Švýcarské MTB s lanovkami

to nejlepší z Graubündenu

Kapacita

16 osob

Stravování

Snídaně

Ubytování

Stan/Penzion

Doprava

Mikrobus

Náročnost

3.

 • všechny lanovky již v ceně zájezdu !!!
 • St. Moritz, Davos a Arosa 
 • naprostá převaha sjezdů nad výjezdy
 • vhodné i pro enduristy
Mapa
M13-1401
15.7. - 20.7.2014 (6 dní, doprava: mikrobus, stan/penzion)
Volno
8 900 Kč Rezervovat
M13-1402
5.8. - 10.8.2014 (6 dní, doprava: mikrobus, stan/penzion)
Volno
8 900 Kč Rezervovat
M13-1403
9.9. - 14.9.2014 (6 dní, doprava: mikrobus, stan/penzion)
Volno
8 900 Kč Rezervovat
 • dopravu mikrobusem včetně kola
 • 5x ubytování v kempu
 • lanovky v Savogninu, Davosu a Arose
 • snídaně
 • doprovodný vůz
 • transport zavazadel
 • služby průvodce
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály a DPH
 • cestovní pojištění 
 • pojištění storna zájezdu 
 • ubytování v hotelech a penzionech se snídaní 

Ať už jezdíte enduro anebo si užíváte klasické cross-country, bezpochyby oceníte singltrail v kulisách alpské přírody. Proto jsme pro vás připravili výběr tras, jejichž cílem nejsou tisíce nastoupaných výškových metrů, ale především lahůdkové poježdění s podporou lanovek. 
Ve východní části Švýcarska, v kantonu Graubünden, najdeme singtrailový ráj. Není zde výjimkou nadmořská výška přes dva tisíce metrů, kam se v sedle horského kola můžeme dostat po dobře sjízdných turistických chodnících a následně si užívat mnohakilometrové klesání po flowtrailech a šotolinových cestách. 
Na každý den je připravena trasa, při níž převažuje klesání nad dřinou do kopce. Neznamená to sice, že bychom se stoupání vyhnuli úplně, ale mnoho energie si ušetříme nejméně jedním výjezdem lanovkou. Kdo nechce jezdit s hlavní skupinou vedenou průvodcem, může si do omrzení užívat vývozů lanovkami a průzkumu trailů a cest v rámci navštívených středisek Savognin, Davos-Klosters a Arosa.

Bližší informace najdete na záložkách Itinerář cesty a Obecné informace.

swiss swiss swiss

 

Všechny MTB zájezdy připravujeme také na vyžádání i v jiných, než katalogových termínech. Často lze akci zorganizovat pro skupiny již od 6 osob. Skupinové objednávky a poptávky zasílejte na ck@v-tour.cz 

horská kola, transalp
Užijte si komorní atmosféru zájezdů.
Na horská kola vždy cestujeme v malých skupinách 6 - 14 osob!

Naší specialitou je Transalp
Jaký bajkerský zážitek může být intenzivnější, než několikadenní putování přes hřebeny velehor? Kdo nezažil, neuvěří jak vzrušující je pocit přiblížit se k prvnímu stoupání a ukrajovat první výškové metry. Atmosféra Transalpu pramení z niterné radosti z překonávání obrovských hor a vlastních limitů. Výzvou může být celkové převýšení, ujetá vzdálenost, technické překážky či odolnost proti nepřízni počasí. Největší odměnou však rozhodně jsou daleké výhledy, skvostné singltraily, dlouhatánské sjezdy, každý večer pak sdílení každodenních zážitků s ostatními účastníky a zejména pak těžko popsatelné uspokojení po dojezdu závěrečné etapy. A to vše dohromady je přesně důvodem, proč se přejezdy Alp staly fenoménem. 
Můžete vybírat z variant:  Můj první TransalpClassic |  Dynamite TrailsSwiss TrailsNapříč Švýcarskem

Enduro MTB
Celá řada našich MTB akcí přímo svým charakterem vyzývá k účasti vyznavače endura. Tato stále populárnější disciplína má v mnoha místech za našimi hranicemi již velmi pevné kořeny a tomu odpovídá i kvalitní infrastruktura v podobě lanovek a následných nekonečných sjezdů. Program je vždy možné si libovolně upravit a klidně trávit celé dny i přímo v bikeparcích. Pravidelně jezdíme do oblastí, které jsou pro enduro přímo stvořené: Davos | Livigno | Finale Ligure | Švýcarské MTB s lanovkami | Lago di Garda

Bikeškola Českého alpského klubu
Ucelený seriál přednášek, workshopů a vyjížděk dává účastníkům skvělou příležitost si zdokonalit své praktické jízdní dovednosti i teoretické znalosti nejen o základních finesách servisu horského kola.  www.bikeskola.cz

1. den: ČR – Švýcarsko
V ranních hodinách odjezd z Brna do Prahy a dále přes Rakousko do Sv. Mořice, kde se na dvě noci ubytujeme.

2. den: Bernina a St. Moritz / 45 km, ↑ 400 m, ↓ 700 m
Na kola nasedneme stylově v průsmyku Berninapass (2 328 m) přímo pod ledovci nejvýchodnější alpské čtyřtisícovky. Po turistické značce obkroužíme horu Lagalp a následně se spustíme do  Pontresiny. Během klesání po lesních cestách si zajedeme k ledovci Morteratsch. 

