Nepál: Annapurna trek

Zasněžený masiv Annapuren i nejhlubší údolí světa Kali Gandaki

Kapacita

12 osob

Stravování

Vlastní

Ubytování

Horská chata

Doprava

Letadlo

Náročnost

2.

 • výhledy na osmitisícovky Dhaulágiri, Annapurna, Manáslu
 • nejhlubší údolí světa Kali Gandaki
 • sedlo Thorung-La (5 416 m)
 • památky Káthmándú (UNESCO)
Mapa
T22-1401
30.9. - 19.10.2014 (20 dní, doprava: letadlo, horská chata)
Volno
49 900 Kč Rezervovat
 • letenka Praha - Káthmándú (KTM) a zpět vč. poplatků (cca 22 000 Kč)
 • ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelu (KTM, Pokhara) a v lodžích na treku (2,3 i vícelůžkové)
 • snídaně v hotelích v KTM a Pokhaře
 • vnitrostátní pozemní přepravu
 • 2x vnitrostátní přelet Pokhara – Pisang, Jomsom - Pokhara (cca 180 USD)
 • treking permit do oblasti Annapurna
 • služby průvodce
 • zákonné pojištění CK
 • Informační materiály a DPH
 • cestovní pojištění
 • pojištění Alpenverein
 • pojištění storna zájezdu
 • vstupní vízum (cca 40 USD, platí se individuálně na letišti v Káthmándú)
 • fakultativní výlety
 • vstupné do památek
 • případné najmutí nosiče (zhruba 200 Kč/den x 11 dní)

Přeletem z Pokhary do Hongde si ušetříme úvodní kilometry údolím a budeme se tak moci soustředit jen na horské scenérie okolních sedmi- a osmitisícových vrcholů. Výhledů na Annapurnu II, Annapurnu III, Gangapúrnu a „Horu ducha" – osmitisícovku Manáslu si užijeme mezi vesnicemi Ghyaru a Ngawal. Navštívíme kláštěr v Braze a aklimatizační výlet podnikneme v nádherné oblasti Manangu – vystoupáme k Milerepa Cave, v jejichž útrobách se nachází aktivní Buddhova svatyně. Úbočím vysoko nad údolím řeky posvátné řeky Marsyangdi dojdeme až do hotelu Tilicho Base Camp, odkud další den vystoupáme do „zamrzlého království" u Tilicho Lake – nejvýše položeného jezera na světě (4 919 m). Vrcholným bodem naší cesty bude dosažení sedla Thorong-La (5 416 m), jehož následným přechodem se dostaneme do Muktináthu, posvátného místa buddhistů i hinduistů, kde si prohlédneme rozsáhlý chrámový komplex. Přenocujeme v Ranipauwě, jak jinak než v proslulé Bob Marley lodge & restaurant, kterou vlastní snad jediný nepálský horský travestita. Sestoupíme do větrného údolí řeky Kali Gandaki a z opevněného městečka Kagbeni nahlédneme i do turistům dříve zapovězeného království Lo (Mustangu). Pod osmitisícovkou Dhaulagiri („Bílá hora") budeme potkávat obchodní karavany jaků vedené tradičně oděnými pastevci a pozorovat život a tradice místních obyvatel. Horský trek ukončíme v Jomsomu, odkud odletíme zpět do Pokhary. Probuzení nového dne budeme nejlépe vnímat z vyhlídkového vrcholu Sarangkot, na „dlani" budeme mít Dhaulagiri, celý masiv Annapuren včetně „Bohyně úrody" - Annapurny I., Manáslu a posvátné Machhapuchhre (Rybí ocas).  Následně se přesuneme do Káthmándú, navštívíme palácové náměstí a zamyslíme se, zda okusíme rafting na Trisuli či dáme přednost návštěvě královského města Bhaktapur a chrámového městečka Changu Narayan. Po nákupu suvenýrů a oslavě zakončení treku v některé z příjemných kathmandských hospůdek odletíme zpět domů.

Anapurna Anapurna Anapurna

 

Treky ve vysokých horách

Katalog vrcholů
V rámci našich výprav máte možnost vystoupit na celou řadu vrcholů rozmístěných takřka po celém světě. Některé z nich jsou koncipovány jako pomyslný první krok ke zdolání vaší vysněné výškové mety. Úplný seznam kopců, které můžete zdolat v rámci našich zájezdů, naleznete v přehledném seznamu »

Dachstein Bernina Ararat Chimborazo
Moje první
„3000“
Dachstein»
Moje první
„4000“
Gran Paradiso »
Moje první
„5000“
Ararat»
Moje první
„6000“
Chimborazo»

1. - 2. den: ČR - Káthmándú
Odlet do Káthmándú. Vyřízení vstupních víz, přesun z letiště do turistické čtvrti Thamel. Ubytování v hotelu, směna peněz, jedinečná atmosféra pulzujících uliček, posezení v některé z výtečných restaurací.

