Výstup na Mt. Blanc

na nejvyšší vrchol Evropy v doprovodu horského vůdce

Kapacita

2 osob

Stravování

Snídaně

Ubytování

Chata/Penzion

Doprava

Vlastní/Mikrobus

Náročnost

5.

 • volba ze tří výstupových variant
 • noclehy na horské chatě Gouter (3 817 m) nebo Cosmiques (3 613 m)
 • aklimatizační výstup na Allalinhorn nebo Alphubel
 • v doprovodu českého horského vůdce UIAGM
Mapa
R05-1601
9.8. - 14.8.2016 (doprava: vlastní/mikrobus, chata/penzion)
22 900 Kč Rezervovat
R05-1602
30.8. - 4.9.2016 (doprava: vlastní/mikrobus, chata/penzion)
22 900 Kč Rezervovat
 • 1x ubytování na horské chatě
 • 4x ubytování v hostalu se snídaní
 • služby horského vůdce UIAGM
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH

V Savojských Alpách, na hranici Itálie a Francie, jižně od známého francouzského střediska Chamonix, nebo také severně od italského Cormayeur se k nebi zvedá mohutná hradba masivu Mont Blanc. Celý masiv zvýrazňují další čtyřtisícové vrcholy - Mont Blanc de Courmayeur (4 748 m), Mont Maudit (4 465 m), Mont Blanc du Tacul (4 248 m), Dome du Gouter (4 304 m) a Aig du Bionanssy (4 052 m) a také celá řada mohutných ledovců, majících v některých místech mocnost až 150 m.
Výstup na nejvyšší vrchol Evropy podnikneme pouze v malé skupině a v doprovodu horského vůdce UIAGM, tak jak stanovují francouzské zákony. I tzv. „normálkou“ je výstup na Mt. Blanc již náročným počinem. Variantou je i traverz z Aiguille du Midi přes chatu Cosmiques (3 613 m), případně výstup tzv. Papežskou cestou z Courtmayeru. Nezbytnou aklimatizaci můžeme strávit velmi příjemným výstupem na další z alpských čtyřtisícovek v podobě Allalinhornu (4 027 m) nebo Alphubelu (4 206 m).

Další podrobnosti najdete na záložkách Itinerář cesty a Obecné informace

Mt.Blanc Mt. Balnc Mt. Blanc

 

1. den: ČR - Chamonix
Večerní sraz všech účastníků v turistické ubytovně nebo hotelu v Chamonix.

2. den: Aklimatizační výstup
Dle aktuálních podmínek v Chamonix podnikneme některou z nabízených túr, případně po konzultaci s horským vůdcem podnikneme adekvátní náhradu, tak abychom se dostali co nejvýše a nabrali potřebnou aklimatizaci.

Varianta 1:  Petit Verte, kde společně s horským vůdcem vystoupáme ledovcovým terénem na skalní hranu, po které se pak dále pokusíme vystoupat na vrchol a sestoupit zpět. Vyzkoušíme si výšku více než 3 500 m n m a potrénujeme všechny nezbytné dovednosti pro samotný výstup.

Varianta 2: Aiguille du Plan, kde vyjedeme lanovkou do výšky 3 800 m n m. na slavnou Aiguille du Midi. Odtud se pokusíme vystoupit hřebenovou a skalní túrou na ostrý Aiguille du Plan. Za pěkného počasí se nám naskytnou jedny z nejhezčích horských scenérií na světě – údolí Chamonix, ledovec Valeé Blanche, společně s Aiguille du Midi, Mt. Blanc du Tacul, Dent du Giant atd. Nocleh v Chamonix.

3 - 4. den: Refugio Gouter (3 817 m), Mont Blanc (4 810 m)
Ve vesnici Le Fayet nasedneme na zubačku, která nám ušetří více než 1 500 úvodních výškových metrů. Ze stanice Le nid d´ Aigle (2 372 m) nám již nezbyde nic jiného, něž šlapat po svých. Přes chatu Tete Rousse vystoupáme až k refugiu Gouter (3 817 m). Cestou nás čeká krátký úsek přes ledovec, lehká ferrata i pověstný kuloár s padajícím kamením.
Následující den velmi časně z rána již začneme stoupat v lanovém družstvu přes ledovec směrem k bivakovací boudě Vallot a dále po úzkém strmém hřebeni Bosses až na samotný vrchol Mont Blanc (4 810 m). Sestup stejnou cestou zpět na refugio Gouter (3 817 m).