3. den: Z Mořice do Savogninu / 65 km, ↑ 900 m, ↓ 1 400 m
Okolo velkých jezer Lej da Stax a Lej da Champfer dojedeme do průsmyku Malojapass. Z vyhlídky nakoukneme na druhou stranu do údolí Bergell, zajedeme k jezeru Lagh da Cavloc a po Via Engadina zamíříme do Silvaplany (1 815 m). Nezbytné výškové metry nastoupáme po silnici do průsmyku Julierpass (2 284 m). Toto stoupání lze vyjet mikrobusem. Svižným sjezdem se přehoupneme do Bivia a dále lesními cestami nad přehradou Marmorera sjedeme do Savognignu (1 207 m).

4. den: Singltraily nad Savogninem / 45 km, ↑ 400 m, ↓  2 150 m
Přímo ze Savogninu vyjedeme lanovkou pod Piz Martegnas do výšky 2 117 m. Mezi pastvinami a horskými loukami sjedeme do údolí Val Curtegns a po trailech se vrátíme zpět do Savogninu. Znovu se vyvezeme lanovkou a tentokrát pofrčíme až do Tiefencastelu (856 m !). Přejezd mikrobusem do nedalekého Davosu, nocleh.  

5. den: Singltraily v Davosu / 50 km, ↑ 700 m , ↓ 2 000 m
Projedeme si celé údolí do Davos-Klosters. Odtud vyjdeme lanovkou na Gotschnagrat (2 281 m). Zde začíná parádní „nebeský traverz“ stále ve výškách nad 2 000 m do sedla Strelapass a dále k chatě pod vrcholem Chörbsch Horn (2 575 m). Sjezd do Davos-Dorf  (1 560 m). Zubačkou se vrátíme do výšek, abychom ze sedla Strelapass (2 346 m) sjeli do Langwies (1 373 m). Nocleh v Arose (1 731 m).

6. den: Singltraily v Arose, odjezd do ČR / → 27 km ↑ 400 m ↓ 1 500 m
Závěrečnou tečkou bude výjezd lanovkou do výšky 2 511 m k Hörnlihütte a následný 12 km dlouhý flowtrail kolem horských jezer zpět do Arosy případně až do Langwies (1 373 m). Po obědě odjezd do ČR.

 

mikrobus   Doprava  je zajištěna mikrobusem s přívěsem na kola. Odjezd z ČR brzy ráno z Brna přes Prahu a Plzeň do švýcarského St. Moritz. Poslední den odjíždíme zpět po obědě s příjezdem do Prahy přibližně ve 21 hod a do Brna před půlnocí. Během samotného programu převáží doprovodný vůz zavazadla mezi jednotlivými noclehy. 
Nástupní místa: Brno, Praha, Plzeň
     
mikrobus   Lanovky nám usnadní přesun do vyšších pater hor. Využívat jich budeme v Savogninu, Davosu a Arose. V ceně zájezdu je vždy celodenní jízdenka vč. kola.
     
ubytko   Po celou dobu nocujeme v kempech vždy na jednu noc. Účastníci spí ve vlastních stanech a spacácích. Na vyžádání vám zajistíme ubytování v hotelech a penzionech se snídaní nebo polopenzí.
     
strava   Snídaně jsou zajištěny z naší kuchyně doplněné stoly, lavicemi a přístřeškem, v němž lze posedět i večer. Snídaně podáváme formou bufetového stolu. Večeře si zajišťují účastníci sami z vlastních zásob anebo v restauracích.
     
garant   Odborným garantem akce je Michael Pokorný, vedoucí Českého alpského klubu, autor a průvodce mnoha MTB a cyklistických zájezdů.
     
narocnost   Doporučený typ kola: horské pro crosscountry anebo all-mountain
Náročnost: 3 / Technická náročnost: 3
Kondičně středně náročná akce vyžaduje především zkušenost s jízdou v terénu. Program však lze poměrně snadno přizpůsobit individuálním požadavkům účastníků. Základní verze etap vedených průvodcem je uvedena v itineráři zájezdu (viz délky etap a převýšení včetně výškových metrů ↑ ↓). Přestože akce není nijak výjimečně fyzicky náročná, je nutné počítat s vysokohorskými podmínkami, v nichž se citelně mění teplota, vítr a charakter případných srážek. Tomu pak musí odpovídat vybavení a oblečení. Pohybovat se budeme ve výškách 840 – 2 550 m.

 


CK V-TOUR
 
 
     
Kalendář zájezdůVýstupy na vrcholyŠvýcarsko
CK Mountain Adventures

 

 • Pojištění léčebných výloh pro horské sporty na celém světě
 • Pojištění právní ochrany, zodpovědnosti, úrazů a invalidity
 • Až 50% slevy na ubytování na horských chatách
 • Odborné publikace, klubový časopis a další info on-line
Více informací

Pro firemní či školní kolektivy, skupiny přátel, ale i pro jednotlivce realizujeme díky mnohaletým zkušenostem akce inspirované naší katalogovou nabídkou anebo čistě podle vašich přání.

Více informací