3. den: Káthmándú
Okružní prohlídka zajímavostí hlavního města s největší koncentrací památek zapsaných na seznam kulturního dědictví UNESCO. Nejvýznamnější buddhistická stupa Boudhanath (UNESCO), hinduistické kremace v Pashupatinath (UNESCO), svatí muži sádhuové, prohlídka chrámů na Durbar Square (Palácové náměstí, UNESCO) v Patanu. Okouzlí nás místní lidé, atmosféra tibetských hospůdek, krámků a tržišť, zapadlých uliček i soch Buddhů.

4. den: Káthmándú - Pokhara
Ranní autobusový přejezd z Káthmándú do Pokhary (cca 6h), ubytování v hotelu, prohlídka Pokhary. Dokoupení zásob a vybavení na horský trek, návštěva vyhlášených hospůdek.

5. den: Pokhara - Pisang
Přelet z Pokhary na letiště Hongde – Pisang (3 280 m), krátký aklimatizační trek do Lower Pisangu (3 200 m), ubytování v lodži.

6. den: Upper Pisang
Parádní aklimatizační výlet do Upper Pisangu, návštěva mnišského kláštera. Dále výstup málo frekventovanou trasou do vesnice Ghyaru (3 670 m), tibetská architektura i ráz krajiny. Nádherné výhledy na Annapurnu II (7 937 m) a Annapurnu III (7 555 m). Trek úbočím vysoko nad posvátnou řekou Marsyangdi do vesnice Ngawal (3 660 m), sestup do osady Mugje (3 330 m) podél bizarních skalnatých útvarů.

7. den: jeskyně Milerepa a osada Braga
Vystoupáme k zamrzlému jezeru Ice Lake (4.600m) a pokocháme se spektakulárním výhledem na severní stěny masivu Annapuren. Sestup do osady Braga (3 360 m), návštěva jedné z nejstarších gomb (klášter) v této části Nepálu. Tibetská stavení, stáda yaků, Nepálci jezdící na koních či oslících. Podél řeky Marsyangdi dojdeme do Manangu (3 540 m), ubytování v lodži. Ochutnávka dobrot zdejší pekárny a třeba i pálenky rakshi.

8. den: ledovec Gangapurna
Krátký výlet na vyhlídkový vrchol pod Gangapurnou (7 454  m), výhledy na ledovec Gangapurna, Annapurna masiv a Manang.

9. den: ledovec Khangsar Kang
Postup bočním údolím směrem na západ do Khangsaru (3 734 m), výhledy na Manáslu (8 163 m). Trek v úbočí vysoko nad řekou Marsyangdi Nadi po úzké cestičce až do hotelu Tilicho Base Camp (4 150 m), ubytování, relax pod ledovcem Khangsar Kang.

10. den: jezero Tilicho Lake
Výstup do „zamrzlého království" Tilicho Tal, kde se nachází nejvýše položené jezero světa – Tilicho Lake (4 920 m). Trek po ledovci, bezprostřední výhledy na Tilicho Peak (7 134 m). Sestup a přenocování v novém hotelu Shree Kharka (4 050 m).

11. den: Ledar
Přes opuštěnou osadu Chyongo navážeme na severní cestu vedoucí do sedla Thorung-La. Projdeme Yak Kharkou a  dojdeme do Ledaru (4 200 m), výhledy na Gunggang Himal a šestitisícovku Chulu.

12. den: údolí Kone Kholy
Trek údolím podél řeky Kone Kholy, kterou několikrát překročíme po vysokých mostech. Po příchodu do Thorung Phedi nás čeká občerstvení. Strmou skalní cestou dojdeme do poslední lodže před sedlem Thorung-La, High Campu (4 925 m), ubytování, relax. Výhledy na celý masiv Annapuren včetně Annapurny I.

13. den: sedlo Thorung-La
Ranní odchod z High Campu do 5 416 m vysokého sedla Thorung-La, trůnícího mezi šestitisícovkami Thurung Peak a Yakwakang, který zároveň představuje i náš nejvyšší dosažený bod na tomto treku. Strmý sestup směrem k údolí Kali Gandaki, výhledy na Dhaulagiri (8 172). Návštěva poutního místa a chrámů věčného ohně v Muktinathu, ubytování ve slavné Bob Marley Lodge & Restaurant v Ranipauwě, kterou vlastní jediný nepálský horský travestita.

14. den: údolí Kali Gandaki
Sestup vyprahlou „tibetskou" krajinou do Kagbeni (2 800 m), prohlídka pevnosti a gomby. Nahlédneme také na začátek dříve nepřístupného království Lo (Mustang). Nejhlubším údolím světa Kali Gandaki dojdeme až do Jomsomu (2 720 m), oslava završení vysokohorského treku.

