývá 50 vysokohorských průsmyků. My do tohoto ráje horské přírody nakoukneme při túře z osady Plang la Curvanera (1 844 m) k jezeru Lai Tigiel (2 455 m).
 
4. den: Rhétská dráha
Přejezd do Davosu s krátkou zajížďkou směrem k průsmyku Albula, kde fandové železnic užasnou nad dlouhými obloukovými mosty Rhétské dráhy (UNESCO). Omrkeme i  nejfotografovanější most Švýcarska – Landwasserviadukt a jako bonbónek můžeme navštívit termální lázně v Alvaneu. 
 
5. den: Panoramatická túra v horách nad Davosem
Od našeho kempu v Davosu – Glaris se projedeme vlakem do centra Davosu a odtud vyjedeme zubačkou na Weissfluhjoch (2 693 m). Čeká nás panoramatická túra do sedla Strelapass (2 346 m) a odtud na mezistanici zubačky, odjezd dolů do Davosu. Možný krátký výlet k Davosskému jezeru.
 
6. den: Okolí kaňonu říčky Landwasser
Tentokrát si vláčkem projedeme unikátní trať vedoucí skrz několik tunelů a po mostech vysoko nad dnem kaňonu říčky Landwasser. Při túře si toto království divoké přírody prohlédneme zblízka. Návrat do Davosu opět vlakem. 
 
7. den:  Švýcarsko – ČR
Po závěrečné snídani ukončení společného programu a odjezd do ČR.
auto   Doprava není do ceny zájezdu zahrnuta.
Za příplatek 2 200 Kč/os lze cestovat naším mikrobusem. V tomto případě je odjezd v ranních hodinách z Brna. Po přejezdu Rakouska přijedeme navečer do střediska Savognin. Poslední den odjezd po snídani příjezd do ČR odpoledne.
Nástupní místa: Brno, České Budějovice
     
auto   Sraz účastníků je ve městečku Savognin v podvečerních hodinách přímo v kempu. Vzdálenost z Brna je 840 km (9 hod.).
     
lanovky   Lanovky jsou nedílnou součástí programu. Pro oblasti Savognin i Davos-Klosters je můžeme využívat bez omezení ZDARMA. To se týká i veškeré hromadné dopravy, jako jsou autobusy či železnice!
     
ubytko   Po celou dobu nocujeme ve vlastních stanech a spacácích v kempech. 3x v Savognignu a 3x v Davosu. K dispozici je kromě pěkných sprch a WC i pračka a sušička, v Davosu také společenská místnost. 
     
strava   Snídaně jsou zajištěny z naší kuchyně doplněné stoly, lavicemi a přístřeškem, v němž lze posedět i večer. Snídaně podáváme formou bufetového stolu. Večeře a jídlo během túr si zajišťují účastníci sami z vlastních zásob anebo v restauracích.
     
narocnost   Program zájezdu je přizpůsoben účasti dětí ve věku 4 až 12 let. Především tomu odpovídá plánované převýšení, délka túr a dostatek času na nutné přestávky. Během nich se dozvíte ledasco o vysokohorské přírodě a naučíte se i nějakou tu hru pro děti i dospělé. Skupinu tvoří max. 16 osob a průvodce. 
Akce se mohou zúčastnit i děti mladší, ovšem s předpokladem pomoci rodičů s jejich transportem na zádech.
     
poznamka   SLEVY: 
Cena dítě 6 - 11,9  let: 5 100 Kč
Cena dítě do 5,9 let: 900 Kč
Rozhodující je věk dosažený před prvním dnem zájezdu. 

 


CK V-TOUR
 
 
     
Kalendář zájezdůVýstupy na vrcholyŠvýcarsko
CK Mountain Adventures

 

 • Léčebné výlohy pro horské sporty na celém světě
 • Pátrací a záchranné akce, zodpovědnost, soudní výlohy
 • Až 50% slevy na ubytování na hroských chatách
 • výhodné rodinné členství = děti zdarma
Více informací

Pro firemní či školní kolektivy, skupiny přátel, ale i pro jednotlivce realizujeme díky mnohaletým zkušenostem akce inspirované naší katalogovou nabídkou anebo čistě podle vašich přání.

Více informací