Výstup na Piz Bernina a Ortler

na nejvýchodnější alpskou čtyřtisícovku

Kapacita

3 osob

Stravování

Vlastní

Ubytování

Horská chata

Doprava

Vlastní/Mikrobus

Náročnost

4.- 5.

 • vrcholy Ortler (3 899 m) a Piz Bernina (4 049 m)
 • noclech na chatě Marco e Rosa v nadmořské výšce (3 609 m)
 • národní park Stilsferjoch a Swiss National Park
 • v doprovodu českého horského vůdce UIAGM
Mapa
R04-1601
3.8. - 7.8.2016 (doprava: vlastní/mikrobus, horská chata)
13 900 Kč Rezervovat
R04-1602
24.8. - 28.8.2016 (doprava: vlastní/mikrobus, horská chata)
13 900 Kč Rezervovat
 • 4x ubytování na horské chatě
 • služby horského vůdce UIAGM
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH

Skupina Ortleru se rozkládá v severní Itálii na území tří provincií: Trient, Sondrio a Bolzano. Je charakteristická silnou zaledněností. Najdeme zde téměř sto ledovců a skoro osmdesát třítisícových vrcholů, z nichž je osmnáct vyšších než 3 500 m. Naším cílem bude nejvyšší z nich, nekorunovaný král Tyrolska – Ortler.
Pohoří Bernina se rozkládá v sousedním Švýcarsku, mezi Engadinem, Puschlavem a italským údolím Val Malenco. Je nápadné rozsáhlým zaledněním ze severní strany a skalnatým povrchem z jižní strany. Piz Bernina je nejvýchodnější alpskou čtyřtisícovkou a zároveň jedinou ve východních Alpách. Z jejího vrcholku budete mít hory Graubündenu, centrálního Švýcarska, Tyrolska, Jižního Tyrolska a Wallisu až k Mont Blancu jako na dlani. Za ideálních podmínek lze prý vidět i Milánský dóm.

Další podrobnosti najdete na záložkách Itinerář cesty a Obecné informace.

Bernina Bernina Bernina

 

1. den: Payerhütte (3 020 m)
Ranní sraz ve vesničce Solda (1 800 m) a přes chatu Tabarettahütte vystoupáme na chatu Payerhütte (3 020 m), kde přenocujeme. Odpolední instruktáž a nácvik pohybu po ledovci.

2. den: Ortler (3 899 m)
Časně z rána zahájíme výstup na nejvyšší vrchol Tyrol, Ortler (3 899 m). Z počátku skalní terén s občasným jištěním řetězem, následuje ledovec, po kterém s mačkami a navázaní na lano vylezeme až na vrchol. Sestup zpět na chatu Payerhütte.

3. den: Rifugio Carate-Brianza (2 630 m)
Sestoupíme z chaty zpět do údolí, kde si můžeme doplnit zásoby proviantu a přejedeme přes Sondrii k jezeru Campo Moro. Odtud si ještě vyšlápneme na chatu Carate-Brianza (2 630 m).

4. den: Piz Bernina (4 049 m)
Ráno vyrazíme přes ledovec Scerscen Superiore na chatu Marco e Rosa (3 609 m), odkud zahájíme závěrečný výstup až na vrchol čtyřtisícovky Bernina. Sestup zpět na chatu Marco e Rosa.

5. den: Návrat do údolí
Hned po snídani sestoupíme zpět k autu. Ukončení programu lehce po poledni-

mikrobus   Doprava není do ceny zájezdu zahrnuta. Sraz účastníků je první den v ranních hodinách u městečka Solda. Odjezd poslední den kolem poledne.
     
vlastni_doprava   Varianta s dopravou mikrobusem. V případě, že se dají dohromady nejméně 4 zájemci o naši dopravu, zajistíme za příplatek dopravu autem nebo mikrobusem. Individuálním zájemcům se pokusíme zajistit spolujízdu s vůdcem či ostatními účastníky.
Nástupní místa: Brno, Praha, Plzeň
     
ubytko   Všechny noci budeme trávit na horských chatách švýcarského alpského svazu. Zde není nutné mít vlastní spacák, stačí jen lehká vložka (tzv. „bílá paní“). Zájezd je možné prodloužit o první noc v údolí před začátkem akce. Počítejte s náklady 25-30 eur/os, případně lze přespat v nedalekém kempu.
     
strava   Strava není v ceně zájezdu zahrnuta. Na chatách je možné si snídaně nebo večeře objednat. Chaty nejsou vybaveny kuchyňkou ani nádobím, nádobí i vařič musíte mít vlastní.
     
narocnost   Jedná se již o náročnější ledovcovou turistiku s obtížnějšími technickými pasážemi. Přestože zopakujeme veškerou problematiku pohybu ve skalním terénu, po ledovci a práci s cepínem, nejsou výstupy vhodné pro turisty bez předchozích zkušeností ve vysokých horách. Samozřejmostí by měla být i absence závratí  a strachu z výšek. Pohybovat se budeme v nadmořských výškách 1 800 – 4 050 m.  Noclehy jsou zajištěny na horských chatách, kde je možno využít nabízenou polopenzi. Maximální počet účastníků na jednoho horského vůdce je podřízen mezinárodním standardům a zákonům, proto je pro tento zájezd počítáno s účastí pouze 3 osob.
     
vybaveni   Povinné vybavení:
 • mačky
 • turistický cepín
 • karabinu HMS
 • sedací úvazek
 • smyce na Prusíkův uzel (sešitá nebo nesešitá plochá, příp. nesešitá kulatá)
 • přilba
Doporučené vybavení: rukavice, čepice nebo kukla, návleky, sluneční brýle na ledovec. Podrobnější seznam povinného a doporučeného vybavení pro pohyb po ledovci »
       
    půjčovna outdoorového vybavení Půjčovna outdoorového vybavení »
sněžnice - mačky - cepíny - lavinové sety
     
poznamka   Pro skupiny od 2 osob zorganizujeme tuto akci ve vámi zvoleném termínu. Vhodné jsou termíny od konce června do poloviny září.

CK V-TOUR
 
 
     
Kalendář zájezdůVýstupy na vrcholyŠvýcarsko
CK Mountain Adventures

 

 • Léčebné výlohy pro horské sporty na celém světě
 • Pátrací a záchranné akce, zodpovědnost, soudní výlohy
 • Až 50% slevy na ubytování na hroských chatách
 • výhodné rodinné členství = děti zdarma
Více informací

Pro firemní či školní kolektivy, skupiny přátel, ale i pro jednotlivce realizujeme díky mnohaletým zkušenostem akce inspirované naší katalogovou nabídkou anebo čistě podle vašich přání.

Více informací