15. den: Jomsom – Pokhara
Přelet Jomsom – Pokhara, ubytování v hotelu, nákup suvenýrů, relax.

16. den: Pokhara
Krátké vyhlídkové výlety v okolí Pokhary (vyhlídkový vrchol Sarangkot, osmitisícovky Dhaulágiri, Annapurna, Manáslu, posvátná hora Machhapuchare), návštěva tibetského uprchlického tábora, možnost plavby loďkou po jezeře Phewa Tal.

17. den: Pokhara - Káthmándú
Ranní autobusový přesun z Pokhary do Káthmándú, ubytování v hotelu, návštěva Durbar Square v Káthmandú.

18. den: rafting na Trisuli, královské město Bhaktapur
Fakultativní výlet (rafting na Trisuli, návštěva královského města Bhaktapur, chrámové městečko Changu Narayan apod.).

19. - 20. den: Káthmándú - ČR
Odlet domů, návrat do ČR.

letadlo   Letecká přeprava z ČR do Káthmándú (23 000 Kč) je zahrnuta v ceně zájezdu. Létáme převážně s kvalitními leteckými společnostmi Emirates či Catay Pacific. Součástí ceny zájezdu jsou i dvavnitrostátní přelety Pokhara - Pisang a Jomsom - Pokhara a vnitrostátní pozemní přeprava.
Nástupní místo: Praha

Rádi bychom vás upozornili, že cena zájezdu je kalkulována na zakládě dostupné ceny letenek (mezinárodní i vnitrostátní) v době zveřejnění akce. Cena vaší letenky (vč. letištních tax a palivového příplatku) je definitivně známa až v okamžiku svého vystavení. Dojde-li k jejímu navýšení vzhledem k ceně uváděné (ať už v důsledku Vaší pozdější rezervace anebo úprav ze strany leteckého dopravce), bude toto navýšení účtováno k ceně zájezdu, a to v aktuální výši v okamžiku vašeho závazného objednání zájezdu. O aktuální ceně letenek vás samozřejmě vždy předem informujeme.
     
ubytko   Ubytování ve dvoulůžkových pokojích v hotelu (Káthmándú, Pokhara) a na treku ve 2,3 i vícelůžkových lodžích ve vlastních spacácích.
     
strava   Do ceny zájezdu je zahrnuta snídaně v hotelích v Káthmándú a Pokhaře. Díky noclehům v lodžích budete mít vždy střechu nad hlavou a dostatek místní stravy.
     
garant   Garant akce a současně i autor fotografií: Štepán Zika
     
narocnost   Program zájezdu je sestaven jako kombinace treku a poznání, z hlediska obtížnosti je dosažitelný pro každého, u koho se snoubí slušná fyzická a psychická kondice a samozřejmě záliba v poznávání cizích kultur. Při horském treku nás čeká denně 5-7 hod chůze po horské stezce, pohybovat se budeme v nadmořských výškách od 3 200 m (první aklimatizace) do 5 416 m (sedlo Thorung - La, nejvyšší námi dosažitelné místo, 8. den treku). Sestup ukončíme ve výšce 2 720 m (Jomsom). Káthmándú se nachází ve výšce 1 400 m. Snášenlivost nadmořské výšky je naprosto individuální záležitostí bez souvislosti s fyzickou kondicí. Program na aklimatizaci důsledně pamatuje a umožňuje dostatek odpočinku a regenerace tam, kde je to pro danou oblast a výšku nutné. Pro přihlášené účastníky se uskuteční předodjezdová schůzka s průvodcem.
     
vybaveni   Povinné vybavení
Základem je kvalitní obuv do hor, spací pytel, odolný a pohodlný batoh, čelovka, vysoké trekové boty, sandály, zimní i letní outdoorové oblečení, sluneční brýle, sněhové návleky, trekové hole, fotoaparát.
     
poznamka   Rádi bychom vás upozornili, že vzhledem k letecké dopravě může u této akce v souladu se Všeobecnými podmínkami naší CK nastat posun odletu/příletu či délky trvání zájezdu v závislosti na ideálním realizovaném spojení. Pokud k této situaci dojde, budou všichni přihlášení informování s dostatečným předstihem.

 


CK V-TOUR
 
 
     
Kalendář zájezdůVýstupy na vrcholyŠvýcarsko
CK Mountain Adventures

 

 • Pojištění léčebných výloh pro horské sporty na celém světě
 • Pojištění právní ochrany, zodpovědnosti, úrazů a invalidity
 • Až 50% slevy na ubytování na horských chatách
 • Odborné publikace, klubový časopis a další info on-line
Více informací

Pro firemní či školní kolektivy, skupiny přátel, ale i pro jednotlivce realizujeme díky mnohaletým zkušenostem akce inspirované naší katalogovou nabídkou anebo čistě podle vašich přání.

Více informací