VARIANTA:Cosmiques (3 613 m), Mont Blanc (4 810 m)
Výjezd lanovkou na Aiguille du Midi (3 842 m), odkud sestoupíme na ledovec Valeé Blanche a krátce vystoupáme na chatu Cosmiques (3 613 m), kde se navečeříme a nachystáme výstroj na výstup a půjdeme brzy spát. Budou-li dobré podmínky, kolem půlnoci vyrazíme z chaty Cosmiques přes ledovec do sedla pod vrcholem Mt. Blanc du Tacul 4 187 m, odkud vytraverzujeme a vystoupáme do sedla pod vrcholem Mt. Maudit 4 465 m. Pokračujeme sestupem a traverzem do sedla Brenva. Ze sedla Brenva vystoupáme přes Petit Mulets na vrchol Mt. Blanc 4 810 m n m. (cca asi 8 hod. chůze a lezení). Podle podmínek pak sestoupíme stejnou cestou na Aiguille di Midi nebo klasickou cestou přes chatu Gouter do Les Houches.

5. den: náhradní výstupový den
V případě příznivého počasí podnikneme další výstup na některý z okolních vrcholků. Konkrétní program si dohodneme na místě s vůdcem dle aktuálního stavu počasí a vašich sil. Zároveň tento den slouží i jako rezervní, v případě špatného počasí.

6. den: Francie - ČR
Ranní odjezd z Chamonix přes Švýcarsko a Německo zpět do ČR.

 

Varianta s aklimatizací na Allalinhorn (4 027 m) přes Refuge des Cosmiques.

1. den: Saas Grund
Večerní příjezd do městečka Saas Grund a ubytování v pensionu.

2. den: Allalinhorn (4 027 m)
Ranní výjezd lanovkou na otočnou restauraci Allalin (3 500 m), odkud začneme stoupat vzhůru k vrcholu Allalinhorn (4 027 m). Sestup zpět k lanovce a sjezd do údolí Saas Fee. Nocleh v pensionu.

3. den: Refuge des Cosmiques (3 613 m)
Ranní přejezd do Chamonix a odpolední výjezd lanovkou na Aiguille du Midi (3 840 m). Odkud sestoupíme na chatu Refuge des Cosmiques (3 613 m). Nocleh na chatě.

4. den: Mont Blanc (4 810 m)
Časně ráno začneme stoupat přes tři vrcholy (Col du Tacul, Col du Mont Maudit, Col de la Brenva) na samotný vrchol Mont Blanc (4 810 m). Sestup zpět stejnou trasou, případně možnost sestoupit přes chatu Gouter tzv. normálkou. Nocleh na chatě, případně v údolí v Chamonix.

5. den: Rezervní výstupový den
V případě příznivých podmínek podnikneme ještě další túru či vyzkoušíme skalní lezení v Chamonix.

6. den: Chamonix - ČR
Případný transfer na letiště a návrat zpět do ČR.

 

„Papežská cesta“ s aklimatizací na Alphubelu (4 206 m) se sestupem přes Refuge des Cosmiques.

1. den: Saas Grund
Večerní příjezd do městečka Saas Grund a ubytování v pensionu.

2. den: Allalinhorn (4 027 m)
Ranní výjezd lanovkou na otočnou restauraci Allalin (3 500 m), odkud začneme stoupat vzhůru přes "Nos"na vrchol Alphubel (4 206 m). Sestup zpět k lanovce a sjezd do údolí Saas Fee. Nocleh v pensionu.

3. den: Refuge des Cosmiques (3 613 m)
Ranní přejezd do Chamonix, odkud přejedeme tunelem do Itálie. Krátká zastávka v Courmayeru na snídani a následný výjezd do údolí Val Veny. Nástup na horskou chatu Gonella (3 071 m). Nocleh na chatě.

4. den: Mont Blanc (4 810 m)
Časně ráno začneme stoupat cestou via Gonella (Papežská cesta) na Mont Blanc (4 810 m). Zpět do údolí se vydáme přes tři vrcholy (Col du Tacul, Col du Mont Maudit, Col de la Brenva) na chatu Cosmique. Nocleh na chatě, případně v údolí v Chamonix

5. den: Rezervní výstupový den
V případě příznivých podmínek podnikneme ještě další túru či vyzkoušíme skalní lezení v Chamonix.

6. den: Chamonix - ČR
Případný transfer na letiště a návrat zpět do ČR.

 

Ceny všech variant výstupů vám rádi sdělíme na vyžádání. Stejně tak vám program rádi upravíme dle vašich požadavků a akci zorganizujeme v individuálních termínech. K dopravě do Chamonix lze elegantně využít přímého leteckého spojení Praha - Geneva s následným transportem do Chamonix.

Důležité upozornění: Prioritou je zajištění bezpečnosti účastníků. S ohledem na aktuální povětrnostní podmínky, sněhovou a lavinovou situaci je vyhrazena změna programu. V krajním případě si taktéž vyhrazujeme možnost z těchto důvodů posunout termín akce až o 1 týden!

mikrobus   Doprava není do ceny zájezdu zahrnuta. Sraz účastníků je ve večerních hodinách v Chamonix. Odjezd poslední den ráno.
V případě více zájemců lze domluvit vzájemnou spolujízdu, či dopravu zajistit naším mikrobusem.
K dopravě do Chamonix lze také elegantně využít přímého leteckého spojení Praha - Ženeva s následným transportem do Chamonix (náklady cca 3 - 6 000 Kč). V případě zájmu vám letenky rádi zajistíme.
     
lanovky   Na chatu Gouter nám výškové metry ušetří zubačka  Tramway du Mt. Blanc z Le Fayet do Le nid d´ Aigle (33 €). V případně aklimatizačního výstupu na Aiguille du Plan i traverzu přes chatu Cosmiques je třeba využít zpáteční lanovky na Midi (50 €). Na lanovky v rámci aklimatizačního túry v Chamonix počítejte s nákaldy cca 30-35 €, v Sass Fee pak s náklady kolem 10 CHF.
     
ubytko   První dvě noci strávíme v hostelu ve dvoulůžkových pokojích. Další noc již budeme trávit na nové moderní horské chatě francouzského alpského svazu Gouter. Není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká vložka (tzv. „bílá paní“). Nečlenové Alpenvereinu nebo jiných alpských horských spolků musí počítat s příplatkem 36 €/noc za ubytování. Poslední dvě noci strávíme opět v hostalu v Chamonix. Za příplatek lze zajistit i ubytování v komfortním pensionu nebo hotelu s wellness.
     
strava   Strava na horské chatě Gouter je zajištěna formou snídaně. Za příplatek 30€ je možné si objednat tříchodouvou večeři. V rámci ubytování v údolí je snídaně. Zbylé dny se účastníci stravují z vlastních zásob. V Chamonix je možné všechny potraviny pravidelně dokupovat. V případě ubytování v penzionu nebo hotelu si lze objednat polopenzi.
     
narocnost   Ačkoliv je výstup na Mt. Blanc veden klasickou cestou, patří již mezi náročné vysokohorské túry. Nezbytné předpoklady každého z účastníků jsou: perfektní zdravotní stav, fyzická zdatnost, kvalitní vybavení a adekvátní horské zkušenosti. Budeme se pohybovat v ledovcovém, skalním a místy i značně exponovaném terénu, v nadmořských výškách 800 – 4 810 m s denním převýšením až 1 500 m a délkou túr až 9 h. Aklimatizací nám bude výstup na Petit Verte nebo Aiguille du Plan.
     
vybaveni   Povinné vybavení
 • turistické mačky
 • turistický cepín
 • 2x HMS karabina
 • sedací úvazek
 • přilba
Doporučené vybavení: rukavice, brýle, batoh, telefon, vak na vodu, opalovací krém
Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení na zajištěné cesty a ledovec »
       
    půjčovna outdoorového vybavení Půjčovna outdoorového vybavení »
sedáky - prsáky - přilby - ferratové sety - smyce - karabiny - lana
     
poznamka   Pro individuální i skupinové zájemce zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu. Vhodné jsou termíny od konce června do poloviny září.

CK V-TOUR
 
 
     
Kalendář zájezdůVýstupy na vrcholyŠvýcarsko
CK Mountain Adventures

 

 • Léčebné výlohy pro horské sporty na celém světě
 • Pátrací a záchranné akce, zodpovědnost, soudní výlohy
 • Až 50% slevy na ubytování na hroských chatách
 • výhodné rodinné členství = děti zdarma
Více informací

Pro firemní či školní kolektivy, skupiny přátel, ale i pro jednotlivce realizujeme díky mnohaletým zkušenostem akce inspirované naší katalogovou nabídkou anebo čistě podle vašich přání.

Více informací